Veidrodžiai – žavinga interjero kūrimo priemonė

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Derinkite pagal paskirtį

Svarstant, kur kabinti ar statyti veidrodį, visų pirma būtina nuspręsti, kokio efekto iš jo tikimasi ir kokia turėtų būti pagrindinė jo paskirtis. Pavyzdžiui, į vonioje kabinamą veidrodį turėtų būti patogu žiūrėti skutantis, dažantis ar atliekant kitas estetines, higienines procedūras.

Drabužinėje ar koridoriuje kabantis veidrodis turėtų būti tokio dydžio, kad galėtų atspindėti žmogų visu ūgiu. Atkreipkite dėmesį ir į tai, kad darbo vietoje kabantys veidrodžiai gali trukdyti susikaupti, o miegamajame – neleisti užmigti ar versti jaustis nejaukiai.

 

Interjero detalių dermė

Neretai sakoma, kad veidrodžiai gali padėti vizualiai praplėsti nedidelę ar siaurą erdvę, o tamsias patalpas pripildyti nuo lango ar šviestuvų atsispindinčios šviesos. Tai, žinoma, tiesa, tačiau tik tada, kai visos interjero detalės tinkamai dera – jei veidrodyje atsispindės šiukšliadėžė, niūresnis kambario kampas ar didžiulė spinta, erdvės pojūtis gali nublankti prieš keliamas nemalonias emocijas. Taip pat ir šviesos srautas, atsispindintis nuo langų ar šviestuvų, neturėtų akinti ar erzinti. Neapsiriksite veidrodžius derindami su kambariniais augalais – už jų pastatytas veidrodis sukurs žalio, gausiai apželdinto kambario įspūdį.

 

Jei kyla noras vieną ar net kelias kambario sienas, o gal net lubas paversti vienu dideliu veidrodžiu, pagalvokite, ar ilgainiui šis drąsus sprendimas nepradės erzinti – juk veidrodis atspindės ir televizoriaus ekraną, ir už lango šnarančius medžius, judančius objektus, kambaryje žaidžiančius vaikus ar naminius gyvūnus.

Įsilieja, papildo, pabrėžia arba maskuoja

Dažniausiai vietos dideliems veidrodžiams atrandama prieškambariuose. Paprastai jie kabinami kairėje ar dešinėje įėjimo pusėje, tik ne priešais jį. Pasitelkus veidrodį ankštame prieškambaryje galima sukurti akiai malonią didžiulės erdvės iliuziją. Vieną iš sienų galima paversti visiškai veidrodine, „sienos“ vaidmenį gali atlikti įmontuotos spintos fasadas ar sieninis plakatas su atveriama „sąvara“ – durimis į kambarį.

Vonios kambaryje veidrodžiai dažniausiai kabinami virš praustuvo. Jų forma, dydis ir dizainas priklauso nuo bendro būsto stiliaus.

 

Jei pasirenkamas stačiakampis veidrodis, tikslingiausia jį kabinti vertikaliai. Verta atkreipti dėmesį į tai, kad pritvirtinus vonios veidrodį lankstais, paliekama galimybė reguliuoti jo pasvirimo ir pasukimo kampą.

Vonioje, kaip ir kitose būsto patalpose, veidrodžiai vizualiai padidina erdvę, o sumaniai juos išdėsčius ir suderinus su kitais namuose kabančiais veidrodžiais net galima nukreipti į vonią natūralią dienos šviesą. Tiesą sakant, vonia yra vienintelė vieta namuose, kur „veidrodiška“ gali būti viskas. Nors kai kuriems žmonėms toks interjeras gali greitai pabosti.

 

Dar vienas originalus sprendimas – sienos, dengtos veidrodinėmis plytelėmis. Jos gali būti įprastos arba tonuotos. Veidrodines plyteles patartina derinti su keraminėmis apdailos plytelėmis.

Kita galima vonios veidrodžio transformacija – veidrodinės spintelės, kuriose laikomi įvairiausi buities reikmenys. Tokia spintelė, net visai nedidukė, išsprendžia keletą problemų: yra ir veidrodis, ir spinta, o kartais joje gali būti net integruoti ir buitinių prietaisų ar gerą prausimosi zonos apšvietimą užtikrinantys elektros lizdai.

