Užuolaidų slepiamos paslaptys

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Kaip makiažas slepia moters veido trūkumus ir pabrėžia pranašumus, taip ir užuolaidų audinys gali visiškai transformuoti langus. Tokiame reikale kaip užuolaidų pasirinkimas negali būti smulkmenų, čia svarbu viskas: ir lango dydis, ir jo padėtis, ir lubų aukštis bei kambario interjeras.

Pavyzdžiui, kontrastingi audiniai su horizontaliomis juostomis vizualiai išplečia sienas. Su vertikaliomis juostomis atvirkščiai – „paaukština“ lubas. Žydri ir pilki atspalviai „atšaldo“ kambarį, rausvi ir degto molio – sušildo. Spalvingos užuolaidos, nors pirmosiomis dienomis švies ryškia dėme jūsų interjere, gali greitai įsipykti.

Kad užuolaidos nesusilietų su tapetais, derėtų jas rinktis arba šviesesnes, arba tamsesnes už sienas. Taip pat jos turėtų derėti su baldų audiniu, juolab kad baldai perkami ne vieneriems metams. Kai dėl užuolaidų faktūros, orientuotis derėtų į baldus, apdangalus, užvalkalus pagalvėlėms.

Taip pat reikia nepamiršti, kad vienspalviai neraštuoti audiniai harmoningiausiai dera su interjero daiktais – jų pranašumas yra spalva ir faktūra. Jeigu jūsų širdis vis dėlto linksta prie raštuotų audinių, tuomet būtina kruopščiai parinkti ne tik užuolaidų spalvą, bet ir rašto piešinį bei dydį – visa tai turi derėti su baldų apmušalais ir kilimų ornamentu.

Jeigu kambarys nėra didelis, neverta eksperimentuoti su įvairiomis spalvomis ir faktūromis – rezultatas gali būti gana vulgarus. Būtina išsirinkti dominuojantį audinį, prie kurio derės visos kitos medžiagos. Beje, kai kurios iš tų medžiagų gali ir kontrastuoti su pagrindiniu audiniu, taip suteikdami dekorui savitų akcentų.

Ne mažiau svarbus yra užuolaidų dizaino pasirinkimas. Kai lubos aukštos ir dideli langai, geriausiai tinka ilgos klostuotos užuolaidos, 2,5-3 kartus platesnės už karnizo ilgį. Bet jeigu apie aukštas lubas savo bute galite tik pasvajoti, geriau nesižavėti pernelyg gausiomis drapiruotėmis.

AR ŽIEMA, AR VASARA…
Sezoniškumas – labai svarbus langų dekoro elementas. Juk vasara niekas nevilki kailiniais, tai kodėl langaiturėtų būti dengiami tomis pačiomis užuolaidomis kiaurus metus? Juolab kad sezoninė užuolaidų kaita suteikia šviežumo visam interjerui.

Vasarą galima užkabinti lengvas užuolaidas iš audinio su medvilne, žiemą – tankesnių audinių ir šiltesnių spalvų užuolaidas.

Esant galimybei, užuolaidas patariama keisti ne tik šiltuoju ir šaltuoju metų laiku, tačiau atėjus kiekvienam naujam sezonui – jos gerokai paįvairins namų erdvę.

NAUJOS IDĖJOS SENOMS UŽUOLAIDOMS
Specialistų nuomone, pastaraisiais metais vyrauja dvi pagrindinės užuolaidų drapiravimo tendencijos.

Pirmasis variantas – tradicinis, kai užuolaidos kabinamos kaip interjero puošmena, tad ir pačios neretai yra gausiai puošiamos įvairiomis detalėmis bei priedais. Antrasis variantas – užuolaidos atskiriamos nuo viso kambario interjero.

Renkantis ir dekoruojant užuolaidas labai svarbu pernelyg neįsijausti. Nes net paprasčiausios banalios detalės, tokios kaip permetimas, mazgas ar klostė, gali pakeisti ne tik lango, bet ir viso kambario vaizdą.

Jeigu tradicinės užuolaidos įsipyko iki gyvo kaulo, galima paklausyti dizainerių patarimų ir, pavyzdžiui, uždengti langą „sluoksniuotu pyragu“ iš užuolaidų. Sluoksnių skaičius tokiame „pyrage“ neribojamas, svarbiausia, kad jos visos būtų iš lengvo pusiau perregimo audinio išskyrus vienerias – naktines užuolaidas.

Derinant lengvus ir sunkius užuolaidų audinius privalu laikytis dviejų principų: harmonijos ir kontrasto.

Labai originalias užuolaidas galima pasisiūti sujungus tos pačios rūšies, tačiau skirtingų spalvų audinio kvadratus (jeigu audinio skiautės bus skirtingo tankumo, užuolaidos neatrodys harmoningai).

Dar vienas būdas originaliai papuošti langus – papuošti senas užuolaidas aplikacijomis iš prie tapetų derančios spalvos audinio (bet tik tuomet, jeigu senosios užuolaidos ir tapetai nėra to paties atspalvio!).

Jeigu vis dėlto nusprendėte įsigyti naujas užuolaidas, visi šie patarimai jums nereikalingi. Dabartinė užuolaidų rinka perpildyta puikių audinių, kurių net nereikia dekoruoti – pakanka nuleisti nuo karnizo iki pat grindų. Arba pasidaryti vadinamasis prancūziškas užuolaidas. Tam reikės audinio, kurio plotis prilygtų pusantro lango pločiui, o ilgis būtų dvigubai didesnis nei lango aukštis. Tokios užuolaidos suimamos bangiškomis klostėmis ir puošniomis virvėmis padalijamos į kelias sekcijas.

Medvilniniai audiniai internetu – Have.lt parduotuvėje.