Kaip išsirinkti tinkamas duris

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Angos aukštis standartinėms durims siekia 2,05– 2,15 cm, plotis – 70, 80 ar 90 cm, o sienos storis – apie 12 cm. Durų standartų yra daug ir, jei norite durų pagal savo interjerą, skonį ir kokybiškų, geriausia rinktis vieną kurį nors.

 

Žinoma, visos vidaus durys turėtų derintis bendroje Jūsų būsto architektūrinėje koncepcijoje ir proporcijose. Durų spalvos, rankenos ir kiti puošybos elementai ne mažiau svarbūs kriterijai, renkantis duris, juk durys statomos ilgam.

 

Pasirinkite patogų durų dydį ir tinkamiausią  atidarymo kryptį
Durys į tualetą anksčiau būdavo 60 cm pločio, tačiau juk į tą patalpą vaikštoma ne taip jau retai, taigi patogiau bus, jei durys bus platesnės – 70 arba 80 cm. Gyvenamojo kambario durys irgi neturi būti pernelyg siauros – geriausia, jeigu jos bus apie 80 cm, ypač jeigu kambarys nedidelis: plačios durys vizualiai išplečia erdvę.

 

Į svetainę irgi reikėtų platesnių durų – apie 90–100 cm.  Jokių taisyklių nėra – tiesiog verta pagalvoti apie patalpos paskirtį ir pasirinkti patogų durų plotį bei aukštį. Į kurią pusę atidarinėti duris, priklauso nuo to, kokias patalpas jos jungia, patalpų dydžio, išsidėstymo bendroje erdvėje, elektros lizdų vietos. Geriau rizikuokite taupydami tiems įrenginiams, kuriuos nesudėtinga ir nebrangu pakeisti. Duris pakeisti nesudėtinga, tačiau nepigu.

Duris rinkitės atsižvelgę į jų eksploatacines savybes
Vidaus durys gaminamos iš medienos drožlių plokščių, paviršius gali būti dažytas, dengiamas aukšto slėgio laminatu. Jų yra įvairių, daugiau ir mažiau atsparių trinčiai – verta rinktis pagal patalpos paskirtį. Paviršius gali būti dengiamas ir natūraliu medienos lukštu. Kita patogi vidaus durų varčios konstrukcija – kartoninio korio užpildas. Žmonės kartais baiminasi, kad šis užpildas lengvas ir nepatvarus, tačiau tokia durų konstrukcija idealiai pritaikyta vidaus patalpoms – ji pakankamai tvirta, atspari, lengva ir nebrangi.

 

Kas siekia prestižo – vidaus duris perka arba gaminasi iš medžio masyvo. Jei ruošiatės įsigyti duris vonios kambariui, rekomenduojama rinktis duris, kurių apačioje yra įstatytos ventiliacijos groteles, užtikrinančios tinkamą vonios kambario vėdinimą. Nepamirškite, kad individualaus namo katilinėje turi būti priešgaisrinės durys – šiam atvejui gamintojai turi metalinių durų. Jų išvaizda nuo kitų vidaus durų visiškai nesiskiria.

Lygindami durų modelius nepamirškite atkreipti dėmesį į jų spynas, rankenas, vyrius, taip pat ir į stiklą bei montavimo darbų kainą.

Jei renkatės šarvuotas duris
Pagrindinė šarvuotų durų paskirtis – apsaugoti nuo nepageidaujamų lankytojų bei užtikrinti būsto šeimininko privatumą. Šarvuotų durų patikimumas daugiausia priklauso nuo užrakto, o ne nuo pačių durų. Spyna − pagrindinis kriterijus, lemiantis būsto saugumą. Duryse sumontuotų metalinių konstrukcijų storis visiškai nesvarbus, jei jose sumontuota nekokybiška spyna. Be abejo, grąžtu galima išgręžti bet kokią spyną, tačiau svarbu, kiek tai užims laiko. Šiandien nemažai užsakovų pasirenka vieną nedidelę, tačiau kokybišką ir funkcionalią spyną.

Šarvuotas duris geriausia montuoti prieš remontuojant butą, nes po durų montavimo vis tiek reikia daryti vidaus apdailą aplink duris. Jeigu Jūsų butas jau gražiai sutvarkytas ir nusprendėte įsigyti saugias šarvuotas duris, turėkite omenyje, kad po montavimo gali tekti naujai dažyti ar klijuoti tapetais koridorių. Jūsų koridorius bus sutvarkytas tik tuo atveju, jeigu būsite užsisakę durų angos apdailą, kuri gaminama iš tos pačios medžiagos, kaip ir durų vidinė apdaila.

 

Raktiniai žodžiai: Durys, Šarvuotos durys, Durų dydis, Spyna, Rankena, Vyriai, Vidaus durys.