Žaidimas užuolaidomis

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Gyvenimas lėtai ir vienodai kapsi, namie seniai prislopo prieš kelerius ar keliolika metų pirktos visos interjero detalės. Žodis „remontas“ jau nieko nereiškia, tik tolimą asociaciją – nes kiek aukščiau gyvenantys kaimynai remontuoja butą. Ramiai sau plaikstosi ir senutėlės užuolaidos. Gerokai pablukusios ir nugultos ne vienų metų dulkių sluoksnio.

Nekeliaujant į užjūrį
Jeigu norite pagyvinti namus pačiu neskaudžiausiu, bet veiksmingiausiu būdu – pradėkite nuo užuolaidų. Juk niekas kitas taip nepakeičia erdvės ir nuotaikos, kaip iš naujo dekoruoti langai. O ir vaizduotei tada nėra ribų. Nes dabar užuolaidų salonuose jautresnė moteris gali suglumti nuo spalvų, medžiagų, raštų ir langų dekoro elementų įvairovės. Kartais ir nuo to, kiek visa tai kainuoja.

Sutinkame – kainuoti gali nemažai. Bet nebūtinai. Jeigu netingėsite ieškoti ir eksperimentuoti, jeigu nebijosite vaizduotės protrūkių ir atminsite, kad kažkada lankėte darbščiųjų rankų būrelį. Nes tos pačios organzos užuolaidos gali būti „kaip iš Paryžiaus“ arba „kaip iš daug artimesnių vietų“. Galų gale galite toli nekeliauti, o pasirinkti patį pigiausią ir kukliausią variantą – neišmesti savo senųjų, jau atkabėjusių užuolaidų. Jas išskalbkite ir atnaujinkite kitų spalvų medžiagos detalėmis – apvadais, kutais ar romantiškais nėriniais. Priklauso nuo to, kokią idėją esate pasiryžusios įgyvendinti. Kuo gyvesnes, kontrastingesnes spalvas pasirinksite, tuo labiau jos tiks, tarkime, virtuvės erdvei, vaikų kambariui. Miegamajam labiau derėtų švelnesnės spalvos ar romantika dvelkiantys nėrinių karpiniai. O svetainei geriau pasirinkti klasikinių spalvų paletę.

Nebijokite kontrastų
Jeigu namų sienų spalvos pastelinės, neutralios arba baltos, tokios pačios spalvos užuolaidos atrodys gana nuobodžiai. Jeigu nemėgstate ryškių spalvų ir norite išlaikyti vientisą kambario stilių, rinkitės langų uždangą su kontrastingu piešiniu.
Pasirinkus kontrastą, avangardo stiliaus pastelinių spalvų formos atrodo labai įdomiai, gyvai ir netikėtai.

Minimalizmas
Be abejo, minimalizmo gerbėjos tikriausiai apsieitų iš viso be užuolaidų. Tačiau tos, kurios mėgsta kartais užsisklęsti nuo išorinio pasaulio, uždengia langus keliais sluoksniais. Kas pasakė, kad sunkios užuolaidos būtinai turi siekti grindis?

Jeigu išskirtinio grožio, prabangi, itin brangi medžiaga rėžtų akį, ja uždengus visą langą, tenkinkitės nedidele to ypatingo audeklo atraiža. Įrėminkite peršviečiamą neutralią medžiagą, derančią su prabangiosios atspalviu. Tai yra tegul keliasdešimties centimetrų juosta nubanguoja viršuje ties karnizu ir apačioje prie grindų. Tokios užuolaidos sukuria vientisą kambario stilių, tačiau ir praleidžia pro langą besiskverbiančius saulės spindulius. Arba galite tokios medžiagos gabalėliu uždengti dalį lango, dailiai sukabindamos užuolaidą dekoratyviniu laikikliu.

Viena iš dviejų
Tolimuose spintos užkaboriuose slepiate senas užuolaidas dar iš ankstesnio būsto? O gal vertėtų ištraukti jas į dienos šviesą? Ir visa kita, kas tiktų užuolaidoms? Horizontaliai ar vertikaliai derindamos medžiagų raštus galite ne tik pagyvinti langus, bet ir žaisti užuolaidų ilgiu. Galbūt vaikų kambariui tiktų tai, kai vienas užuolaidos kraštas siekia grindis, o kitas palaipsniui kyla virš palangės ir taip nušviečiama rašomasis stalas?

Viena iš daugiau nei dviejų arba močiutės palikimas
Skiautiniai – ne tik madinga šių dienų tendencija. Tai galėtų būti ir kaip močiutės palikimas, oriai pakabintas, tarkime, virtuvėje ar vaikų kambaryje. Kad būtų ne itin prabangu, paprasta, jauku ir miela.
Iš paprasčiausių vienos spalvos atspalvių skiaučių ar, atvirkščiai, iš skirtingų, intriguojančių spalvų sukurtas skiautinio paveikslas irgi gali labai greitai tapti lango puošmena.

Apačioje prisiuvusios standžią juostą padarysite lango uždangą, panašią į vadinamąją romanetę.

Sluoksniavimas
Turite keletą senų stalčiuje užsigulėjusių dieninių užuolaidų? O dabartinės, seniai nublukusios, nedžiugina akies? Beje, naktinės irgi. Nekelia noro gėrėtis iš mados negrįžtamai išėję dekoro elementai ir nusibodę stilizuotų gėlių raštai? Išeitis paprasta – kelių sluoksnių lengvučių dieninių užuolaidų žaismas. Skirtingų spalvų deriniai. Tarkime, baltos, gelsvos ir persikų spalvos. Pakabinkite tris sluoksnius šonuose, žaismingai subanguokite ir perriškite atlaso juostele. Sprendimas paprastas, o pokytis – stulbinamas.

Na, o jeigu neturite nei noro, nei laiko eksperimentuoti, bet netrūksta pinigų, galite patikėti šį darbą profesionalams. Ko jau ko, o naujų vėjų ir idėjų šiais laikais daugėja taip greitai, nei spėjame skaičiuoti ir aprašyti. Ko gero, ir jūs pačios, kol skaitėte, jau sumanėte ką nors nauja ir nuostabaus. Sėkmės!