Kaip paslėpti plikas buto sienas?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Įrėmintas meno kūrinys nėra vien tik aksesuaras, dengiantis ar maskuojantis plikas sienas. Tai – dalis jūsų praeities. Tai – dalelė buto, į kurią daugelis svečių pirmiausia atkreips dėmesį ir visuomet pasiteiraus, ką jums reiškė viena ar kita akimirka. Būkite pasiruošę jiems tai papasakoti!

Nuotraukų emocijos

Svarbiausios mūsų gyvenimo akimirkos, įamžintos nuotraukose, neturėtų būti pamirštos ir paliktos albumuose ar nuotraukų dėžėse. Linksmi portretai, kelionių vaizdai, augančio vaikelio pokyčiai gali tapti interjero dalimi – tereikia noro, fantazijos ir šiek tiek pastangų.

Nuotraukų pasirinkimas priklausys nuo to, kokį kambarį dekoruosite. Miegamajame kabinsite vienokias, tarkim, labai asmeniškas. Vaiko kambarį tikriausiai puošite pačios atžalos nuotraukomis. Svetainei tiks asociatyvinės arba šeimyninės nuotraukos. Čia savo vietą suras ir meninė fotografija. Prisiminkite, kad nuotraukos turi atspindėti kambario nuotaiką.

Jei kambario sienos plikos, sugalvokite tam tikrą temą ir sienas dekoruokite pagal ją. Jei tai virtuvė, tiks maisto tema. Tarkim, įvairių dydžių makaronų arba vaisių nuotraukos. Tiks ir garuojantys patiekalai, ir šaukštai.

 

 

Svetainėje galite plėtoti bet kurią mintį – kabinti savo pačių įamžintas akimirkas ar įkvėpimo ieškotis pas kitus menininkus.

Dažniausiai žmonės paveikslus ar nuotraukas kabina ant sienos virš sofos arba lovos. Tai – ne taisyklė. Nuotraukomis galite dekoruoti ir koridorių, ir vonią, ir net tualetą. Tiesa, pastarasis akcentas turėtų būti žaismingas ir gal net šiek tiek komiškas. Jei į tualetą užėjęs ir nuotrauką pamatęs žmogus nusišypsos, tikslas bus pasiektas.

Ilgą koridorių galite puošti kad ir dešimčia nuotraukų vienoduose rėmeliuose. Juk dažniausiai jų erdvių sienos būna išnaudojamos toli gražu ne maksimaliai.

Geriausia, jei rėmų ir sienų spalvos bus kontrastingų spalvų. Tai jos nesusilies ir tarsi vilios į jas žvilgtelėti. Rėmeliai gali būti ir vienodi, ir skirtingi – nelygu, kokio tikslo siekiate. Svarbiausia, kad derėtų jų stiliai.

Jei jūsų namai – eklektiškas stilių ir dekoro detalių derinys, jums patiks nuotraukos skirtinguose rėmeliuose. Jei jūsų erdvėje vyrauja modernizmas arba minimalizmas, nuotraukoms geriausia parinkti vienodus rėmus. Tiesa, šie galėtų būti skirtingų dydžių.

Dar vienas sprendimas – juodai baltos fotografijos. Šios buvo madingos visais laikais ir, tikėtina, tokios ir liks. Be to, jos verčia kapstytis praeityje ir tiesiog ilgesingai prisiminti gražiausias jau buvusias akimirkas.

Vienas svarbiausių dalykų dekoruojant interjerą nuotraukomis ar paveikslais – tai pritaikyti apšvietimą, kuris išryškintų kūrinio privalumus ir sukurtų jungti su kambario interjeru.

Kaip sukabinti nuotraukas?

Nuotraukas gali kabinti įprastai – jas tiesiog įrėminę. Arba pasirinkti vieną kitą originalesnį būdą butui dekoruoti.

Dar vienas variantas – nuotraukoms paskirti vieną visai tuščią kambario sieną. Jas galėsite rėminti į vienodus arba skirtingus rėmus. Tam tiks ir rėmai be rėmų – tuomet dėmesys kryps tik į fotografijas.

Jei norite namams suteikti originalumo, nuotraukas, prisegę jas paprasčiausiais skalbinių segtukais, sukabinkite ar storos virvės, o ją pritvirtinkite prie sienos.

Nuotraukas galite atspausdinti ir ant storo pagrindo. Tokias fotografijas galėsite klijuoti tiesiai ant dažytos sienos.

Kaip išsirinkti meno kūrinį?

Renkantis paveikslą nebūtina išmanyti meno – tiesiog užtenka atkreipti dėmesį į keletą dalykų: spalvos, dydis, galų gale meno kūrinio technika turi derėti prie interjero. Kaip išsirinkti tinkamą paveikslą ir jį priderinti namuose?

 

Paveikslų kolekcionierius ar menininkas, kurdamas savo namų interjerą, pirmenybę, žinoma, teiks meno kūriniams, o ne baldams ar netgi apdailai. Bet jeigu baldai jau nupirkti, tada paveikslą reikėtų derinti priėjau esamos erdvės, jos spalvų ir stiliaus.

Derinkite priešingus sienų, baldų ir paveikslų atspalvius Jeigu ji siaura, tiks mažesni paveikslai, jei platesnė – didesni.

 

Kaip kabinti paveikslus?

Kabinant paveikslą virš baldų, patartina vadovautis pagrindine taisykle: paveikslo dydis negali viršyti baldo ar baldų grupės, šalia kurių jis kabo, dydžio arba pločio.

Populiariosios meno kūrinių lentynėlės yra vienu iš būdų, neužimant daug vietos, suteikti žaismingumo savo namų interjerui. Tiesa, ant tokios lentynos galite eksponuoti tik mažesnius meno kūrinius arba nuotraukas.

Jei turite galimybę, bute pasikabinkite nors vieną didelį paveikslą. Vienas didesnis meno kūrinys išlaiko savotišką erdvės proporcijų harmoniją.

Ryškios vertikalios linijos piešinyje arba rėminimo dalyje kambariui suteikia aukščio. Paveikslų kabinimas kolonomis (viena virš kitos) kambarį gerokai pailgins. Nuotraukas arba paveikslus galite kabinti ir įstrižai. Toks kabinimo būdas tiks, jei namie yra laiptai. Jei norite pabrėžti jūsų namuose tvyrančią laisvą atmosferą, venkite taisyklingo paveikslų kabinimo – kiekvienam raskite tik jam tinkančią vietą.

Didelė grupė vienodai įrėmintų ir pakabintų kartu paveikslų įspūdį palieka nemenką. O ir svečių dėmesį tokia ekspozicija išlaikys ilgiau nei akimirkai. Taip savo namuose jūs galite pakabinti tradicinius paveikslus, nuotraukas arba mėgiamų kino filmų plakatus. Žaismingai ir eklektiškai atrodo kartu sugrupuoti skirtingų formų rėmeliai. Galite derinti stačiakampio ir ovalo formos rėmus.