Kaip sumontuoti standartines duris į nestandartinę durų angą?
Durų montavimui bus reikalingi:
1. Pjūklas.
2. Plaktukas.
3. Aštrus kirvukas pleištams.
4. Ilgas ir trumpas gulsčiukas.
5. Kampų matuoklis.
6. Elektrinis gręžtuvas ir akumuliatorinis gręžtuvas.
6.1 – 14 mm,
6.2 – 10 mm,
6.3 – 10 mm grąžtas betonui,
6.4 – 1,6 mm medžio grąžtai,
7. Replės.
8. 1,6×32 apdailos vinys durų apdailos apkalai.
9. Montavimo putų balionas (1 vnt. vienerioms durims)
9.1 reguliuojamas putų purkštuvas
10. Silikonas pagal durų arba sienos spalvą.
11. Liniuotė ruletė.
12. Diskinis pjūklas pjaustyti kampams.
13. Atsuktuvas.
14. Kaltukas.
Medvaržčiai durų staktai (jei nesujungta gamykloje)
6 įvarai staktoms 10×80-110
Durų staktos surinkimas
Vertikaliąsias staktos dalis matuojame ir atpjauname atsižvelgdami į reikalingą varčios aukštį virš grindų. Rekomenduojamas aukštis gyvenamosiose patalpose nuo varčios apačios iki grindų 1 cm. Staktos dalys sujungiamos savisriegiais (jei nebuvo sujungta gamykloje).
Darome pleištukus
Paprasčiausias būdas padaryti pleištukus – iš sauso medžio tašelio (7×10). Pagal staktos plotį atpjauname ruošinius ir juos suskaldome kaladėlėmis. Kaltuku ar peiliu nudrožiame iki reikiamo pločio.
Durų staktos įstatymas
Pleištais užfiksuojame viršutinę staktos dalį taip, kad viršutiniai pleištai būtų horizontaliosios ir vertikaliosios staktos dalies sujungime.
Gulsčiuku išlyginame staktą, paruošiame apatinius pleištukus.
Siekiant užfiksuoti apatinę dėžutės dalį, pleištais išlyginame vyrių dalį, tikrindami gulsčiuku dviem kryptimis.
Išmatuojame atstumus dėžutės viršuje ir apačioje įskaitydami 5 mm tarpui tarp staktos ir varčios. Pvz. varčia 900 mm, tai atstumas turi būti 905 mm.
Staktos prisukimas
Duris galima įstatyti neprisukant staktos prie sienos, o tvirtinant montavimo putomis. Jei durys bus dažnai naudojamos, yra didelė išsikreivinimo tikimybė, todėl verta duris prisukti. 10 cm nuo viršaus, 1 metras nuo viršaus ir 10 centimetrų nuo apačios daromos skylės staktų įvarams (10 mm x 80-110 mm). Skylės daromos pačiame staktos viduryje. Pirmiausia gręžiama 14 mm skylė apie 15 mm gyliu. Kiaurai staktą pragręžiame 10 mm grąžtu medienai. Galima gręžti ir betoniniu, tačiau jis išlaužys medį išeidamas iš staktos.
Pirmiausia išgręžiame skylę betoniniu 10 mm skersmens grąžtu viršutinės vyrių staktos kampe.
Įkalame staktos įvarą jį stipriai prisukame. Vėl apeiname staktą su gulsčiuku panaikindami galimus nuokrypius, gręžiame ir pritvirtiname apatinį vyrinės staktos kampą.
Ties vidurine skyle įdedame paruoštą pleištuką kuris neleis išlinkti staktai prisukant ankerį.
Matuojame staktą gulsčiuku ir tokia pat tvarka, nuo viršaus į apačią ir centre prisukame staktos dalį, kurioje bus spyna.
Varčios įstatymas
Pakabiname varčią, patikriname, ar lygiai užsidaro durys.
Galima varčią reguliuoti reguliuojant vyrius. Vyrius reguliuojant duris galima pakelti, nuleisti, pritraukti.
Šių vyrių apatinės dalies reguliavimo anga duris nuleidžia, ant viršutinio vyrio lygiagrečiai varčios krypčiai duris pritraukia, kitoje pusėje anga duris pakelia.
Mūsų atveju reikėjo sumažinti varčios ilgį, geriausia tai daryti nupjaunat apačią. Pažymine pjūvio liniją, pjauname smulkiadančiu pjūklu, nupjovę šlifuojame 100 grūdėtumo šlifavimo popieriumi.
Nuvalome angą, kad nebūtų dulkių – galima panaudoti pulverizatorių su vandeniu.
Apdailos uždėjimas
Vienoje durų pusėje dedame apdailą. Yra kelių rūšių apdailos: iš karto su durimis, įstatoma į specialiai paruoštus griovelius ir klasikinė prikalama apdaila.
Apdailos juostas išmatuojame taip, kad liktų 10 mm nuo krašto. Pirmiausia paruošiame vertikaliąsias šonines juostas.
Jungimo su viršutine juosta kampą geriausia atpjauti diskiniu kampinio pjovimo pjūklu. Jo padarytas kampas būna idealus. Nesant galimybių įsigyti ar išsinuomoti šį pjūklą, galima nupjauti rankiniu pjūklu, atmatavus 45 laipsnių kampą kampine matuokle.
Juosteles pridedame prie staktos, pragręžiame skylutes 1,6 mm skersmens grąžtu ir prikalame 1,6×32 mm apdailos vinimis. Prikalama viršus ir apačia, po to kas 30-40 cm įkalamos vinys centrinėje apdailinės juostos dalyje. Vinukai kalami apie 1 cm nuo juostos krašto.
Atmatuojame viršutinės juostos ilgį, atpjauname ir prikalame. Gražiau atrodys jei viršutinius kampus pritrauksime prie vertikaliųjų apdailos juostų. Tam viršutinės juostos krašteliuose pragręžiame skylutes, pro kurias į vertikaliąsias juostas įkalsime vinukus.
Vidinės durų apdailos montavimas
Jei durys statomos didesnio nei staktos plotis angoje, tai apdaila atskirai atmatuojama ir pjaustoma. Pirmiausia atmatuojama, kokio pločio juostelė nus reikalinga. Imame plotį, kad liktų 1 cm nuo varčios krašto.
Nuo apačios į viršų užpildome angą montavimo putomis. Naudojamos mažai išsiplečiančios montavimo putos (30-40 proc). Geriausia naudoti profesionalią įrangą kuria galima reguliuoti pūtimo slėgį. Mažesnius plyšius užpildant nustatomas mažesnis slėgis, didesnius – didesnis. Montavimo putos išpučiamos tiesiai ties staktos viduriu.
Naudojant neprofesionalią įrangą (pučiant per nereguliuojamą vamzdelį), ant durų patekusios montavimo putos gali pažeisti apdailą, todėl galimo kontakto vietą verta apklijuoti dažymo juostele.
Pirmiausia užpildomi vertikalieji plyšiai, uždedamos vertikaliosios apdailos juostos.
Atmatuojame ir atpjauname viršutinę apdailinę juostą. Įpurškiame montavimo putas ir prikalame apdailinę juostelę.