Aerozoliniai gaisro gesinimo sprendimai individualiems namams

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Aerozoliniai sprendimai

Paradoksalu, nors grėsmių žmogaus sveikatai ir gyvybei dirbtinio intelekto ir moderniųjų technologijų perpildytame pasaulyje išaugo, kasdienėje aplinkoje žmogaus atsarga, priešingai, tapo pasyvi. Statant išmaniuosius, energiškai taupius ir modernius namus tarsi sukuriama klaidinga iliuzija, jog įdiegtos gaisro aptikimo sistemos suteiks visokeriopą apsaugą, dėmesys koncentruojamas į estetiką, ergonomiką ir  stiliaus vientisumą.

Požiūris į grėsmių suvaldymą tapo pasyvus dar ir todėl, jog įprastai naudojamos priešgaisrinės ar gesinimo priemonės ne visada atrodo veiksmingos ir jomis nusiviliama. Taip yra todėl, kad, siekiant pastato atitikties statybų reikalavimams, juose diegiamos priešgaisrinės sistemos, kurių funkcija – suveikti ir informuoti apie aptiktą gaisrą.

Pamirštama, jog svarbu pasirūpinti ne tik gaisro židinio aptikimu ir signalizavimu apie nelaimės kilimą, bet ir kuo greičiau jį užgesinti išsaugant gyvybę, turtą ir gamtą. Todėl dažnai tokių sistemų saugomi namai po signalizacijos suveikimo jau turi įsiliepsnojusį gaisro židinį.

Šiandien nebėra sudėtinga suvaldyti ugnį įsiplieskimo momentu, tiesiog reikia pasirinkti technologiškai naujausius ir modernesnius sprendinius, nei buvome įpratę naudoti iki šiol.

Kas Lietuvoje modernu dabar, pasaulyje naudojama nuo 1994

Šiuo metu pažangiausia pasaulyje priemonė, užgniaužianti beprasidedantį gaisrą – ateities technologijoms priskiriamos gaisro gesinimo aerozoliu sistemos ir jų komponentai.

Europoje ši technologija taikoma jau beveik tris dešimtmečius, tačiau Lietuvoje tai kone visiškai naujas sprendimas. Deja, turime pripažinti: pasaulyje nuo gaisrų saugomasi kur kas pažangiau ir atsakingiau nei mūsų šalyje.

Daugėjant sukrečiančių tragedijų ir netektimis besibaigiančių nelaimių dėl atsainaus požiūrio į grįžtamąją investicijų į inovatyvias apsaugos priemones naudą, „Garant ProTech“ laiko savo pareiga šviesti plačiąją visuomenę, verslo atstovus, architektus, rangovus, visus žmones apie pažangiausius būdus išsaugoti gyvybes, turtą ir aplinką.

Moderniausias pasaulyje gesinimo aerozoliu sistemas sukūrė „FirePro“, priklausantis „Halma plc“ – amerikiečių pasaulinė gyvybę gelbstinčių technologijų įmonių grupė, puoselėjanti kilnų tikslą: kiekvieną dieną kurti kiekvienam planetos gyventojui saugesnę, švaresnę ir sveikesnę ateitį.

Gaisro gesinimo aerozoliu sistemų „FirePro“ platinimo atstovybės veikia daugiau kaip 110 šalių. Specialius mokymus baigę profesionalai čia pasirengę projektuoti, tiekti, įdiegti ir prižiūrėti visą „FirePro“ produktų asortimentą. Lietuvoje ši teisė oficialiai suteikta tik „Garant ProTech“ inžinieriams: baigę atitinkamus mokymus ir įgiję tai liudijančius sertifikatus, jie vieninteliai mūsų šalyje gali tinkamai įdiegti visas „FirePro“ sistemas.

„FirePro“ gesinimo aerozoliu sistemų išskirtinumas

Įprastos gaisro gesinimo medžiagos gesina ugnį vienu iš šių trijų būdų arba jų deriniu: sugerdamos šilumą iš ugnies ir taip sumažindamos šios temperatūrą; neutralizuodamos gaisro šaltinį; pašalindamos arba iki tam tikro lygio sumažindamos deguonies kiekį ore.

Naujausios kartos „FirePro“ branduolys – patentuotas kietasis junginys FPC, daugelio metų tyrimų ir plėtros aukščiausias pasiekimas. Suaktyvintas kietasis junginys FPC virsta greitai besiplečiančiu kondensuotu aerozoliu, itin efektyviai gesinančiu gaisrą. Kitaip tariant, technologija „FirePro“ gesina ugnį, slopindama liepsnoje vykstančias chemines grandinines reakcijas molekuliniu lygmeniu, neeikvodama deguonies!

„FirePro“ produktams suteikiama sertifikuota 15 metų veikimo garantija, jie yra draugiški aplinkai ir ekologiški, netoksiški ir nerūdijantys, jie nedaro jokio neigiamo poveikio ozono lygiui atmosferoje ir neprisideda prie globalaus atšilimo. Sistemas „FirePro“ papildo pažangių valdymo ir indikatoriaus skydelių asortimentas, moderniausi lemputės įtaisai, kurie savaime įsijungia reaguodami į karštį.

