Orinio šildymo sistemos privalumai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Kaip pigiai apšildyti namą?

Energijos kaštai, o būtent pastatų šildymo kaštai kiekvieną kartą vis sistemingai auga. Tai veda prie ekonomiškumą didinančių medžiagų ir technologijų panaudojimo. Turime apšildyti sienas, pastoges ir grindis, ar keisti langus ir duris į vis labiau sandarius. Iš vienos pusės tai veda prie vis mažesnių sąskaitų už šildymą, o iš kitos kuriame sau namą, kurio gyvenimo sąlygos tampa panašios į uždarą “termosą”. Šio “termoso” viduje dažniausiai yra gravitacinė ventiliacija (orlaidės) ir tradicinis, centrinis vandens šildymas. Ką jis mum siūlo? Vasaros metu, kai temperatūros išorėje ir viduje yra panašios, praktiškai nėra jokio oro judėjimo namo viduje. Žiemą, prie didelių temperatūrų skirtumų, šiltas oras intensyviai skverbiasi lauk pro gravitacinės ventiliacijos angas. Be to žiemą šildytuvai išdžiovina orą, dėl to gyvenamųjų patalpų mikroklimatas tampa netinkamas žmogui. Negana to, dėl mažo oro judėjimo, atsiranda drėgmė (vasarą), todėl drėksta sienos, atsiranda pelėsiai, grybeliai ir kt.

Ar yra kokia nors alternatyva?

Ruošdami šildymo projektą, pirmiausiai galvojame apie tai, kad butų šilta žiemą. Mūsų klimate šildymas visada yra pirmam plane, bet nevertėtų pamiršt, kad norint užtikrinti pilną patalpų komfortą reikia orą vėdinti tai pat filtruoti ar drėkinti. Orinio šildymo sistema (HVAC tai anglų kalbos žodžių Heating Ventilation Air Conditioning (šildymas, vėdinimas, oro kondicionavimas) sutrumpinimas. HVAC ženklu, JAV, priimta žymėti oro cirkuliacinę sistemą, kuri apjungia šildymą, ventiliaciją, oro kondicionavimą bei daugelį kitų funkcijų) – sprendimas, kuris jungia visas šias funkcijas ir yra labai populiari JAV ir Kanadoje.

Orinio šildymo sistema

Orinio šildymo sistema, veikianti ištisus metus, be šildymo turi papildomas funkcijas: ventiliaciją, kondicionavimą, oro drėkinimą ir filtraciją. Visos šios funkcijos realizuojamos vienos instaliacijos pagalba, o visi įrenginiai kontroliuojami ir programuojami vienu valdymo įrenginiu. Sistemoje patalpoms tiekiamas oras visada yra apdorojamas priklausomai nuo šildymo, drėkinimo, filtravimo poreikių. Kartu tiekiamas oras turi atitinkamą kiekį gryno oro. Tokia kontrolė neįmanoma tradiciniuose sprendimuose.

Mūsų šalyje nusistovėjo nuostata, kad vėdinimo kanalai išskirtinai skirti tik patalpų ventiliacijai. Tuo tarpu JAV jau daugiau kaip 50 metų sėkmingai juos naudoja užtikrinti pilną klimato komfortiškumą visų metų bėgyje.

Kaip tai veikia?

Šilumos šaltiniu orinio šildymo sistemoje yra orinis šildytuvas (orą varinėjantis ir pašildantis pečius). Šildytuvas yra maitinamas gamtinėmis dujomis, propanu, skystu kuru ar elektra. Perfiltruotas ir pašildytas krosnyje oras yra paskirstomas į tiekiančiųjų ir traukiančiųjų kanalų sistemą. Sistema baigiasi anemostatais ir ventiliacinėm angom, kurios reguliuoja oro srovę. Tiekiančiajame kanale montuojamas (pasirinktinai) oro drėkintuvas ir (pasirinktinai) kondicionierius. Traukiančiajam kanale montuojami oro filtras ir išorinio oro maišytuvas. Pašildytas oras, maišosi su patalpos oru, pakeldamas jo temperatūrą. Vienu metu, su oro įpūtimu, toks pat jo kiekis yra pašalinamas iš patalpos, įsiurbiant jį į grįžtamąjį kanalą. Prieš patenkant į šildytuvą, šis oras maišomas su oru iš išorės ir filtruojamas.

Funkcijos

Orinio šildymo sistema dėka savo konstrukcijos, užtikrins tinkamą temperatūrą ištisus metus.

