Kelios glaistymo gudrybės ir patarimai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Kam reikalingas glaistas?

Tiems, kurie nežino, kam tas glaistas reikalingas, paaiškinsime paprastai jo esmines savybes ir tikslus. Glaistas yra specialus mišinys, kuris padaro jūsų sienas lygias ir paslepia duobes, griovelius, įtrūkimus ir kitus defektus.

Glaistas dedamas specialia mentele, pavertus ją 10-20 laipsnių kampu. Paprastai ant lygios sienos glaisto sluoksnis yra 1-3 mm, bet gali būti ir daugiau, jei siena labai nelygi. Glaistyti sieną galima tik prieš tai ją ištepus specialiu gruntu, kuris padeda sukibti glaisto sluoksniui prie bet kokio pagrindo – mūro, akmens, gipso kartono plokštės, keramikinių blokelių, plytų ir t.t.

Kai glaistas išdžiūsta, sieną galima papildomai nušlifuoti, kad paviršius būtų itin glotnus ir lygus arba priešingai – naudoti dekoratyvinį tinką, kad paviršius turėtų specialią tekstūrą.

Patarimai, kaip tepti glaistą efektyviau

Turėkite omenyje – glaisto mišinys yra nevienodas. Kokybiškas glaistas netrūkinėja sudžiūvęs, jį lengva išmaišyti iki vientisos masės. Visa kita – tik specialių prietaisų ir įrankių pagalba.

1. Volelis didesniems plotams glaistyti. Kaip greitai padengti glaistu didelę sieną? Paprastai mentele pakabinate glaisto mišinio, tepate jį ant lyginimo lentelės ir tada ja braukiate per sieną. Toks būdas geras sunkiai prieinamose vietose – kampuose, aplink palanges ir t.t. Kai turite nuglaistyti visą didelę sieną, galite pasidaryti skystesnį mišinį ir naudotis voleliu ant ilgo koto. Tiesiog ištepkite sieną nuo viršaus iki apačios, o tada išlyginkite platesne lyginimo mentele. Taip sutaupysite bent pora valandų kruopštaus darbo.

2. Glaistykite 3-4 sluoksniais. Gali pasirodyti, kad pakanka vieno glaisto sluoksnio. Tai tik iš dalies tiesa. Vieno sluoksnio pakanka, kai glaistas purškiamas specialiu aparatu. Glaistant rankomis reikia 3-4 sluoksnių. Pirmasis sluoksnis turėtų būti tepamas vertikaliai – iš viršaus į apačią. Tada horizontaliai – iš kairės į dešinę arba atvirkščiai. Tada vėl vertikaliai, o papildomai galima dar vieną sluoksnį padengti horizontaliai. Tokiu būdu jūsų siena bus padengta tolygiai ir glaistas geriau prikibs prie paviršiaus.

Kiekvienas sluoksnis padengiamas tik tada, kai prieš tai buvęs sluoksnis išdžiūva. Ar reikia glaistyti papildomai? Tiesiog užsidekite šviesą ir pastatykite ją prie sienos. Tada pasižiūrėkite kampu ir pamatysite, ar ant sienos daug nelygumų. Jei nelygumų daug, uždėkite dar vien sluoksnį glaisto. Jei nelygumų daug nėra, pereikite prie kito etapo – šlifavimo.

 

3. Pirmiau glaistykite viršuje, o paskui apačioje. Kai sienos aukštos, pradėkite jas glaistyti viršuje ir leiskitės į apačią. Taip išvengsite dvigubo darbo. Jei pirmiausiai išglaistysite apačioje ir tada tik viršuje, iš viršaus gali nukristi keli lašai glaisto ir automatiškai pasidarysite nelygumų, kuriuos vėliau teks nušlifuoti.

4. Siūles glaistykite naudodami specialią juostelę. Kai namų siena yra padaryti iš gipso kartono plokščių, tarp jų visada yra siūlė, kuri tikrai matosi, jei nepakankamai gerai nuglaistyta. Dėl to rekomenduojama naudoti specialią glaistymo juostelę arba armavimo tinklelį. Tiesiog į siūlę dedate šiek tiek glaisto horizontaliu judesiu, tada siūlę palyginate vertikaliai. Ant glaisto sluoksnio klijuojate juostelę iš viršaus į apačią ir ją prispaudžiate lyginimo mentele. Ant juostelės uždedate dar sluoksnelį glaisto ir tokiu būdu siūlė išlyginama. Kam reikalingas popierius? Jis apsaugo nuo būsimo suskilinėjimo, nes plokštės paprastai juda pirmaisiais metais po statybų.

Beje, juostelė gali būti dedama ir mechanizuotu būdu, tačiau jei sieną remontuojate kartą per 10 metų, tokios aparatūros jums tikrai nereikia – tai meistrų įrankiai, kurie yra labai brangūs ir pakankamai reti.

5. Kampų glaistymas juostele. Kampus glaistyti juostele – paprasčiausias būdas išlyginti vidinius kampus (išoriniams kampams paprastai naudojamas metalinis profilis su skylutėmis). Tiesiog užtepate nedidelį sluoksnį ant vienos sienos prie pat kampo, ant kitos sienos ir užklijuojate specialią juostelę. Tada uždedate papildomą sluoksnį glaisto. Nuimate glaisto perteklių nuo juostelės išorinių kraštų ir paliekate džiūti. Tokiu būdu jūsų vidiniai kampai yra sutvirtinami.

Beje, jei tarp plokščių yra tarpų, jas reiktų užpildyti prieš klijuojant juostelę, kad nesusidarytų oro burbulai.

Ir pabaigai – naudokite 30 cm pločio lyginimo mentelę, nors yra ir didesnių. Nepatyrusiems apdailos meistrams

Tai tik keli patarimai, kurie palengvins jūsų glaistymo darbus. Svarbiausia – kokybiški ir geri įrankiai. Rinkitės Forte Tools įrankius, kurie yra pakankamai kokybiški jūsų nedideliems namų remonto darbams.