Užuolaidų valymo būdai, kuriuos visada naudosite

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

1 – išsiurbkite dulkes

Pats lengviausias užuolaidų valymo būdas yra siurbimas dulkių siurbliu, nenukabinus nuo karnizo. Stenkitės tai daryti kuo dažniau, kad neleistumėte kauptis dulkėms ir purvui, kurie atsiranda nuo lubų ventiliatorių, lietaus vandens, patekusio pro atvirus langus, ar tiesiog atsirandančių natūraliai.

Geriausia siurbti uždėjus specialų dulkių siurblio antgalį su šepetėliu. Prilaikykite kutus ir įvairias virveles, nes siurbliui įtraukus, jie gali būti sugadinti. Taip pat stipriai nespauskite, kad užuolaidos nenukristų.

2 – valykite garais

Norėdami steriliai išvalyti namus, galite naudoti karšto vandens garinius siurblius. Šie valymo įrenginiai dabar yra labai populiarūs ir gana nebrangūs. Naudokite jį lygiai taip pat, kaip įprastą dulkių siurblį: siurbkite kabančias užuolaidas švelniai braukdami.

3 – sausas valymas

Galima naudoti sauso valymo priemones įpylus jų į garinį siurblį ir valyti užuolaidas namuose. Tačiau, sausą valymą rekomenduojama patikėti profesionalams. Ypač jei užuolaidos yra iš tokios medžiagos, kuri valoma sausuoju būdu, priešingu atveju, galite pažeisti audinį.

4 – išpurtykite

Retkarčiais užuolaidas galite tiesiog papurtyti, tiek nuimtas nuo karnizo, tiek kabančias. Kad nesukeltumėte dulkių, geriausia užuolaias puryti lauke. Tačiau šis metodas netinka, jei užuolaidos yra ypatingai dulkėtos ar nevalytos ilgą laiką.

5 –valykite švelniu šepetėliu

Ši technika tinka užuolaidoms, kurios pasiūtos iš aksominės ar kitos panašios medžiagos. Valyti galima dažnai, nes šis būdas yra ypač paprastas ir greitas. Ypatingai tinka tokiu atveju, kai užuolaidos yra sunkios ar jas sunku nukabinti.

6 – pašalinkite įsigėrusius kvapus

Norėdami pašalinti įsigėrusį kvapą, naudokite purškiamus oro gaiviklius, kurių nusipirkti galima visose parduotuvėse. Yra keleto rūšių gaivikliai, skirti audiniams, ir pasižymi didele kvapų įvairove. Išpurškus užuolaidas, malonus kvapas pasklis po visą kambarį. Tai puiki išeitis jei namuose yra gyvūnas arba yra rūkoma.

7 – naudokite audinių minkštiklį

Dar vienas greito valymo būdas yra audinius minkštinančių servetėlių naudojimas. Tiesiog braukite servetėle iš viršaus į apačią. Be to, liks malonus kvapas.
Pastaba:

Jei užuolaidos yra labai gležnos ar sunkiai nukabinamos, rekomenduojama taikyti tokius valymo būdus, kurie nereikalauja jas nukabinti. Prireikus, kreipkitės į profesionalus, kurie gali nuimti užuolaidas arba gali jas išvalyti kabančias.