Šiuolaikiniai kilimai: drama ant grindų

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Nuo funkcijos iki teatro

Jei kilimai skirtingose interjero erdvėse klojami kaip funkciniai elementai, kurie šildo, sugeria drėgmę ar nešvarumus (pvz., vonios kilimėliai ar takai koridoriuje/laiptinėje), jie gali būti skandinaviškai kuklūs: žemiškų, pilkų ar rusvų tonų ir per daug nekristi į akis.

 

Tačiau viskas keičiasi, kai šiuolaikiniuose, moderniuose namų interjeruose, kuriuose dominuoja minimalizmas, lakoniškos linijos ir saikinga spalvų paletė, reikia užpildyti tuštumos jausmą ir sukurti jaukią atmosferą. Tada įdomus kilimas gali sukurti tikrą interjero dramos teatrą.

 

Intensyvios spalvos ir originalūs geometriniai ar floristiniai raštai, įdomios tekstūros ir faktūros – visa tai sukoncentruota vienoje vietoje. Tai kilimas. Kilimų audimo technologijos per pastaruosius metus labai pasikeitė, jos tapo kompiuterizuotos, ir dabar ant kilimo galite atspausti kokį tik norite raštą ar suteikti jam reljefiškumo.

 

 

Taigi namų kilimas tampa jūsų autorinio dizaino objektu. Tą supratę dizaino rinkos lyderiai – olandų dizaino gamintojas MOOOI – nusprendė savo pirkėjams suteikti būtent tokią paslaugą – kurti individualius kilimus kartu su profesionaliais jų dizaineriais (daugiau apie tai – moooicarpets.com). Naują tendenciją jie pristatė per šių metų Milano dizaino savaitę, kartu eksponuodami ir geriausių pasaulio dizainerių sukurtus kilimus.

 

Nuo skaitmeninio baroko iki animacinių personažų

Labiausiai šiemet akis prikaustę kilimai buvo eksponuoti pasaulio dizaino sostinėse Milane, Niujorke ir Londone, o pačiu produktyviausiu dizaineriu būtų galima pavadinti olandą Marcelį Wandersą. Jis sukūrė penkis „žakardinio“ audimo, iškilaus reljefo ir trijų dimensijų efektą turinčius kilimus, kurie labai praplėtė įprastą kilimų dizaino sąvoką. Tai „Blueberry Fiels“ kilimas su iškiliais gėlių raštų fragmentais, juodas kaip derva „Heaven’s Gate“, primenantis sudegusį tradicinį persiško stiliaus kilimą, senovinius floristinius sienų lipdinius atkartojantis kilimas „Tomorrow“, mėlynas futuristinis „Crystal Rose“ ir įspūdingas 3D efekto, laužytų linijų kilimas DRY, ant kurio net lipti truputį baisu.

 

Be šių penkių kilimų, dizaineris Marcelis Wandersas dar sukūrė kilimų ir kilimėlių, austų platesnio audimo staklėmis (angl. broadloom) ir atspaustų skaitmeniniu būdu, seriją: „Festival Inferno“, „Delft Blue“, „Digital Sky“ ir kt. Jų spalvingi, abstraktūs raštai primena vaizdus, matomus per kaleidoskopą, o štai dramatiškas, gėlėtasis „Eden“ kilimas, atrodo, yra nužengęs iš baroko laikų paveikslų – aliejiniais dažais tapytų natiurmortų, pilnų gėlių žiedų.

 

Legendiniai prancūzų mados namai „Maison Christian Lacroix“ kartu su dizaineriu Sacha Walckhoffu sukūrė kilimą „Jewels Garden“, kuriame barokiniai floristiniai motyvai ir brangakmeniai buvo skaitmeninti ir labiau priminė astronominius motyvus ir kelionę į kosmosą. Dar vienas dizaineris, kurio kilimų dizaine susimaišė skaitmenintos laukų ir sodų gėlės bei astronominiai kūnai, tai olandų dizaineris Edwardas van Vlietas, sukūręs floristinius kilimus „Garden of Eden“, „Ikebana“ ir kt., bei astronominį žemėlapį primenantį kilimą „Celestial“, kurį, pasak dizainerio, įkvėpė nepažintas ir paslaptingas intergalaktinis pasaulis.

 

Kitas pirmo kalibro dizaineris, britas Rossas Lovegroove, itin dažnai savo dizaino produktams suteikiantis trijų dimensijų išvaizdą, šį kartą buvo įkvėptas paprasčiausių jūros dumblių, ir jų anatominę struktūrą perkėlė tiesiai ant kilimo. Panašią, realistinės „Close-up“ fotografijos techniką savo kilimams kurti pritaikė olandų dizainerių duetas Persijnas Broersenas ir Margitas Lukacsas, tik jų kilimuose pavaizduotas 3D efektas iš susipynusių medžių šakų tinklo naktyje, kuris simbolizuoja augimo begalybę. O štai kinų dizaineriai iš Šanchajaus – Lyndonas Neri ir Rossana Hu – pieštus augalinius ir geometrinius motyvus (paprasčiausius raudonus apskritimus) atspaudė ant pilkų, apleistų, urbanistinių fotografijų su kiniškais hieroglifais, taip išgaudami naujus netikėtus raštus kilimams „Remnant I ir II“.

 

Kita dizaino teritorija, į kurią aiškiai žengė nemažai dizainerių, kuriančių šiuolaikinius kilimus, tai animaciniai personažai ir trykštantys spalvų fontanai. Dekoruoti kilimus gana infantiliomis, bet namų interjeruose išties efektingai atrodančiomis animacijomis pasirinko šmaikščius paveiksliukus ant dizaino gaminių mėgstanti naudoti kanadiečių dizainerė Marian Bantjes iš Vankuverio, sukūrusi skirtingų spalvų kilimų seriją „Obsession“, taip pat avangardinio dizaino atstovas Basas Kostersas iš Amsterdamo su kilimais „It‘s party time“ ir „Hungry“. O štai suomių dizaineris Klausas Haapaniemi sukūrė įspūdingą siurrealistinio stiliaus kilimą „Vulture“, kuris atrodo lyg pasakos iliustracija iš vintažinių animacinių filmukų, matytų dar vaikystėje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.