Kaip apsaugoti kilimą nuo irimo?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Pasidomėkite, koks yra medžiagos tipas

Įsitikinkite, kad žinote iš kokios medžiagos yra pagamintas jūsų kilimas, kad galėtumėte pasirinkti tinkamus valymo būdus ir priemones. Taip pat turėtumėte žinoti ką daryti, ir kokias priemones naudoti tam tikros kilmės dėmėms pašalinti. Pavyzdžiui, užtiškus tam tikro skysčio, pabandykite dėmę sugerti servetėle ar rankšluosčiu, arba nukritus maisto trupiniams, pabandykite juos surinkti arba nugrandyti.

Priemones išbandykite atsargiai

Kai atsiranda dėmė, nedelsdami ją išvalykite. Kuo ilgiau dėmė bus ant kilimo, tuo sunkiau vėliau ją bus išvalyti. Kiekvieną produktą ar valymo būdą išbandykite kilimo kamputyje, arba ten, kur stovi baldai, kad nesimatytų dėmė, jei bandymas nepavyktų. Tokiu būdu išvengsite didelės žalos kilimui.

Stenkitės apsaugoti kilimą nuo purvo

Visada verta imtis atsargumo priemonių. Stenkitės nevaikščioti ant kilimo su batais, ypač tokiais, su kuriais vaikštote lauke. Galite patiesti kilimėlius prie durų, kad paskatintumėte įeinančius į vidų nusivalyti batus. Taip pat venkite valgyti ir gerti kambaryje, kuriame patiestas kilimas.

Reguliariai išsiurbkite dulkių siurbliu

Vienas geriausių būdų prižiūrėti kilimą yra reguliarus jo išsiurbimas dulkių siurbliu, kuris turėtų būti geros kokybės ir nepaliktų ruožų ant kilimo. Reguliariai keiskite dulkių maišelį.

Venkite tiesioginių saulės spindulių

Norėdami išsaugoti kilimo spalvą, venkite tiesioginių saulės spindulių užtraukdami žaliuzes ar užuolaidas.

Naudokite baldų padukus

Norint išvengti baldų kojelių žymių ant kilimo, baldų padukai yra puiki išeitis. Taip pat, jei reikia perkelti baldus, stenkitės jų nestumdyti, nes gali atsirasti gilūs ruožai ant kilimo ir jis bus sugadintas.

Naudokitės profesionalių valytojų paslaugomis

Net jei tinkamai rūpinatės ir reguliariai valote savo kilimą, retkarčiais būtų pravartu išsikviesti profesionalius valytojus, kurie kilimą išvalytų naudodami pažangias priemonės ir įrangą. Tokiu būdu užtikrinsite kilimo ilgaamžiškumą, bei susipažinsite su naujomis valymo priemonėmis ir technologijomis, kurias gali pristatyti atvykę specialistai.