Ką reikia žinoti prieš dažant sienas?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

– Svarbiausia – gerai paruošti paviršių. Kaip atrodys jūsų nudažyta siena, priklausys nuo to, kaip gerai ją paruošite dažymui. Svarbu žinoti, jog paviršiaus nelygumų nepaslėpsite po dideliu dažų sluoksniu. Atvirkščiai, jie dar labiau paryškės, nes nudažytas paviršius blizga labiau nei nedažytas.

– Ruošiant sienas dažymui, svarbu kruopščiai nuvalyti dulkes. Ant dulkėto paviršiaus dažai blogai prikimba ir laikui bėgant gali atšokti. Nepamirškite, jog apie 75 procentus viso sugaišto laiko užims paruošiamieji darbai, o tik 25 procentus – dažymas. Todėl kokybę lemia atsakingas sienų paruošimas.

– Ruošiant dažyti kaimo sodybų ar sodų namelių sienas, atkreipkite dėmesį, ar ant jų nėra sakų ar pelėsio. Jei paviršių apėmęs pelėsis, nepamirškite jo gerai išnaikinti tam skirtomis priemonėmis, kad vėliau neplistų. Jei medinį paviršių padengę sakai, tuomet užtepkite specialaus lako, kad sakai nesisunktų pro dažų sluoksnį.

Kiekvienam paviršiui dažyti naudojami skirtingi dažai. Patalpas, kuriose gali būti šlapia, pavyzdžiui, vonioje, reikėtų dažyti vandeniui atspariais pusiau matiniais, o svetainės sienas pakaks nudažyti matiniais, gerai valomais dažais.

Profesionalai pataria dažus rinktis ne tik pagal spalvą, bet ir pagal jų kokybę. Atkreipkite dėmesį, kad vaikų kambariai ar koridoriai būtų dažomi plaunamais dažais. Juk paprasčiau dėmę nuvalyti nei iš naujo perdažyti visą kambarį.

Visai kitaip su lauko dažymo darbais. Išorės darbams būtina naudoti tuos dažus, kurie atsparūs lauko sąlygoms, mat vidaus dažai nepasidengia tokia stipria plėvele. Nepamirškite, jog ankščiau lateksiniais dažais dengto paviršiaus nevalia dažyti aliejiniais dažais, nes paviršius sutrūkinės. Neretai nutinka, kai žmonės atlieka darbus ir vėliau piktinasi blogu rezultatu.

Tačiau pasidomėjus ima aiškėti, kad atliekant darbus nebuvo laikomasi pačių paprasčiausių taisyklių – buvo dažoma prieš lietų ar po jo, kaitinant saulei, tinkamai neparuošus paviršiaus. Kaip su šakute nevalgome sriubos, taip ir su teptuku nenudažysime didžiulės arenos. Taigi, kokius įrankius reikėtų rinktis darbui?

– Jei susiruošėte dažyti nedidelį plotą, pavyzdžiui, durų staktą, tuomet pakaks teptuko. Jei dažote vandeniu skiedžiamais dažais, pasirinkite minkštesnį teptuką. Natūralių šerių teptukas netiks, nes jis sugeria drėgmę ir praranda tvirtumą, šereliai išsikraipo. Šiuo atveju naudokite sintetinių šerelių teptuką, kuris nesugeria drėgmės ir paviršių padengia lygiau.

– Mediniams lauko paviršiams dažyti rinkitės tvirtos konstrukcijos teptukus. Universaliausi yra kombinuoti teptukai, kurie padaryti naudojant tiek natūralius, tiek sintetinius šerelius.

– Jeigu rengiatės dažyti didesnį plotą, pravartu įsigyti volelį. Jų būna skirtingo ilgio, dydžio ir paviršiaus. Ilgesnio plauko voleliai sugeria daugiau dažų ir palieka stambesnį raštą. Trumpesnio plauko voleliai naudojami dažyti mažesniems paviršiams ir dažus padengia tolygiau.

– O pabaigoje paminėsime, kad pastaruoju metu atnaujindami savo interjerą, pirkėjai vis dažniau renkasi būtent įvairius dažus, o ne kitas apdailos medžiagos. Juk kiekvienai mus supančiai aplinkai, o ypač – gyvenamajai erdvei, norime suteikti savitą spalvą, kuri malonintų akį bei suteiktų būstui dailią išvaizdą.