Infraraudonųjų spindulių šildytuvų tipai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Trumpųjų bangų infraraudonųjų spindulių šildytuvai

Trumpųjų bangų arba ryškieji kvarciniai infraraudonųjų spindulių šildytuvai/šildymo lempos veikia 780-1400 nm bangos ilgių intervale ir šildytuvai gali pasiekti/atiduoti didesnę nei 1300°C temperatūrą. Trumpųjų bangų šildytuvai gali būti:
– kvarciniai
– dujiniai

Trumpųjų bangų šildytuvai yra montuojami atokiau/toliau nuo žmonių, nes skleidžiama šiluma yra per „aštri“, kad, esant arti šildytuvo, nesuteiktų diskomforto. Šie šildytuvai gali suteikti „karšto viršugalvio“ efektą, taip pat gali sausinti akis, odą.

Todėl, jei trumpųjų bangų infra spindulių šildytuvai yra naudojami netinkamai ir yra pastatomi per arti žmonių, veikiant ilgainiui, gali lemti odos ir akių sausėjimą.

Trumpųjų bangų šildytuvų savybės:

• Montuojami toliau nuo žmonių
• Skleidžiama šiluma „aštri“
• Šildymo elementų gyvavimo laikas trumpas (max iki 5000 val.)
• Ilgą laiką būnant arti šildytuvo, galimas odos ar akių sausėjimas
• Tinka didelių erdvių šildymu
• Tinkami reto cikliškumo šildymui
• Turi būti montuojami vietose, kur šildytuvai būtų montuojami atokiau nuo žmonių
• Turi būti montuojami vietose, kur nėra tiesioginio šildytuvo poveikio odai ar akims

Todėl trumpųjų bangų šildytuvai naudojami didelėse sunkiai apšildomose, turinčiose prastą šiluminę varžą patalpose, kabinami aukštai, dažnai naudojami, kaip zoniniai tam tikros erdvės šildytuvai.

Vidutinių bangų infraraudonųjų spindulių šildytuvai

Vidutinių bangų infraraudonųjų spindulių šildytuvai veikia 1400-3000 nm bangų ilgio intervale ir skleidžia/spinduliuoja apie 600-800°C temperatūrą. Tokio tipo šildytuvus, šildymo lempas naudoja natūralaus stiklo lydymo ar pūtimo procesuose, plastiko produktų gamybos sektoriuje ir erdvių šildymui uždarose ir atvirose erdvėse.

Vidutinių bangų šildytuvai gali būti:

– halogeniniai
– keramikiniai
– anglies pluošto

Vidutinių bangų infraraudonųjų spindulių šildymo elementai darbinę temperatūra gali pasiekti labai greitai. Todėl tokio tipo šildytuvai naudojami erdvių šildymui uždarose ir atvirose erdvėse bei gamyboje (klijų kietinimui, dažų ir kitų paviršių džiovinimui, plastiko produktų gamybos sektoriuje ar natūralaus stiklo lydymo/pūtimo procesuose ir pan.). Taip pat tokio tipo šildytuvai yra naudojami gyvūnų šildymui, maisto pramonėje ir t.t..

Vidutinių bangų infraraudonųjų spindulių šildytuvai vis dažniau naudojami visuomeninių ir komercinių erdvių šildymui, nes šio tipo šildytuvai yra energetiškai efektyvūs bei saugūs, juos galima kabinti ant lubų, sienų, kitose neaukštose erdvėse. Taip pat šildymo elementų gyvavimo laikas yra kur kas ilgesnis nei kvarcinių elementų (artimosios srities IR bangas generuojančių šildytuvų).

 

Vidutinių bangų infraraudonųjų spindulių šildytuvai nesukuria „aštrios“ šilumos pojūčio, todėl jie nekelia šalutinio poveikio, kaip tai daro artimųjų bangų šildytuvai. Taip pat jie sunaudoja daug mažiau energijos.

