Maišytuvo montavimo pradžiamokslis

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Išskirsime tris darbų etapus. Pirmasis – prietaiso paruošimas montavimui. Šis etapas apima būtinų įrankių paruošimą, senojo maišytuvo išmontavimą, darbo vietos sutvarkymą. Antra – pats montavimas. Ir galiausiai – vonioje sumontuoto maišytuvo veikimo patikrinimas.

Pasiruošimas darbui prasideda nuo įrankių. Šį kartą Jums prireiks:

skečiamojo rakto;

veržliarakčių 9/11, 10/12;

hidroizoliacinės juostelės;

plokščiųjų replių;

plokščiojo atsuktuvo.

Pirmiausia pradedama nuo vandens užsukimo. Tai daroma užsukant prieš vandens skaitiklį esantį ventilį. Norėdami patikrinti, ar viską padarėte taisyklingai, atsukite karšto ir šalto vandens čiaupus.

Nuimkite seną maišytuvą. Paprastai šiame etape atsiranda pirmos problemos: dažnai prieš tai buvęs prietaisas būna stipriai prilipęs prie vamzdžių. Jūsų pastangos atsukti skečiamuoju raktu gali sugadinti vamzdžius. Išspręsti šiuos keblumus padės stabdžių skystis arba žibalas. Keli lašai ant prilipusio sujungimo, 10 minučių laukimo – ir seną maišytuvą galima išsukti.

Tada išvalykite sujungimo vietą kriauklėje ir imkitės naujo prietaiso montavimo.

 

Montavimas

Iš pradžių apvyniokite lanksčių žarnų antgalių sriegius, kuriuos vėliau prisuksite prie čiaupo, hidroizoliacine juostele. Šis žingsnis padės užkirsti kelią pratekėjimui ten, kur jungiamos detalės.

Nuleiskite žarneles pro kriauklės angą ir 10 dydžio veržliarakčiu susukite jas į maišytuvą. Prieš sujungdami lanksčias žarneles, sumontuokite guminį sandarinimo žiedą. Šis žiedas įstatomas į griovelį čiaupo apačioje ir yra reikalingas čiaupo sandarinimui su kriauklės pagrindu.

Toliau plokščiomis replėmis arba plokščiu atsuktuvu prisuksime 1 arba 2 strypus į maišytuvo angas, kurios tam ir yra skirtos. Kiek strypų prisukti – priklauso nuo konkretaus maišytuvo modelio.

Maišytuvo komplekte yra 2 svarbios detalės: metalinė plokštelė ir stora guminė tarpinė. Abu elementai užmaunami ant strypo: iš pradžių – guminė tarpinė, po to – plokštelė. Viską reikia glaudžiai prispausti prie kriauklės.

10 arba 11 dydžio raktu prisukite bronzinę veržlę prie strypo, tuo pat metu viena ranka prilaikydami maišytuvą ir tarpines. Išlyginkite čiaupą ant kriauklės ir prisukite jį iki galo. Dabar galite įsitikinti, ar maišytuvas patikimai pritvirtintas prie kriauklės.

Pabaigai prijunkite lanksčias žarneles prie vandentiekio užmetamomis ½ colio veržlėmis. Būtinai patikrinkite, ar veržlių viduje yra guminės tarpinės. Prisukite veržles ir priveržkite skečiamuoju raktu. Neveržkite per stipriai, kad nesugniuždytumėte tarpinių vamzdžiais.

Liko patikrinti, ar viską teisingai padarėte. Atsukite įvadinį ventilį prieš vandens skaitiklį ir paleiskite vandenį per maišytuvą. Patikrinkite veržlių ir lanksčių žarnelių antgalių hermetiškumą.