 

Žinoma, vonios kambariui renkantis veidrodį, kaip ir baldus, būtina nepamiršti, kad jie turi būti atsparūs drėgmei, t. y. apdoroti specialiomis medžiagomis. Jos ir veidrodį, ir medinius baldus apsaugo nuo drėgmės poveikio. Norint užtikrinti papildomą atsparumą drėgmei, vonios veidrodžiai gaminami iš sidabrinės amalgamos ir dengiami keliais apsauginio lako sluoksniais. O norint, kad veidrodis nerasotų, jis turėtų būti šildomas.

Svetainėje veidrodžiai kabinami rečiau, tačiau nusprendus paeksperimentuoti ir paversti šį kambarį neįprastu, vertėtų žinoti keletą gudrybių. Pavyzdžiui, veidrodis, įkurdintas už komodos, židinio ar stelažinės lentynos, suteikia galimybę į ant jų stovinčius daiktus pažvelgti iš abiejų pusių, neimant jų į rankas. Tai itin svarbu, pavyzdžiui, antikvarinių statulėlių, porceliano ir kitų mažmožių kolekcionieriams. Keletas veidrodžių, išdėstytų vienas kito atžvilgiu kampais, sukuria fantasmagorišką nuotaiką: net jei brangių daiktų yra nedaug, galima sukurti jų gausos iliuziją.

Veidrodis, pakabintas virš rašomojo stalo ar muzikinio instrumento, prie jų sėdinčiam žmogui leidžia atsikratyti psichologinio diskomforto. Juk tada net neapsisukdamas jis galės matyti visus įeinančiuosius į kambarį, o štai veidrodinis žurnalinio ar kavos staliuko paviršius padaugins tai, kas ant jo padėta, sukeldamas apetitą, ir pastiprins norą, kiek galima ilgiau praleisti laiko skaitant ar draugiškai šnekučiuojantis.

Projektuojant miegamuosius rekomenduojama lovą statyti taip, kad būtų galima matyti įeinančiuosius į kambarį. Taip atsikratoma diskomforto, susijusio su nemaloniu nerimu, kurį sukelia nežinia. Manoma, kad būnant šioje zonoje svarbu matyti, kas įeina pro duris. Tačiau tai galima puikiai padaryti ir pasitelkus veidrodžius.

 

Netikėti veidrodiniai stebuklai

Didesnėse erdvėse veidrodžiai ar jų sistemos gali sukurti netikėtų efektų ir išskirtinę atmosferą – smulkūs tinkamoje vietoje ir tinkamu kampu pakabinti veidrodėliai kambarį papuoš žaismingais saulės zuikučiais, o išskirtinių formų, gaubti, iš dalių tarsi mozaika sudėlioti veidrodžiai tikrai praskaidrins ir papuoš namų ar visuomeninių patalpų interjerą. Tarp įrėmintų šeimos nuotraukų pakabintas veidrodis su rėmeliais gali puikiai išgauti netikėtumo efektą. Be to, šiais laikais veidrodžių stiklai taip pat gali būti dažomi, graviruojami, ornamentuojami pagal kiekvieno individualias užgaidas.

 

Rėmai puošia veidrodį

Žinoma, veidrodžiai gali būti kabinami ir be jokio rėmo, tačiau tinkamai parinkus rėmelius, jie padės sukurti išties išskirtinį interjerą. Tiesą sakant, kartais būtent veidrodžio rėmeliai, o ne pats veidrodis gali būti pagrindinis akcentas. Šiuo metu įvairūs pardavėjai siūlo didelį veidrodžių rėmų pasirinkimą – nuo minimalistinių metalo ar medžio juostelių, iki įspūdingų klasikinio ar modernaus stiliaus rėmų. Pasirinkę medžiagas, formas ir faktūras, derančias prie baldų, paveikslų ar kitų jūsų namų interjero detalių, sukursite vientisą ir stilingą atmosferą.

Veidrodžių magiją pripažįsta visi, kas darydami būsto remontą bandė pakeisti gerokai pabodusį interjerą. Veidrodžiai padeda pabrėžti esminius interjero akcentus ir paslėpti nenusisekusius dizaino bandymus. Jų niekada nebūna per daug ir, jei jūsų fantazija kužda, kad jie tinka bet kurioje buto vietoje, – pasikliaukite savo instinktais.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.