Oro kondicionavimas – užtikrina malonios vėsos palaikymą vasaros metu ir perdėtos drėgmės pašalinimą. Norint džiaugtis šita prabanga, užtenka pridėti atitinkamą aušinimo modulį (oro kondicionavimą) prie jau esamos sistemos. Toks pasirinkimas užtikrins vasarą kambariuose malonų šaltuką ir eliminuos nepageidaujamą drėgmę.

Vėdinimas – Namuose su sandariais langais ventiliacijos sistema užtikrina gerą oro kokybę. Ji leidžia semti iš išorės gryną orą nedarinėjant langų.

Filtravimas – kiekviena šildoma patalpa yra daugiau mažiau užteršta dulkėmis. Panaudojant orinį šildymą – kaip grįžtantis iš patalpų, taip ir semiamas iš išorės grynas oras yra valomi filtrų pagalba. Filtro panaudojimas eliminuoja iki 100% kenksmingų medžiagų esančių ore, taip pat nemalonius kvapus, bakterijas, vabzdžius.

Drėkinimas – Visuotinai žinomas yra kenksmingas sauso oro poveikis žmogaus odai ir kvėpavimo takams. Oro cirkuliaciniame šildyme ši problema yra išspręsta oro drėgmės automatinės kontrolės dėka.

Originalus ir estetiškas vidaus įrengimas

Didelis šios sistemos privalumas yra šildytuvų, radiatorių nebuvimas, kurie visada užteršti dulkėmis užima daug vietos po langais ir prie sienų. Oro cirkuliacinėje sistemoje oras paduodamas per estetiškas groteles esančias lubose grindyse ar sienose. Didelė šių elementų įvairovė leidžia pirmiausiai užbaigti vidaus įrengimą, o groteles vėliau parinkti pritaikant prie vidaus interjero.

Patikimumas

Šioje sistemoje praktiškai nebūna avarijų. Elementai, kurie sudaro šia sistemą, yra atsparūs užšalimams, korozijai, “pratekėjimams” ar kitoms avarijoms. Dėka tokio didelio atsparumo turime užtikrintą gyvenamąjį komfortą daugelį metų.

Be tarpininkų

Oro cirkuliacinio šildymo esmę sudaro labiausiai rūpimo dalyko, t.y. oro tiesioginis šildymas. Toks sprendimas leidžia apeiti tarpinių faktorių šildymą (pvz. vandens ir kaitintuvų – tradiciniame šildyme arba vandens ir grindų – grindininiam šildyme). Taigi pagaminta šiluma yra atiduodama aplinkai efektyviausiu būdu. Tiesioginis oro įpūtimas garantuoja greitą bei tolygų patalpų įšildymą.

Eksploatacijos kaštai

Jei palyginsime tokio pačio našumo šildytuvus, tai galima tvirtinti, kad jie sunaudoja tiek pat energijos (pvz. sudegina dujų vienodom sąlygom). Tuo tarpu palyginus konvekcines šildymo sistemas (radiatoriai) su oriniu šildymu , galime pastebėti eksploatacijos kaštų sumažėjimą. Šilto oro įtraukimo panaudojimo dėka, kuris normaliai kaupiasi po lubomis ir yra pakartotinai įtraukiamas į cirkuliacijos sistemą. Sudėjus visus privalumus :nereikalingas tarpinis agentas (vanduo), drėkinimas, oro cirkuliacija, automatinis valdymas, pastato eksploatacijos kaštai ženkliai sumažėja.

Kiekviename name

Oro cirkuliacinį šildymą galima įrengti kiekviename name, kurio plotas virš 100m², neatsižvelgiant į pastato konstrukciją. Oro cirkuliacinis šildymas gali būti instaliuotas kiekvienoje statybų stadijoje. Vis dėlto, geriausia, kai sistemos projektas kuriamas kartu su namo statybų projektu. Galima instaliuoti šildymą ir jau užbaigtame pastate. Sistema bet kuriuo laiku gali būti patobulinta eilinėmis funkcijomis, pvz. kondicionavimu.

Instaliavimo kaina

Sistemos įrengimo nuosavame name kainą galima palyginti su geros kokybės tradicinės sistemos įrengimo kaina. Lyginant oro sistemos ir tradicinių sistemų funkciškumą, būtina atsižvelgti į tai, jog oro cirkuliacinė sistema veikia ištisus metus, be šildymo turi papildomas funkcijas: ventiliaciją, kondicionavimą, oro drėkinimą ir filtraciją.