Šeimos istorija – ant jūsų namų sienų

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Skaitmeniniame amžiuje, nuotraukoms persikėlus į mūsų kompiuterius, kompaktinius diskus ar kitas laikmenas, daugelis tiki, jog popierinės nuotraukos išgyvena krizę ar įžvelgia jų išnykimą, tačiau ar tai yra tiesa nutarėme išsiaiškinti su Ogmios mieste įsikūrusios „Fotoserviso“ įmonės, gyvuojančios jau 25 metus, vadove Agne Baroniene.

 

Ji atskleis dabartines foto paslaugų ir prekių tendencijas, papasakos, ar visa tai dar patrauklu ir reikalinga vartotojams. Šeimos istorija – ant jūsų namų sienų Daugelio namuose rastume lentynas, iki viršaus pripildytas fotografijų albumų. Juose – mūsų vaikystė, tėvai, seneliai, proseneliai ir visa šeimos istorija. Pripažinkime, nuotraukų albumus atsiverčiame itin retai, tačiau tam, kad istorija nepasimirštų ir nuolat gyvuotų mūsų atmintyje, šias turimas fotografijas galime panaudoti kaip interjero detalę.

 

Svarbu paminėti ir tai, jog senovinės, nespalvotos arba gelsvą atspalvį įgavusios nuotraukos tinkamoje aplinkoje, parinkus tinkamą apšvietimą garantuojančią lokaciją atsiskleis visiškai kitaip. Specialistė pažymi, jog nederėtų nuvertinti nuotraukos, kuri nuo laiko ir nutikimų naštos yra susidėvėjusi.

 

Svarbius prisiminimus tyčia ar netyčia gali būti palietęs laikas, jos įplyšusios, aplaistytos, sulankstytos. Jeigu jums ji svarbi, neskubėkite išmesti tokios nuotraukos, daugumą jų galimą reprodukuoti (restauruoti, atnaujinti) ir netgi stilizuoti“, – suskumba pabrėžti A.Baronienė. Taip pat sutvarkomi ir kiti nuotraukų defektai, tokie kaip susilankstymas ar nublukimas, išsiverčiama netgi su itin mažo formato fotografijomis.

 

Kaip nuotraukas įkomponuoti interjere?

„Baltos ir juodos spalvų derinys interjere turbūt niekada neišeis iš mados. Minimalistinio stiliaus juodai baltame interjere puikiai tiks didelio formato nespalvotos nuotraukos, kurios gali tapti ir pagrindiniu jūsų namų interjero akcentu“, – teigia specialistė.

 

Nespalvotas nuotraukas galima naudoti tikrai įvairiai – tiek pavieniui, tiek surėminant daugelį mažo formato fotografijų ir sudedant jas į vieną kompoziciją. Tiesa, norint teisingai interjere įkomponuoti nuotraukas pasistengti taip pat reikės. Itin svarbu atkreipti dėmesį į baldų išdėstymą, spalvas, proporcijas.

 

Be abejo, nepamirškite ir tinkamo apšvietimo – stenkitės nuotraukas išdėlioti taip, kad jos būtų gerai matomos. Idealiu atveju nuotraukos turėtų tikti ir tematiškai – pavyzdžiui, svetainėje ar miegamajame idealiai tinka jūsų šeimos portretiniai vaizdai. Pasak specialistės, vis daugiau klientų interjerą puošti renkasi didelio formato, įspūdingą efektą sukuriančiomis nuotraukomis. „Jos yra spausdinamos ant fotopopieriaus drobių arba aliuminio kompozito plokštės.

 

Galime pasiūlyti didelį jų asortimentą ir galimybę užsakymą atlikti neišeinant iš namų, per mūsų svetainę. Dirbantys dizaineriai ne tik galėtų atkurti senovines nuotraukas, parinkti jums tinkamiausius rėmus ir paspartus, padaryti koliažą ar suformuoti jūsų šeimos medį, bet ir sukurti jūsų brangiausių akimirkų foto knygą“, – tikina A.Baronienė.

 

Tinkamas rėmelis – tarsi nuotraukos tąsa

Tinkamai parinktas rėmelis papildys jūsų pasirinktas nuotraukas ir įsilies į bendrą interjero visumą, tad itin svarbu tam skirti pakankamai dėmesio. A.Baronienė išskiria tris pagrindinius rėmelių tipus – plastikinius, medinius ir aliuminius rėmelius.

 

Plastikinis rėmelis gali būti įvairiausių formų, todėl dažniausiai pasirenkamas norint atnaujinti pabodusį interjerą, tuo tarpu medis – natūralumo ir pastovumo simbolis, jo grožis slypi paprastume, kai akcentuojame ilgai formuotus gamtos raštus, taip paryškindami nuotraukos kadro vertę. Na, o aliuminis rėmelis yra atspariausias įvairiems aplinkos pokyčiams, puikiai tinkamas patalpoje esant dideliems santykinės drėgmės svyravimams, dažniausiai naudojamas viešose erdvėse, rekomenduojamas ir kabinant nuotraukas vonioje.

 

Ypač įdomiai atrodo, kai nuotrauka yra ne rėminta, o paklijuojama ant aliuminio plokštės“, – teigia specialistė. Nuotraukų naudojimas interjere jų neišsaugo A.Baronienė pažymi, jog siekiant ypač svarbius kadrus išsaugoti ateities kartoms, jų naudojimas interjere nėra pats geriausias būdas, kadangi taip jos yra labiau paveikiamos aplinkos veiksnių.

 

„Rekomenduojame fotografijas laikyti pergamentiniuose nuotraukų albumuose, kurie apsaugo svarbiausias nuotraukas nuo kintančios aplinkos įtakos net 100 metų. Kol kas tai yra ilgaamžiškiausias ir saugiausias būdas, net technologijų metais. Paprastame CD ar DVD kompakte nuotraukos išlieka apie 7 metus.

 

Kietojo disko technologija leidžia saugoti vaizdus iki 20 metų, tačiau jis labai jautrus smūgiams, todėl jeigu nuotraukas saugote jame, jį taip pat reikia laikyti tinkamoje vietoje ir apsaugoti net ir nuo nedidelių smūgių“, – patarimais dalinasi specialistė. Na, o norinčius ne išsaugoti nuotraukas, bet šias naudoti puošybos reikmėms, „Kiekvieną sezoną stengiamės pateikti gaivias ir stilingas naujienas, kad albumai džiugintų savo ryškiomis spalvomis, o rėmai atspindėtų naujausias tendencijas bei neskiriant didelio kiekio lėšų leistų nepažįstamai atnaujinti interjerą“, – teigia pašnekovė.