Namų jaukumą kuria užuolaidos

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Vyrauja šilti, pasteliniai atspalviai

E. Ulinskienė sako, kad šiauliečiai yra klasikos mėgėjai, todėl dažniausiai nesirenka ryškių atspalvių užuolaidų. „Mieliau žmonės renkasi užuolaidas, kurios pasiūtos iš šiltų, pastelinių atspalvių audinių. Ne daugelis yra linkęs eksperimentuoti ir rinktis netikėtus užuolaidų derinius. Tačiau visiems savo klientams turime ką pasiūlyti, nes mūsų salone yra įvairių audinių. Šiuo metu labiausiai paklausūs natūralių tekstūrų audiniai. Klientai jau rečiau renkasi blizgius ir žėrinčius audinius.

Jei anksčiau buvo madingos ryškiais raštais padabintos dieninės užuolaidos, tai dabar mieliau užuolaidoms renkamasi vienspalvius pieno, dramblio kaulo ar kakavos atspalvių audinius. Prie tokių užuolaidų derinamos prabangesnės naktinės užuolaidos. Paprastai, jei dieninės užuolaidos blizgios, tai klientas ir naktines būtinai renkasi blizgias“, – sako E. Ulinskienė.

Prieš penkerius metus mažiau buvo populiarios naktinės užuolaidos, tačiau dabar naktinių užuolaidų paklausa vėl išaugo.

Interjero vienovė derinant spalvas

Salono vadovė E. Ulinskienė sako, kad jau mažai kur galima pastebėti skirtingomis spalvomis išdažytų namo kambarių, kuriuose kabo skirtingų spalvų užuolaidos. Dabar daugelis kurdami namų jaukumą stengiasi, kad namuose ir baldai, ir užuolaidos derėtų, todėl atsisako margų, akį rėžiančių atspalvių. Taip kuriama vieninga bendra kambario stilistika.
„Anksčiau baldų būdavo sunkiau įsigyti, todėl niekas baldų prie užuolaidų nederindavo.

Namuose būdavo mėlyna sofa, žalios sienos ir panašiai. Dabar puikiausiai prie viso interjero galima priderinti ir baldus. Svarbiausia, nereikia persistengti. Jei klijuojami ant sienų tapetai ir viena siena padabinama ryškiaspalviais raštuotais tapetais, tada ryškių raštuotų užuolaidų ar išskirtinių baldų rinktis nereikėtų. Akcentas kambaryje turi būti vienas. Taip pat užuolaidos neturi būti paveikslas kambaryje“, – teigia E. Ulinskienė.

Šiuo metu labai populiaru užuolaidas derinti prie lovos užtiesalų, baldų ar kitų interjero detalių. Pasak E. Ulinskienės, užuolaidos kai kuriais atvejais gali būti siuvamos iš to paties ar labai panašaus audinio kaip ir lovos užtiesalas. „Labai daug yra giminiškų audinių. Kartais galima užuolaidas siūti iš tokio pat audinio, kuris yra dryžuotas, o lovos užtiesalą iš tokio pat, tik gėlėto. Pasitaiko užsakymų, kuomet užuolaidas iš to paties audinio siuvame visam namui, butui ar bent vienam namo aukštui. Taip namai atrodo prabangiau ir turi vieningą stilių“, – sako E. Ulinskienė.

Svarbiausia – idėja

Pasak E. Ulinskienės, dažniausiai renkantis naujas užuolaidas salone išsirenkamas tik modelis, pagal kurį užsakomos specialiai tam kambariui reikiamų išmatavimų užuolaidos. Nors kartais žmonės ir patys siuvasi užuolaidas, tačiau, pasak E. Ulinskienės, tada klientams reikia detaliai išaiškinti, kaip ir ką daryti, nes kitu atveju galima užuolaidas sugadinti. „Reikia mokėti dirbti su audiniu, tačiau jei klientas neturi siuvėjo praktikos, geriau užuolaidų patiems nesiūti.

Mūsų specialistai dirba tikrai puikiai. Jie atvykę į namus gali padėti išsirinkti tinkamą variantą, nes klientas fiziškai negali peržiūrėti visų audinių ir nuspręsti, kokios užuolaidos jam tinkamiausios. Džiugu, jei klientas ateina tikrai žinodamas, kokių užuolaidų nori, tada mums belieka tik įgyvendinti jo svajonę – pasiūti užuolaidas“, – teigia E. Ulinskienė.

Detalės naudojamos saikingai

Pastaruoju metu užuolaidos dažniau puošiamos naudojant neryškias ir kuklias detales, nes masyvūs užuolaidų papuošimai, kai užuolaidos ir taip atrodo prabangiai, pasak E. Ulinskienės, kuria perkrauto vaizdo įspūdį. „Labai populiarūs yra užuolaidas surišantys rašteliai ir kutai. Kartais jie užuolaidoms suteikia prabangos, tačiau ne visada jie reikalingi“, – sako E. Ulinskienė.

Užuolaidų salono vadovė teigia, kad galima ir iš paprastesnės medžiagos pasiūti itin prabangiai atrodančias ir prie kambario interjero derančias užuolaidas, kurių papildomai puošti nebereikia.