Maišytuvas ir plautuvė virtuvėje. Ar tikrai tik smulkmenos?
Patogiausia plautuvė – didelė ir tiesiomis kraštinėmis
Anot IKEA Komunikacijos ir interjero dizaino skyriaus vadovės Eimantės Nemanės, norint išsirinkti geriausiai poreikius atitinkančius maišytuvą ir plautuvę, pirmiausia reiktų įvertinti savo šeimos įpročius: kaip plaunate indus, kiek dažnai ir daug gaminate. „Plautuvė ir maišytuvas, nors ir atlieka estetinę funkciją, tačiau svarbiausias kriterijus čia – praktiškumas. Prieš renkantis plautuvę siūlau atsakyti sau į kelis klausimus. Pirmiausia, indus plausite rankomis ar indaplovėje.
Jeigu indus plausite rankomis, tikrai pravers didesnė ir gilesnė plautuvė. Idealu, jeigu ji turės du skyrelius – tokiu atveju viename skyrelyje galėsite sudėti indus nudžiūti. Jeigu gaminate dažnai ir daug arba mėgstate eksperimentuoti – irgi pravers didesnė plautuvė, kurioje galėsite įsidėti koštuvą makaronams, džiovyklę uogoms“, – sako E. Nemanė. Pasak interjero dizainerės, patogiausios plautuvės yra tiesiomis kraštinėmis – kvadratinės, stačiakampės, taip pat kuo gilesnės, tuo praktiškesnės. „Gal ir gražios tačiau mažiausiai funkcionalios yra apvalios plautuvės. Į jas tikrai tilps apvalus puodas, tačiau bus sunku pritaikyti bet kokius plautuvių aksesuarus, džiovykles ir pan.“, – sako specialistė.
Plieninė ar akmens masės – stiliaus ir piniginės klausimas
IKEA parduotuvėje galima įsigyti nerūdijančio plieno, akmens masės, keramikos plautuves. Į klausimą, kuri medžiaga geresnė ar patvaresnė, specialistė atsako, jog rinktis galima tiesiog pagal grožį ir kainą. „Visos IKEA plautuvėms naudojamos medžiagos yra patvarios ir su savais privalumais. Taigi, jeigu plautuvės formą patariau rinktis pagal praktiškumą, tai medžiagas galima rinktis pagal stalviršio spalvą, virtuvės stilių. Šiek tiek pigiau negu akmens masės kainuoja nerūdijančio plieno plautuvės. Jos ypač tvirtos, neteplios, atsparios karščiui ir rūdims. Jas lengva valyti ir išlaikyti tvarkingas.
Be to, IKEA plieno plautuvės turi specialų išorinį sluoksnį, kuris slopina garsą, todėl jos nėra tokios triukšmingos“, – vardija E. Nemanė. Akmens masės arba keramikinės plautuvės ypač tiks, jeigu virtuvei norėsite kažkokios konkrečios spalvos plautuvės, pavyzdžiui, juodos, baltos. „Mažiausia plautuvė pas mus yra vos 21 x 44 cm dydžio, na o didžiausia dviguba plautuvė su džiovykle yra 110 x 53 cm dydžio. Pigiausiai plautuvę IKEA parduotuvėje galima įsigyti už 34 eurus“, – skaičiuoja Komunikacijos ir interjero skyriaus vadovė. Taip pat visos plautuvės ir jų sifonai yra sukurti taip, kad spintelėje po jais tiks atliekų rūšiavimui skirti konteineriai.
Devyndarbiams pravers plautuvių priedai
Norintys kuo patogesnės ruošos, jau yra atradę prie IKEA plautuvių derinamus priedus – koštuvus, pjaustymo lenteles ar plovimo dubenis. „Devyndarbiams, kurie virtuvėje sukasi greitai ir vienu metu gamina, plauna indus ir dar padeda nudžiūti ką tik nuplautas braškes ar salotų lapus, siūlome plautuvių priedus. Jie pravers net ir turint didelę plautuvę, o mažų plautuvių savininkams priedai yra tiesiog nepamainomi. Dažniausiai mūsų pirkėjai, pirkdami plautuves, įsigyja papildomus indų plovimo dubenis bei džiovykles“, – sako IKEA atstovė. Plautuvių priedai, kurie pravers buityje: Indų plovimo dubuo. Įsigiję du dubenis, indus galėsite plauti taupiau – viename plauti, kitame skalauti. Taip pat į indą sumetę nešvarius įrankius, plautuvėje galėsite higieniškai nuplauti daržoves, vaisius. Koštuvas. Įsigijus koštuvą, nebereikės kiekvieną kartą galvoti, kaip nukošti makaronus.
Lygiai taip pat jame bus galima palikti nudžiūti salotas, nuplauti uogas. Pjaustymo lentelė. Speciali ant plovyklės kraštų tvirtinama pjaustymo lentelė pravers, jeigu trūksta stalviršio ploto maisto gaminimui. Taip pat ant tokios lentelės pjaustant duoną, trupinius tiesiog subrauksite į plautuvę. Kilimėlis maisto likučiams. Įtiesus specialų kilimėlį tiesiai į plautuvę bus galima skusti bulves, morkas. Pabaigus darbą kilimėlį užteks nukratyti į šiukšliadėžę. Taip sumažinsite maisto likučių nutekėjimą į vamzdžius, taip pat bus lengviau palaikyti plautuvės švarą.
Kuo aukštesnis maišytuvas – tuo patogesnis plovimas
Paklausta, kokie svarbiausi kriterijai būtų renkantis vandens maišytuvą, E. Nemanė išskiria tris aspektus. „Patarčiau rinktis aukštą čiaupą, kuris itin patogus, kai reikia plauti didelius puodus arba paruošti daug maisto produktų. Ištraukiama galvutė leidžia patogiai pripildyti didelį puodą, stovintį ant stalviršio šalia plautuvės. Na, o rankinė purškimo galvutė suteikia galimybę pasirinkti paprastą arba purškiamą vandens leidimo būdą ir patogiai plauti bei skalauti indus taupant vandenį“, – sako IKEA specialistė.
Vandenį taupyti padeda ir maišytuvuose montuojami aeratoriai – jie sumaišydami vandens srovę su oru išlaiko reikiamą spaudimą, o vandens sunaudoja 40 proc. mažiau. „Renkantis maišytuvą, atkreipkite dėmesį ir į savo virtuvės stilių, jeigu ji moderni, kad ir kaip patiktų retro stiliaus maišytuvas, jis greičiausiai ne jums. Čia galioja ta pati taisyklė, jog tradicinio ar klasikinio stiliaus virtuvėje montuojamas tokio pat stiliaus maišytuvas“, – pataria E. Nemanė. Pasak jos, maišytuvų kainos IKEA prasideda nuo 22 eurų. Visiems jiems taikoma 10 metų garantija, o kadangi visi maišytuvai gaminami pagal vienodus parametrus, pakeisti vieną maišytuvą kitu bus paprasta.