Grindų išlyginimas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Tai nutinka todėl, kad cementinio sluoksnio mišinys buvo maišomas porcijomis ir atskiros skiedinio porcijos buvo per daug skystos.

 

Geriausia medžiaga grindų išlyginimui – liejami savaime išsilyginantys mišiniai. Tokį skiedinį lengvą padaryti – reikia tik nurodytomis propocijomis sumaišyti su vandeniu.

Todėl jį gali lengvai naudoti net ir naujokas, nes skiedinys pats išsilieja. Mišinys užpilamas ant grindų ir paskirstomas lyginimo įrankiu. Po mišinio išdžiūvimo visi grindų nelygumai pranyksta. Išlyginant grindis, reikia pradėti nuo kampo esančio toliausiai nuo durų ir judėti link durų, pro kurias reikės išeiti baigus išlyginti.

 

Jeigu prie durų nėra slenskčio, tuomet reikia iš lentelės padaryti slenkstį, kad mišinys neišbėgtų. Įprastai mišinys sukietėja po 12 val., tačiau tai reikia pasitikslinti ant gaminio pakuotės.

 

1. Pirmiausia nuo grindų pašalinkite silpnai besilaikančius ir susidėvėjusius sluoksnius. Tai padaryti galite rankiniu būdu, pavyzdžiui, glaistykle, arba naudojant frezavimo mašiną.

 

2. Švariai iššluokite arba išsiurbkite grindis. Po to plačiu šepečiu nugruntuokite grindis. Leiskite gruntui pilnai išdžiūti – orientacinis džiuvimo laikas būna nurodytas ant grunto pakuotės. Kad pagreitintumėte grindų išdžiuvimą šaltose patalpose, naudokite oro šildytuvą.

 

3. Jeigu įdubimai nėra gilūs (apie 10mm), tuomet juos geriausia užpildyti tuo pačiu išlyginamuoju mišiniu. Tačiau jei įdubimai gilesni, tuomet reiktų naudoti storą sluoksnį išlyginamąjį mišinį. Išlyginimus įdubimus ir prieš liejant kitą sluoksnį, reikia leisti grindims išdžiūti (pagal gamintojo nurodymus).

 

4. Prieš liejant mišinį, grindis suvilgykite vandeniu. Tai padaryti galite naudodami teptuką arba volelį. Sudrėkinimas neleis mišiniui per greitai išdžiūti ir išvengsite galimų įtrūkimų, atsirandančių džiūstant grindims.

 

5. Liekite skiedinį ant grindų kiekvieną kartą po kibirą. Mišinys pradės plisti į įvairias puses, todėl numatykite laisvą erdvę prie sienų.

 

6. Mišinio išplitimą pagreitinti ir palyginti galite naudodami plieninę trintuvę. Ją laikykite lygiagrečiai grindims ir judinkite nuo vieno šono į kitą. Pėdsakai nuo trintuvės išnyks mišiniui džiūstant.

 

7. Jeigu iš karto nepavyksta išlyginti mišinio, tuomet apipurkškite (purkštuvu arba laistytuvu) grindis vandeniu, kad nutolintumėte išdžiuvimą ir vėl lyginkite.

 

 

Jeigu durys atidaromos į kambarį, po grindų lyginimo gali prireikti šiek tiek nupjauti durų apačią.

 

 

Mišinio paruošimas

 

 

Sumaišykite su šaltu vandeniu pagal gamintojo nurodymus. Mišinį patogiausia maišyti su mūrininko mentele, bet galima naudoti ir prie elektrinio suktuvo pritvirtintu maišymo antgaliu.

Sumaišytas mišinys pradeda džiūti po 10min., todėl pradžioje pasigaminkite nedidelį kiekį – maždaug vidutinio dydžio kibirą. Jeigu dirbsite greitai, mišnio galite pasidaryti daugiau.

 

 

Slenksčio padarymas

 

 

Prieš liejant mišinį patikrinkite, ar yra padarytas slenkstis prie durų, kuris neleis išbėgti mišiniui į kitą patalpą. Jeigu slenksčio nėra, uždėkitę ir prikalkite lentelę.