Kaip pasirinkti dūmų šalinimo ventiliatorių?
Dūmų šalinimo sistemos yra viena iš populiariausių priešgaisrinės vėdinimo sistemų, naudojamų didelio tūrio ir daugiaaukščiuose pastatuose. Dūmų šalinimo ventiliatoriai, kaip įrenginiai, atsakingi už toksiškų degimo produktų pašalinimą iš pastato ribų, šiose sistemose užima ypatingą vietą. Tiek mechaninėse dūmų šalinimo, tiek antidūminėse sistemose ventiliatoriai turi būti gaminami labai kruopščiai ir atitikti griežtus techninius reikalavimus. Tačiau paties įrenginio kokybė negarantuoja tinkamo jo veikimo priešgaisrinėje sistemoje. Ne mažiau svarbu yra teisingas jo dizainas, vieta ir nedviprasmiškas veikimo režimo nurodymas gaisro metu.
Priešgaisrinė ventiliacija saugo žmogaus gyvybę, todėl dizaineriams tai iššūkis
Pastatai turi būti ne tik funkcionalūs, patogūs naudotojams, bet ir saugūs priešgaisrinės apsaugos požiūriu. Nors visi nori, kad priešgaisrinė apsauga niekada nebūtų naudojama, ji turi būti pastate ir tinkamai suprojektuota, sukonstruota ir kontroliuojama, kad avarijos atveju būtų galima išgelbėti naudotojų sveikatą ir gyvybę.
Efektyvus dūmų šalinimas žiemą
Sniego apkrova vaidina itin svarbų vaidmenį renkantis stogo dūmų šalinimo ventiliatorių. Verta prisiminti, kad neatsižvelgus į šį rodiklį ir netinkamai parinkus su ja bendradarbiaujančius dalis, sistema neatliks savo funkcijos.
Techniniai reikalavimai
Dūmų šalinimo ventiliatoriai skirti dirbti specifinėmis sąlygomis – aukštoje temperatūroje ir ore, užterštoje degimo produktais. Ir nors dėl mažos gaisro tikimybės galima labai užtikrintai prognozuoti, kad jie praktiškai neturės galimybės patvirtinti savo parametrų, jie turi išlikti patikimi per visą objekto eksploatavimo laiką.
Aukšti reikalavimai atsparumui aukštai temperatūrai šiuo metu daugeliui tokio tipo įrangos gamintojų nėra problema, o privalomi ugnies bandymai didžiąja dalimi garantuoja tinkamą ventiliatorių veikimą ekstremaliomis sąlygomis. Tačiau, be techninių reikalavimų pačiam ventiliatoriui, turi būti įvykdyta nemažai sąlygų dėl jo įrengimo vietos, maitinimo ir valdymo. Pavyzdžiui, nenutrūkstamas elektros tiekimas ventiliatoriams turi būti garantuotas naudojant specialius karščiui atsparius laidus ir vamzdžius bei tinkamai išvedžiojus elektros laidus.
Kad dūmų šalinimo ventiliatorius atliktų savo užduotį, reikia apgalvoti, kokio tipo ventiliatorių naudoti, ar tai bus ortakinis, radialinis ar stogo ventiliatorius. Didelė įvairovė leidžia ventiliatorių puikiai pritaikyti prie naudojimo poreikių.