Elektriniai židiniai – pigu ir praktiška
Elekrinis židinys atrodo nedidelis ir užima nedaug vietos, bet jis turi didelę traukos jėgą. Židinys patalpai suteikia jaukumo, ramumo, šviesos; tarsi kviečia žmones susirinkti ir pasėdėti prie jo. Židinys paprastai būna centrinis patalpos objektas, kurį visi pastebi ir pajaučia.
Čia, aišku, reikia pažymėti, kad tiek klasikiniams, tiek ir elektriniams židiniams reikalinga tam tikra erdvė ir savoji auditorija. Pavyzdžiui, senoviniuose dideliuose kaimiškuose namuose elektrinis židinys netiks, čia reikalingas tikras, malkomis kūrenamas ir spragsintis židinys. Tačiau nedideliame miesto bute, kurio šeimininkas svajoja apie židinį, vienintelis priimtinas sprendimas svajonėms išsipildyti – elektrinis židinys.
Elektrinis židinys labai patogus ir lengvai naudojamas bei įrengiamas. Suteikia šviesą bei šilumą. Tai vienintelis sprendimas, kai patalpoje negalima įrengti kamino dūmams išeiti. Ir dirbant elektrinis židinys nesudaro problemų – nerūksta, nenusėda suodžiai, jo nereikia visą laiką kūrenti. Geresnio modelio elektrinius židinius galima įjungti su distancinio valdymo pultu, nesikeliant nuo sofos.
Kadangi tokiuose židiniuose nėra atviros ugnies, tai jie daug saugesni – be baimės galima naudoti ir tuose namuose, kuriuose yra mažų vaikų. Elektriniai židiniai plačiai naudojami visuomeninėse vietose – viešbučiuose, parodų salėse ir pan.
Tokių židinių konstrukcija labai paprasta – tai klasikiniai elektros šildytuvai, prie kurių prijungta liepsnos imitacija. Liepsnos imitacijos principai kiekvieno gamintojo yra skirtingi, tačiau pats paprasčiausias variantas, kai židinyje įrengiama lemputė, apie kurią sukasi įvairūs elementai, sudarantys degančios liepsnos įspūdį.
Elektrinio židinio liepsnas malonu stebėti – dažniausiai jos įrengtos taip, kad liepsnos forma nepasikartoja ir visą laiką keičiasi. Tai vizualiai daro tikros liepsnos įspūdį, todėl elektriniai židiniai atrodo tarsi tikri, kūrenami malkomis. Reikia suprasti, kad elektrinė šiluma ir dirbtinė liepsna nepakartos židinio unikalumo – malkų spragsėjimo, žiežirbų ir ypatingo ugnies aromato. Todėl, trokštantiems šių pojūčių, elektrinis židinys nebus tinkamas sprendimas.
Estetinė funkcija
Elektrinis židinys, visų pirma, atlieka estetines funkcijas. Patalpų apšildymui tai tiktai mažas elektrinis šildytuvas (jeigu norite židinio – šildytuvo, svarbu išsiaiškinti jo pajėgumą ir apskaičuoti, ar jo užteks konkrečios patalpos apšildymui). Elektrinis židinys išskiria šilumą, kurios užtenka tam tikros patalpos apšildymui, bet tai netinkamas sprendimas viso būsto nuolatiniam šildymui. Elektrinis židinys veikia tyliai. Šiltas oras plūsta lėtai ir vienodai, tokiu būdu užtikrina šilumos pasidalinimą visoje patalpoje – nuo grindų iki lubų. Šis židinys gali tarnauti ne tiktai kaip apšildymo objektas, bet ir kaip apšvietimo elementas patalpoje. Židinyje įmontuotas šildytuvas, kurį patogų reguliuoti. Šaltesniu laiku galima įjungti pajėgumą nuo 1 iki 2 kW.
Reguliuojama pagal poreikį
Karštą vasarą šildytuvo galima visai nejungti. Elektrinių židinių apdaila labai skirtinga. Apdailos pasirinkimas labai platus – vieni jų maksimaliai panašūs į klasikinius, malkomis kūrenamus židinius, netgi sukuriamos dirbtinių malkų krūvelės arba anglis, dekoratyvinės tvorelės. Tokį židinį iš tolo galima netgi sumaišyti su tikru. Paprastai elektrinio židinio apdaila nebūna labai masyvi ir sunki kaip tikrų židinių. Tai daug lengvesni ir mažesni židiniai.
Elektrinius židinius galima įsigyti specializuotose židinių firmose, kuriose siūlomos ir tokios paslaugos kaip pačių židinių ir jų apdailos įrengimas, visiškas aptarnavimas ir garantijos.
Jeigu elektrinį židinį galvojate įsirengti patys, pirkdami pasidomėkite konkretaus gaminio įrengimo instrukcija, garantijomis. Daugumos židinių įrengimas paprastas – reikia tik surasti tinkamą vietą jam pastatyti (svarbu, kad netoli būtų elektros kontaktai) ir jį įrengti. Iš esmės visi elektriniai židiniai yra labai panašus. Skiriasi tiktai jų apdaila ir detalės. Savaime suprantama, kad skirtingi gamintojai siūlo ir skirtingus niuansus.