Vidutinių bangų šildytuvų savybės:

• Gali būti montuojami arčiau žmonių, nei trumpųjų bangų šildytuvai
• Labai greitai pasiekia komfortabilią temperatūrą
• Ilgas elementų veikimo laikas (5000 – 10000 val.)
• Tinkami didelių ir vidutinių erdvių šildymui
• Tinkami gyvūnų fermų šildymui
• Tinkami buitinių, komercinių patalpų šildymui
• Idealiai tinkami zoniniam šildymui

SolBee SBH šildytuvai yra su halogeniniu kaitinimo elementu ir yra skirti efektyviam ir greitam patalpų ar atskirų zonų šildymui didelėse erdvėse ar lauko terasose. Halogeniniai šildytuvai SolBee puikiai tinkami tuomet, kai reikia momentinio šilumos šaltinio ar šildyti didelėse erdvėse esančias darbo vietas, kuriuose nėra galimybės pakelti temperatūros konvekciniais ar kito tipo šildytuvais ar išlaidos būtų neadekvačiai didelės įrengiant ir šildantis kitais būdais. SolBee šildytuvai puikiai tinka patalpoms kur reikalinga šildyti tam tikras zonas. Todėl halogeniniai šildytuvai puikus pasirinkimas komercinėms, pramoninėms gamybinėms, prekybos ir pan. patalpoms bei lauko kavinėms, bažnyčioms ar sporto salėms šildyti.

Halogeniniai infraraudonųjų spindulių šildytuvai SolBee gaminami:

• 2 galingumų: 1,5 ir 2,0 kW
• 2 spalvų: baltos RAL9016 ir tamsiai pilkos RAL7016
• 2 komplektacijų: su 2 m laidu su kištuku ar su kontaktų dėžute

Halogeniniai šildytuvai SolBee gali būti montuojami ant sienos/lubų ar pastatomi naudojant specialų stovą, siekiant nukreipti šilumos srautą tinkama linkme. SolBee halogeninių lempų gyvavimo (veikimo) trukmė – apie 7000 valandų. Visos produkcijos korpusai yra gaminami iš plieno padengto milteliniais dažais.

Tolimųjų bangų infraraudonųjų spindulių šildytuvai

Tolimųjų infraraudonųjų spindulių šildytuvai dirba intervale, didesniame nei 3000 nm. Tolimosios srities infraraudonųjų spindulių elementai skleidžia šilumą daug žemesnėje temperatūroje, paprastai maždaug apie 100°C ir be matomos šviesos.

Dažniausiai tolimųjų bangų infraraudonųjų spindulių šildytuvų elementai būna keramikiniai, anglies pluošto ir kt.. Dėl savo savybių (pvz., generuojamų žemesnių temperatūrų) tokio tipo šildytuvai taikomi buitinių, komercinių ir visuomeninių patalpų nuolatiniam ir papildomam šildymui. Tokio tipo elementai taip pat plačiai naudojami šiuolaikinėse infraraudonųjų spindulių saunose.

Skleidžiama 100°C paviršiaus temperatūra yra labai svarbi tolimųjų bangų infraraudonųjų spindulių šildytuvų savybė, kurios dėka šiluma paskirstoma tolygiai ir tai leidžia pasiekti itin aukštą energetinį efektyvumą.

Taip pat labai svarbu paminėti, kad renkantis infraraudonųjų spindulių šildymo plokštę, reikalinga atkreipti dėmesį į darbinę plokštės temperatūrą. Jeigu plokštė veikia daugiau nei 100 °C temperatūroje, tokia plokštė nebus itin efektyvi, kaip veikianti iki 100 ° C temperatūroje.

