Kaip ir kodėl naudojamos krosnelės

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Sėkmingas montavimas užtikrina gerą veikimą

Daugelis ekspertų teigia, jog norint, kad krosnelė veiktų taip kaip jai priklauso, labai svarbus žingsnis – jos montavimas. Tai geriausiai gali atlikti profesionalai, tačiau jei tai užsimojote padaryti patys, privalote laikytis saugumo reikalavimų. Pirmiausia atkreipkite dėmesį į tai, kad krosnelė būtų montuojama laikantis saugių atstumų nuo sienos ar kitų baldų. Taip išvengsite netikėto nelaimingo atsitikimo.

 

Geriausias krosnelės pagrindas – granito ar natūralaus akmens plokštė. Tai ne tik dailus namų akcentas, bet ir funkcionali smulkmena suteikianti saugumo jei degančios malkos iškristų iš krosnelės. Montuojant krosnelę labai svarbus yra dūmų išėjimo klausimas.

 

Bet kokio tipo krosnelės dūmtraukis turi būti sumontuotas be priekaištų, kitaip vos pradėjus naudoti naują namų prietaisą, visa patalpa prisipildys dūmais. Labai svarbus dūmų vamzdžio akcentas – izoliacija. Kadangi laukan išmetami karšti dūmai, norint apsisaugoti nuo netyčinio gaisro, krosnelės dūmtraukis turi būti izoliuotas nuo sienų, stogo ar kitų objektų.

Ekologiškas šildymosi būdas

Daugelis teigia, jog šildyti namus krosnele yra gerokai pigiau nei karštu vandeniu ar elektra. Mat naujausios krosnelės, kūrenamos sausomis malkomis, išskiria itin daug šilumos ir sugeba sušildyti net itin erdvias namų patalpas. Be to, skirtingų tipų krosnelės gali būti kūrenamos skirtingu kuru. Štai medienos pjūvenų briketai yra ne tik ekologiška, bet ir itin patogi kūrenimo priemonė, man po briketų kūrenimo lieka mažai nešvarumų ir pelenų.

 

Svarbiausia – saugumas

Kaip ir montuojant krosneles, taip ir jas naudojant, labai svarbu žinoti, jog tai pavojingas namų baldas. Dėl šios priežasties, norint legaliai įsirengti namų krosnelę, reikalinga atsižvelgti į priešgaisrinės saugos reikalavimus. Daugiabučių namų gyventojai teigia, jog kartais tokiam pirkiniui prireikia ir kaimynų leidimo. Geriausias būdas apsidrausti nuo nelaimingų atsitikimų – būsto draudimas. Tiek plieninės, tiek ketaus krosnelės yra kūrenamos natūraliu kuru, todėl verta pagalvoti apie viską.