Užuolaidų pasirinkimo paslaptys

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Kaip ir makiažo kalnas nuslepia trukumus ir pabrėžia mūsų veido privalumus, taip ir užuolaidų medžiaga gali pakeisti Jūsų langą. Ir čia negali būti smulkmenų, svarbu viskas: ir lango dydis, ir jo išdėstymas, ir lubų aukštis, ir buto interjeras.

Pavyzdžiui, kontrastingos medžiagos su skersinėmis juostomis vizualiai „išplečia“ sienas. Su vertikaliomis – priešingai – daro sienas „aukštesnes“. Šalti mėlyni ir pilki atspalviai atšaldo kambarį, o šilti raudoni ir geltoni – šildo. Spalvingos portjeros, nors iš pradžių ir atrodys, kaip ryški dėmė Jūsų interjere, gali greitai atsibosti, pradėti varginti.

Kad užuolaidos nesusilietų su tapetais, reikia atminti tokią taisyklę: užuolaidos turi būti šviesesnės už sienas, arba tamsesnės. Beje, spalva turi derėti su baldų apmušalais, tuo labiau, kad baldai, kaip taisyklė, perkami ne metams. Kas liečia medžiagos faktūrą, tai šiuo atveju baldai, uždangalai, pagalvių užvalkalai turi būti pagrindiniais orientyrais pasirenkant.

Be to, atminkite, kad vienspalvės medžiagos be piešinio geriau harmonizuoja su aplinka. Jų privalumai slypi spalvoje ir faktūroje. Jei Jūsų širdžiai mielesnės medžiagos su piešiniais, tada būtina kruopščiai rinktis ne tik užuolaidų spalvą, bet ir piešinio tematiką, mastelį. Visą tai reikia susieti su baldų apdaila bei kilimų ornamentu.

Jei kambarys yra nedidelis, neverta eksperimentuoti su spalvų ir faktūrų įvairove
Tai gali atrodyti vulgariai. Būtina pasirinkti dominuojančią medžiagą, su kuria harmonizuos likusios medžiagos. Tuo pat metu likusios medžiagos gali kontrastuoti su pagrindine, papildant dekoravimą įvairiais akcentais.

Ne mažiaus svarbus yra užuolaidų arba portjerų dizaino pasirinkimas. Jei Jūsų bute aukštos lubos ir dideli langai, tai Jums reikia naudoti ilgas užuolaida su paraukimais, 2,5 – 3 kartus viršijančiais karnizo ilgį. Jei aukštos lubos nėra Jūsų buto privalumas, o lieka tik nepasiekiama svajone, tai pustų pagražinimų naudoti nereikia.

Žiemą ir vasarą vienodai?
Vienas svarbiausių momentų dekoravime 0 sezoniškumas. Atėjus vasarai, niekas nenešios kailinių, todėl, kodėl Jūsų langai turi visus metus atrodyti vienodai?! Sezoninis pasikeitimas periodiškai įneš naujovių į kambario interjerą.

Vasara galima naudoti lengvas užuolaidas i plonų medžiagų, o žiemą – iš tankesnių, šiltesnių tonų medžiagų. Jei žiemos dienos nepadeda energijos susižadinimui, o tik sustiprina norą nepalikti šiltų patalų, tai sunkios portjeros šiuo atveju labai tiks.

Moterims, kurios daug dėmesio skiria namų įrengimui, galima pasiūlyti keisti užuolaidas ne tik žiemą bei vasarą, bet teisingai naudoti šią taisyklę kiekvienu metų laiku, kaskart paįvairinant Jūsų namų interjerą.

 

Nauja madinga senų užuolaidų drapiruotė
Specialistų nuomone, dabar vyrauja dvi užuolaidų drapiravimo tendencijos. Pirmas variantas – tai tradicinis apiforminimas, kuriam būdingos įvairios detalės bei visokiausi papuošimai. Antras variantas – užuolaidų atskyrimas nuo viso kambario interjero.
Užuolaidų dizaine svarbiausia yra nepersistengti. Atminkite, kad net paprasčiausi (o kartais ir banaliausi) būdai (tokie, kaip permetimas, mazgas, paraukimas) gali pakeisti ne tik Jūsų namo užuolaidą, bet ir visą interjerą!

Jei Jums neįdomios įprastos užuolaidos, paklausykite dizainerių patarimų, kurie siūlo, pavyzdžiui, sukurti iš užuolaidų „sluoksniuotą pyragą“. Jei susigundėte tokiu pasiūlymu, atsiminkite, kad užuolaidų kiekis nėra ribojamas, o svarbiausia, kad jos būtų iš lengvos, pusiau skaidrios medžiagos ir tik viena (naktinė) užuolaida būtų iš tankios medžiagos. Kombinuojant lengvas ir sunkias medžiagas turi veiktu du principai – harmonija ir kontrastas.

Sukurti originalias užuolaidas galima tiesiog sujungus įvairiaspalvius kvadratus iš vienos medžiagos kartu. Tokios užuolaidos tvirtinamos prie karnizo žiedais ir spaustukais. Turėkite omeny, kad kvadratų medžiagos tankis turėtų būti vienodas. Tik tada Jūsų originalios užuolaidos harmoningai žiūrėsis buto interjere ir bus dizaino elementu.

Yra dar vienas būdas padaryti Jūsų langą originaliu: senas užuolaidas papuošti aplikacija pagal tapetų spalvą. Turėkite omeny, kad toks variantas yra įmanomas, jei senų užuolaidų ir tapetų spalva nėra vienoda.

Jei jau nusprendėte įsigyti naujas užuolaidas, tai tokie patarimai Jums netiks. Juk užuolaidų rinkoje yra didelė originalių modelių įvairovė. Todėl jų galima net ir nepuošti: tiesiog nuleiskite portjerą ant grindų. Galimas ir „prancūziškų“ užuolaidų variantas, kai medžiagos plotis pusantro karto viršija lango plotį, o ilgis du kartus viršija jo aukštį. Tokiose užuolaidose daromi bangelių pavidalo paraukimai ir virvutėmis jos „išskaidomos“ į sekcijas.

Egzistuoja daug interjero papuošimo užuolaidomis variantų. Svarbiausia – nepersistengti ir laikytis nesudėtingų taisyklių, apie kurias papasakojome.