Įtempiamų ir gipso kartono lubų palyginimas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Pakabinamos lubos

Kiekvienas, nuo nulio naują būstą įrenginėjantis žmogus, turi priimti aibę skirtingų, su statybų procesais susijusių sprendimų. Kokias grindis montuoti? Kokias apdailos medžiagas pasirinkti? Kaip suformuoti efektyvią elektros instaliaciją? Šie ir kiti panašaus pobūdžio klausimai, lyg šiol nieko bendro su statybomis neturėjusiam žmogui, tampa tikru iššūkiu.

Ne mažiau svarbus yra ir lubų pasirinkimo klausimas. Vieni žmonės pirmenybę teikia gipso kartono luboms, o kiti – įtempiamų lubų variantui. Visgi, kuris iš šių variantų turi daugiau privalumų? Ar įsirenginėjant naujus namus reikėtų rinktis gipso kartono lubas, ar geriau montuoti įtempiamas lubas?

Lubų montavimo sudėtingumas

Tiek itempiamos, tiek gipso kartono lubos turėtų būti montuojamos ne savarankiškai, o su specialistų pagalba. Lubų montavimo darbai yra pakankamai atsakingas procesas. Netinkamai sumontuotos lubos neužtikrins nepriekaištingo estetinio rezultato, o tai pakenks visų patalpų išvaizdai. Lubų montavimas reikalauja ne tik patirties bei specifinių žinių, bet ir profesionalios įrangos, specialių priemonių, kurios užtikrina sklandžią lubų montavimo eigą bei gerą galutinį rezultatą.

Lyginant gipso ir įtempiamų lubų tipus, tikrai galima teigti, jog įtempiamo tipo lubos yra montuojamos greičiau ir paprasčiau. Montuojant įtempiamas lubas užtikrinamas ne tik pakankamai greitas, bet ir švarus darbas.

Todėl tokio tipo lubas galima drąsiai montuoti ir patalpoje, kurioje stovi baldai ar kiti interjero akcentai. Montuojant gipso kartono lubas, neįmanoma išvengti didelio kiekio šiukšlių bei dulkių, todėl pasirinkus šį lubų tipą, reikės atlikti ir nemažai paruošiamųjų darbų.

Pakabinamos lubos su lempomis

Kiek laiko užtikrina lubų montavimo darbai?

Šiais laikais įtempiamos lubos gali būti pačių įvairiausių rūšių. Nors visos įtempiamų lubų rūšys yra montuojamos tuo pačiu principu, tačiau, sakykim, lubos su foto spauda gali pareikalauti šiek tiek daugiau laiko. Tikslų lubų montavimo laikotarpį įtakoja ir konkreti patalpa bei jos savybės.

Patalpoje, kurioje yra daug kampų ar kito tipo kliūčių, lubų montavimo darbai užtruks ilgiau nei standartinėje, daug kampų neturinčioje patalpoje.

Savaime suprantama, lubų montavimo laiką stipriai įtakoja ir atliekamų darbų mastas. Didelėje patalpoje lubos bus montuojamos ilgiau, nei mažoje. Visgi, įtempiamų lubų konstrukcija įprastai gali būti sumontuota per 3-5 valandas. Gipso kartono lubų įrengimas, priklausomai nuo individualaus atvejo, įprastai trunka nuo 2 iki 4 darbo dienų.

Pakabinamos lubos su halogenais

Kiek kambario aukščio reikalauja įtempiamos ir gipso kartono lubos?

Montuojant lubas reikėtų nusiteikti, jog tiek įtempiamos, tiek gipso kartono lubos tikrai atims šiek tiek kambario aukščio. Įtempiamų lubų montavimo procese yra naudojami tam tikrų matmenų profiliai ir plokštės, kurie šiek tiek sumažina pirminius kambario aukščio parametrus.

Visgi, gipso kartono lubų konstrukcija atima dar daugiau kambario aukščio. Todėl, jeigu lubas planuojate įrenginėti pakankamai ankštoje, žemoje patalpoje, rekomenduojama rinktis įtempiamų lubų variantą.

Kuris variantas optimalesnis?

Nors gipso kartono lubos neretai pasižymi mažesne kaina, visgi daugiau privalumų turi įtempiamos lubos. Tai itin lankstus, lengvai pritaikomas ir nesudėtingai montuojamas lubų tipas, kuris puikiai pasiteisina beveik visose vidaus patalpose. Šiais laikais įtempiamų lubų gamintojai gali pasiūlyti ir skirtingas įtempiamų lubų rūšis, kurios leidžia pasiekti išskirtinį estetinį rezultatą.

Pagal norą, patalpose galima rinktis standartines matines ar blizgias lubas. Taip pat galima pasirinkti medžiaginių ar dviejų lygių lubų variantą. Visiems naujakuriams, kurie vertina itin unikalias interjero idėjas, galima apsvarstyti ir įtempiamų lubų su foto spauda montavimo galimybę.

Gyvenate statybų nuotaikomis ir ieškote geriausio įtempiamų lubų varianto? Apsilankius Kitokioslubos.lt svetainėje Jūsų lauks aukščiausio lygio įtempiamos lubos​​​​​​​, kurios neabejotinai pateisins kardinaliai skirtingus naujakurių poreikius.