Neatsiejama interjero dalis- vidaus durys

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Interjerų gausa diktuoja vidaus durų įvairovę bei konkurenciją tarp gamintojų, todėl šiems verčiantis per galvą patraukti pirkėjus į savo pusę, pastarieji pasimeta ir perka neracionaliai. Šiame straipsnyje apžvelgsime tris pagrindines vidaus durų kategorijas, t.y. skydines, karkasines ir stiklines, bei pateiksime šių durų savybes, kurios padės Jums lengviau orientuotis begalinėje vidaus durų pasiūloje.

Skydinės durys

Skydinės durys priklauso pigiausiam segmentui. Priklausomai nuo durų užpildo bei paviršiaus (laminatas, fanera), šios kategorijos durys skiriasi svoriu bei garso, šilumos pralaidumo savybėmis. Lengvų skydinių durų vidus dažniausiai užpildomas kartono koriu arba polistireno puta, o sunkesnių – specialia drožlių plokšte arba masyvo tašeliais, kurie suteikia konstrukcijai tvirtumo, pagerina garso ir šilumos izoliacines savybes. Skydinių durų stilius ganėtinai paprastas, todėl jos puikiai tinka standartinių butų ar biurų interjeruose.

Karkasinės durys

Standartinės karkasinės (įsprūdinės) durys gaminamos iš medžio masyvo, tačiau šiuo metu galima rasti ir iš faneros gaminamas šio tipo duris. Tradicinės karkasinės iš medžio masyvo gaminamos durys yra iš eglės, pušies, uosio ir t.t. Pigiausios yra iš spygliuočių, brangiausios – ąžuolo. Perkant karkasines duris iš medžio masyvo svarbu atkreipti dėmesį į medienos drėgnumą. Jei drėgmė viršija 10 proc. ribą, tikėtina, kad durys deformuosis, jas bus sunku darinėti ir gali atsirasti įtrūkimų.

Pirkite tik žinomų gamintojų duris bei reikalaukite pateikti kokybę patvirtinančius dokumentus. Garsių gamintojų durys yra šiek tiek brangesnės, tačiau išryškėjus durų defektams, gamintojas jas sutvarkys arba pakeis naujomis, nenorėdamas rizikuoti geru įmonės vardu.

Faneros durys gaminamos iš klijuotų ruošinių, kurie galiausiai padengiami norimos medienos rūšies lukštu arba nudažomos pageidaujamu atspalviu. Medienos lukštai suteikia durims pageidaujamos medienos raštą, kurie gali būti nuo klasikinių, t.y. ąžuolo, uosio, beržo ar raudonmedžio, iki egzotinių: tikmedžio, bambuko, jatobos ir pan.

Šio tipo durys atsparesnės drėgmei nei durys iš medžio masyvo, todėl praktiškai nesideformuoja, o platus stilių asortimentas šio tipo durims atveria kelią į klasikinio bei modernaus dizaino interjerus.

Stiklinės durys

Stiklinės durys namuose dar nėra labai populiari alternatyva, tačiau nuosavuose namuose, kur daug erdvės bei kuriamas šviesus interjeras – stiklo durys atrodo estetiškiausiai. Renkantis stiklo duris verta atkreipti dėmesį į du dalykus. Pirmiausia, stiklo durys turi būti saugios, t.y. jų varčia ne plonesnė kaip 10 mm storio ir būtinai iš atsparaus grūdinto stiklo.

Antra, stiklo durų varčia turi būti padengta specialia apsaugine plėvele, kuri apsaugo stiklą nuo elektrostatinio lauko ir padeda duris išlaikyti švarias. Stiklinės durys gali būti tvirtinamos tiek su staktomis, tiek ir be jų, tai interjero klausimas.

Žinios apie pagrindinius vidaus durų tipus bei jų savybes gali padėti geriau orientuotis pasiūloje, tačiau štai dar pora praktinių patarimų. Dažnas klausimas yra susijęs su durų atidarymo kryptimi. Geriausia, kai durys atidaromos į išorę, taip atsidarančios durys neužima papildomos vietos patalpos viduje ir jas patogiau varstyti.

 

Pagrindiniai vidaus durų dekoro akcentai yra vitražai, matiniai stiklai bei subtilaus dizaino rankena. Atminkite, kad net vienodos medžio rūšies lukštu dengtos durys gali turėti skirtinga atspalvį. Medžio savybes įtakoja amžius, jo augimo vieta bei sąlygos, todėl su laiku, teoriškai vienodos durys, gali šviesėti ar blukti skirtingai.