Erdvių perskyrai – modernios, funkcionalios ir stilingos priemonės

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Kokias zonas vertėtų išskirti?

Siekiant suskirstyti erdvią svetainę taip, kad pasirinktos zonos atitiktų skirtingus šeimos narių poreikius, pirmiausia vertėtų pasikalbėti su visais šeimos nariais ir išsigryninti, ko kam labiausiai trūksta. Remiantis šeimos narių norais ir poreikiais, dažniausiai išskiriamos trys pagrindinės zonos: valgomasis, darbo vieta ir poilsiui, laisvalaikiui, bendravimui skirta erdvė.

Jei virtuvė namuose pakankamai didelė, valgomojo išskirti nebūtina. Tačiau būstuose, kuriuose dominuoja atviros gyvenamosios erdvės, virtuvė dažnai jungiama su svetainės zona, tad kartais atskirti tenka ir ją. Kuo naudojantis tai padaryti, labai priklauso nuo kiekvieno būsto erdvės išplanavimo ir interjero stiliaus. Vis dėlto pertvarų variantų – tikrai nemažai.

Nuo pertvarą atstojančios lentynos iki modernios širmos

Skirtingas funkcines zonas atskirti šiandien galima įvairiais būdais, tad šioje srityje labiausiai reikia drąsos eksperimentuoti. Pateikiame kelis skirtingus funkcinių zonų pertvarų variantus ir patarimų, kokį variantą rinktis būtų optimalu.

Aukštos knygų lentynos

Kai svetainės erdvė – ypatingai didelė, tačiau langas yra tik vienoje patalpos pusėje, atskirti funkcines zonas naudojantis knygų lentyna – praktiškas sprendimas. Atvira knygų lentyna neužstoja pro langą į patalpą patenkančios saulės šviesos, tad abi kambario pusės išlieka komfortiškos. Knygos, žurnalai – neutralus pasirinkimas, puikiai tinkantis tiek valgomojo, tiek laisvalaikio zonos interjerui ir funkcijai papildyti. Tokį variantą siūlome tiems, kurių tikslas svetainėje sukurti dvi funkcines zonas: valgomojo ir laisvalaikio.

Mobilios širmos

Nešiojamos pertvaros anksčiau buvo naudojamos laikiniems persirengimo kambarėliams suformuoti. Šiandien jos gali puikiai atlikti ir bet kokios kitos funkcinės zonos atskyrimo funkciją. Jei kambario centre paliksite laisvalaikio zonos baldų – sofą, kavos staliuką, fotelių – už jų galite pastatyti mobilią širmą ir taip įkurti atskirą darbo vietą. Pagrindinis mobilių širmų privalumas – tai, kad jas galima bet kada perkelti į kitą vietą. Tiems, kurie linkę dažnai keisti interjerą, perstumdyti baldus, kitaip atnaujinti interjerą, nešiojamos širmos – praktiškas pasirinkimas, leisiantis ir toliau gyventi dinamiškai.

Užuolaidos

Šis variantas puikiai tinka tiems, kurių namuose yra neišnaudotų nišų. Vieni jose įrengia atskirą drabužinę, kiti išnaudoja šią vietą dar vienai funkcinei zonai suformuoti. Nišoje patogu įrengti ir nediduką miegamąjį, ir darbo zoną. Tai ypač aktualu tiems, kurie gyvena vieno kambario būste. Stilingai pakabintos užuolaidos padeda atsiriboti nuo triukšmo, o storesni audiniai padeda jį blokuoti. Tai suteikia galimybę lengviau susikaupti darbui, atsipalaiduoti po ilgos darbo dienos.

Modernios širmos

Vietoje užuolaidų pastaruoju metu dažnas pasirenka ant bėgelių slankiojamas širmas. Šios dažnai tampa ir šiuolaikišku interjero akcentu. Pagrindinis tokių širmų išskirtinumas – galimybė jungti kelias vienu metu ir visiškai atskirti zonas, nepaliekant čia jokių tarpų. Jas taip pat labai lengva atskirti – patraukiant į šoną ir sujungiant dvi erdves į vieną. Toks zonų atskyrimo būdas rekomenduojamas mėgstantiems nestandartiškai dekoruoti interjerą, siekiantiems namus praturtinti moderniais ir stilingais elementais. Rekomenduojama širmas rinktis ypatingai erdviose patalpose.

Grindų danga

Tiems, kurie nenori atskirti funkcinių zonų vertikaliai, specialistai siūlo rinktis paprastesnį variantą. Virtuvėje siūloma kloti plyteles – jas lengviau valyti, o likusioje erdvėje rinktis parketlentes arba linoleumą. Siekiant bent jau vizualiai atskirti laisvalaikio ir darbo zonas, rekomenduojame bendravimui skirtoje erdvėje patiesti minkštą, jaukų kilimą.

Kiekvienas funkcinių zonų atskyrimo variantas taip pat reikalauja individualaus derinimo su kitais interjero elementais, tad rekomenduojama atsižvelgti į minkštųjų baldų, sienų, užuolaidų spalvinę paletę, medienos atspalvius. Atskiriant zonas labai svarbu išlaikyti vientisumą, nebent naudojamos modernios širmos. Norint, kad šios taptų interjero akcentu, siūloma rinktis dėmesį traukiantį, originalų variantą. Svarbiausia, kad pasirinkta spalva neerzintų.

Viskas, ko reikia norint praktiškai, tačiau išlaikant estetiškumą atskirti kelias skirtingas funkcines zonas – kūrybinis mąstymas. Drąsa eksperimentuoti ir pritaikyti modernius ar klasikinius erdvių atskyrimo variantus savo poreikiams visada pasiteisina.