Tinkama medinių parketlenčių priežiūra

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Pagrindinis medinių grindų priešas – smulkūs mechaniniai pažeidimai, kurie atsiranda kasdien, pavyzdžiui nukritus sunkiam daiktui ant grindų, įvairūs įbrėžimai nuo augintinio nagų ar smulkių akmenukų.

 

Grindų restauravimo darbai kainuoja nemažai ir šis darbas užima daug laiko, todėl siūlome laikytis keletos taisyklių, kurios padės išvengti smulkių pažeidimų ant medinių grindų paviršiaus.

 

 

 

 

    

Niekada neavėkite aukštakulnių batelių su metaliniais kulniukais ant medinių parketlenčių.Geriausiai būtų lauko batus palikti prie laukųjų durų. Maži akmenukai gali padaryti smulkių pažeidimų, oįsigėręs purvas gali palikti dėmių ant grindų paviršiaus, ar pakis parketlenčių atspalvis tose vietose. Saugiausia būtų patiesti kilimėlį prie įėjimo į namus, kad išvengtumėte purvo patekimo ant medinių grindų. Kilimėlius reiktų reguliariai valyti.

Medinį parketą valykite kasdien, arba kas antrą dieną, taip išvengsite dulkių susikaupimo parketlenčių tarpeliuose. Tam geriausiai tiktų naudoti dulkių siurblį su specialiu, minkštu antgaliu. Niekada neplaukite medinių grindų labai šlapiu skuduru, taip galite pažeisti grindų atspalvį, arba atsiras dėmių nuo drėgmės pertekliaus. Naudokite tik vos drėgną skudurą.

Jeigu jūsų virtuvėje yra išklotos medinės parketlentės, apsaugokite jas patiesdami kilimėlį prie indaplovės ar kriauklės, kad nepatektų nepageidaujamų skysčių ant grindų. Jeigu nukrito maisto likučių, ar išsiliejo skysčių, pašalinkite juos kaip galima greičiau, kad jie nesusigertų į medines grindis ir neatsirastų dėmių.

 

Tik niekada netrinkite atsiradusių dėmių indų plovikliu, taip pažeisite parketlenčių paviršių, pakis jų spalva. Grindų valymui naudokite tik grindų gamintojo rekomenduojamas valymo priemones. „STAKI“ ąžuolinių grindų gamintojas rekomenduoja naudoti vokiečių firmos „Saicos Colour“ GmbH valymo priemonę „Saicos Wash Care“. Ši priemonė yra augalinio muilo pagrindo, efektyviai ir švelniai išvalo nešvarumus, tinka alyvuotoms, lakuotoms ir vaškuotoms grindims.

Be to, niekada nenaudokite šiurkščių šluosčių, kempinių, kurios gali subraižyti grindų paviršių. Geriausiai tam tiktų medvilninės, minkštos šluostės.

Norint išsaugoti medinių parketlenčių atspalvį, reikia saugoti jas nuo tiesioginių saulės spindulių. Kambariuose, kur patenka daug saulės, reiktų pakabinti užuolaidas arba tose vietose tiesti kilimus ant grindų.

 

  

Parketlenčių paviršiaus spalvą galite išsaugoti papildomai grindis padengę specialiu vašku. Vaško plėvelė neleidžia įsiskverbti į grindų paviršiaus poras purvui bei nešvarumams ir suteikia paviršiui blizgesį bei apsaugo nuo braižymosi. Vaškavimo procesas nėra lengvas, tam reikalingi specialūs įrengimai, todėl vaškavimą geriau patikėkite specialistams.

Dar vienas pagrindinis medinių grindų priešas yra kėdės su ratukais, kurios nuo dažno stumdymo palieka nepageidaujamų dryžių ant grindų, arba pažeidžia lakuotų grindų sluoksnį.Medinių grindų apsaugojimui reikėtų ant grindų patiesti skaidraus plastiko kilimėlį, kėdės judėjimo plote, arba rinktis kėdes su minkštais, guminiais ratukais.

Taip pat reiktų prie visų baldų kojelių priklijuoti specialius, apsauginius veltinio padelius, kad perstumiant baldus iš vienos vietos į kitą, neatsirastų nepageidaujamų įbrėžimų.

Labai svarbu ne tik tinkama grindų priežiūra, bet ir laiku atnaujinti jų paviršių. Nereiktų nudėvėti grindų paviršiaus iki gryno medžio, nes tuomet teks peršlifuoti visas grindis, pašalinti pažeistą medieną, nešvarumus ir tik tada atnaujinti spalvą, perlakuojant, ar alyvuojant grindis, o tai galės atlikti tik specialistai, turintys specialią techniką. Todėl reikia laiku pasirūpinti grindų atnaujinimu, pažeistus grindų plotus galima labai lengvai patiems pašalinti, juos peralyvuojant alyva su medvilniniu skudurėliu. Nereiktų gausiai naudoti alyvos, kad neliktų skirtumo tarp naujai atnaujintų plotelių ir senai alyvuotų grindų atspalvio.

    

Tačiau, reiktų nepamiršti, kad medis yra natūralus produktas, kuris laikui bėgant keičia spalvą, veikiamas aplinkos poveikio.

Daugiau medinių grindų priežiūros patarimų galite rasti „STAKI“ ąžuolinių grindų tinklalapyje www.staki.lt .