Kada tenka avariniu būdu atrakinti durų spyną?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Durų spyna

Spynos, kaip ir visa kita šioje žemėje, nėra amžinos. Kuo ilgesnį laiką atitarnauja, tuo labiau su jomis galimi įvairūs nesklandumai. Jeigu raktas spynoje iš viso nejuda nei pirmyn, nei atgal, tada tikriausiai jis pats nulūžo arba nudilo jo dantukai. Tačiau jeigu raktas spynoje bet truputį sukiojasi, tai reiškia, jog problema slypi pačioje spynoje. Tada gali tekti griebtis avarinio jos atrakinimo.

Ko geriau nedaryti užstrigus raktui ir kaip mėginti išsisukti iš keblios situacijos?

Jei raktas užstrigo spynoje, jokiu būdu negalima imtis agresyvių veiksmų jos atžvilgiu, nes tada dar labiau jai pakenksite, gal netgi visiškai ją sugadinsite. Jeigu pats nesate spynų specialistas, tada verčiau nerizikuokite ir nebandykite savomis jėgomis imti išardyti spynos mechanizmą, nes vis vien iš to šnipštas gausis. Tad verčiau iš karto kviestis į pagalbą tikrą spynų meistrą.

Kita vertus, jei turite pakankamai kantrybės, tada dar galite pamėginti pagerinti situaciją – spyną patepti specialia spynų alyva arba panaudoti grafito miltelius. Svarbu, kad šios pagalbinės priemonės kuo giliau patektų į spynos mechanizmą.

Kaip kuo teisingiau elgtis su spynomis?

Dažniausiai spynos ima gesti dėl netinkamo naudojimosi raktu. Rakinant spyną jokiu būdu negalima per smarkiai sukinėti raktą joje arba jį judinti į šonus, nes tada ne tik greitai išsikraipo rakto dantukai, bet ir būna pažeidžiamas spynoje esantis mechanizmas, kuris kabina užrakto judesius.

Raktininkai pataria patiems vengti imtis spynos mechanizmo ardymo, kur kas praktiškiau kviestis į pagalbą tos srities specialistą, nes jis turės specialius įrankius, kuriais avariniu būdu galima atrakinti spyną, jos nesugadinant. Tad po avarinio atrakinimo, jei spyna tikrai išliks sveika, ja galėsite sėkmingai naudotis ir toliau.

Kokios spynos yra laikomos patikimesnėmis saugumo atžvilgiu?

Anot profesionalių raktininkų, saugumo atžvilgiu patikimiausios yra tos spynos, kurios turi daug kaiščių, nes juos visus įveikti vagims yra labai sudėtinga, todėl jie dažniausiai tokių spynų vengia. Geru žodžiu minimos ir tos spynos, kurios turi spragtuko funkciją, nes ji irgi prisideda prie saugumo padidinimo. O jeigu vis dėlto jūsų durų spynoje įstrigo arba užlūžo raktas ir jums reikalingas avarinis atidarymas, pagalbos kreipkitės į internetinę įmonę: https://spynumeistras.lt/.