„FirePro“ sprendimai gali būti taikomi ir diegiami iš esmės visose pramonės šakose ir veiklose – nuo žemės ūkio, vandens ir sausumos transporto, karinių mašinų pramonės, kasybos, atsinaujinančių energijos šaltinių, farmacijos iki įvairiausių paslaugų sferos pastatų: kultūros paveldo pastatų, archyvų, viešbučių ir begalės kitų. Taip pat šie sprendimai diegiami individualiuose namuose ir butuose.

Gesinimas aerozoliu laikomas revoliuciniu todėl, kad aerozolinės gaisro gesinimo sistemos maksimaliai sumažina gaisro kilimo riziką iš karto užgesindamos gaisro židinį.

„FirePro“ – vienintelės aerozolinės gaisro gesinimo sistemos, kurių gamintojui suteiktas sertifikatas diegti jas buitinėse patalpose. Tai reiškia, kad gesinti gaisrus tvariausia medžiaga galime jau ir biuruose bei namuose.

„APSAUGOK“ paketai – gaisro gesinimo pasiūlymai individualiems vartotojams

„Garant ProTech“ pirmieji Lietuvoje startuoja su gaisro gesinimo sistemomis, sukomplektuotomis būtent privatiems asmenims, gyvenantiems individualiuose namuose ar butuose. Šie komplektai parengti atsižvelgiant į potencialiausius gaisro kilimo židinius gyvenamosiose patalpose: elektros skydelį, katilinę ar garažą.

Gaisro gesinimo komplektai „APSAUGOK skydelį“, „APSAUGOK katilinę“, „APSAUGOK garažą“ sukomplektuoti pagal vartotojo patalpos dydį. Renkantis produktą reikia tik pasiskaičiuoti patalpos tūrį ir išsirinkti sau tinkamą produktą. Gesinimo sistemos veikia be papildomų elektros instaliacijų, pagal parengtą instrukciją gali būti sumontuojamos paties vartotojo.

Dažniausia gaisrų kilimo vieta – netvarkingi elektros įvadai ir neapsaugotos elektros skydinės. „FirePro“ siūlo sprendimą konkrečiam butui priklausančiam elektros skydeliui – magnetu tvirtinamą išmaniojo telefono dydžio belaidį įrenginį su karščiui jautria lempute, kuri nuo karščio išsiplečia ir įrenginys sprogsta, į aplinką išpurkšdamas aerozolį, o šis iškart gesina gaisro židinį. Tai reiškia, kad kiekvienas iš mūsų turime galimybę ne tik aptikti, bet ir užgesinti gaisro židinį pirmoje jo stadijoje, taip išvengdami didesnių nelaimių. Tokio įrenginio kaina prieinama kiekvienam, be papildomų montavimo išlaidų. Tokiu pačiu principu veikiantis „FairePro“ gaisro gesinimo sprendinys siūlomas ir katilinėms bei garažui.

Svarbu nepamiršti, jog kasdienėje veikloje esame apsupti ličio baterijų, kurių vis daugėja. Jų gausa kelia grėsmę ir yra potencialus gaisro kilimo židinys. Ypač pavojingi elektriniai paspirtukai – jų įkrovimas bute kelia didelį gaisro pavojų. Rekomenduojama tai daryti atskiroje, nuo gaisro apsaugotoje patalpoje, tokioje kaip rūsys. Svarbu nepamiršti, jog ličio baterijų negesina nei vanduo, nei dujos, vienintelis tam tinkamas sertifikuotas būdas – aerozolinis gesinimas. Tam taip pat yra „FirePro“ sprendinių.

Norint maksimaliai apsaugoti gyvenamąsias patalpas, pravartu įsigyti ir visada prieinamoje vietoje laikyti granatos principu veikiantį generatorių – jis užgesins gaisrą įmestas į jo židinį. Užsienyje tokias priemones naudoja ugniagesiai, norintys patekti į degančias patalpas.

„Garant ProTech“ – ekspertinė inžinerinė įmonė

„Garant ProTech“ gali pasiūlyti ne tik įvairiausių priešgaisrinių, bet ir gaisro gesinimo sprendimų bet kurioje žmogaus veikoje. Tuo pat metu įmonė yra ilgalaikė ir bene didžiausia priešgaisrinių apsaugos priemonių tiekėja Lietuvos ugniagesiams gelbėtojams. Juos į gaisrus palydi aprūpinę kito pasaulyje gerai žinomo vokiečių gamintojo – „Dräger“ – amunicija.

Šiuo metu „Garant ProTech“ sėkmingai plėtoja veiklą pastatų priešgaisrinės apsaugos srityje. „Garant ProTech“ – vieninteliai Lietuvoje „FirePro“ gamintojo sertifikuoti atstovai, galintys projektuoti, diegti ir prižiūrėti kondensuoto aerozolio gaisro gesinimo technologijų sistemas.

FirePRO