Tolimųjų bangų šildytuvų savybės:

• Dažniausiai neskleidžia šviesos (šildymo plokščių atveju)
• Galima pasiekti gan didelį energetinį efektyvumą
• Saugūs žmonėms ir gyvūnams
• Itin komfortiškas ir sveikas mikroklimatas
• Itin ilgas šildymo elementų veikimo laikas (15 metų ir daugiau)
• Tinka mažų erdvių šildymui
• Tinka buitinių, komercinių ir kitų patalpų šildymui

Tolimųjų bangų infraraudonųjų spindulių šildytuvai yra saugūs žmonėms ir gyvūnams . Taip pat šio tipo šildymo elementai pasižymi itin ilgu veikimo laiku.

 

Natūralaus šildymo (infraraudonųjų spindulių) plokštės SolBee SBP puikiai tinka gyvenamųjų, komercinių ir visuomeninės paskirties patalpų šildymui. Natūralaus šildymo plokštės skleidžiama šiluma tolygiai pasiskirsto šildomoje patalpoje, pasiekdama daiktus ir sienas. Šildymo metu yra džiovinamos sienos, nes skleidžiama šiluma pašalina drėgmę, pelėsius ir grybelius. Vėliau oras vėl pašildomas nuo sušilusių sienų ir daiktų. Plokštės SolBee skleidžiami spinduliai yra ilgosios infraraudonųjų spindulių (šilumos) bangos ir yra visiškai saugios žmonėms ir gyvūnams, todėl tai idealus būdas šildyti patalpas. Šildymo plokščių SolBee paviršiaus temperatūra siekia iki 90 – 95 °C, kas yra pagrindinė sąlyga efektyviam šilumos skleidimui.

Natūralaus šildymo plokštės SolBee gali būti montuojamos tiek ant lubų, tiek ant sienos. Montuojant plokštes ant lubų, jos gali būti montuojamos tvirtinant jas prie jų ar integruojant į Amstrong, Thermatex, Rockfon ir kt. pakabinamų lubų sistemas (600×600, 600×1200 ir 1200×1200 mm). Tvirtinant plokštes prie sienos, dalis šilumos bus atiduodama ir konvekcijos principu.

Natūralaus šildymo plokštės yra plonos (3 cm), todėl užima nedaug vietos. Visa plokštės generuojama šiluma yra nukreipiama nuo priekinės dalies į aplinką. Galinė šildytuvo plokštė nekaista, dėl jos viduje esančio izoliacinio sluoksnio.

Natūralaus šildymo plokščių SolBee asortimentas:

• SBP300: 300 W, 220-240 V, 50 Hz, išmatavimai 592x592x30 mm
• SBP450: 450 W, 220-240 V, 50 Hz, išmatavimai 592x892x30 mm
• SBP600: 600 W, 220-240 V, 50 Hz, išmatavimai 1192x592x30 mm
• SBP800: 800 W, 220-240 V, 50 Hz, išmatavimai 1192x892x30 mm
• SBP1000: 1000 W, 220-240 V, 50 Hz, išmatavimai 1192x892x30 mm
• SBP1000B: 1000 W, 220-240 V, 50 Hz, išmatavimai 1192x1192x30 mm

Plokštės SolBee yra gaminamos šių komplektacijų:

• su pajungimo laidu ir kištuku
• su pajungimo laidu be kištuko

Natūralaus šildymo plokštės SolBee yra gaminamos iš cinkuotos skardos lakšto ir yra baltos spalvos, RAL9016.

Plokštes rekomenduojame valdyti kambario (patalpos) termostatu. Kambario (patalpos) termostatas palaiko nustatytą oro temperatūrą patalpoje ir įjungia plokštę, jei reikia pakelti temperatūrą, ar išjungia plokštę, kai nustatyta temperatūra yra pasiekiama.

 

Plokštė turi būti užmaitinama atskiru laidu su automatiniu jungikliu skydinėje, skirtu atjungti plokštę nuo elektros tinklo. Natūralaus šildymo plokštėms SolBee SBP suteikiama 5 metų garantija.