Durų atidarymas – į kurią pusę geriau?
● Įėjimo durys
Taip jau susiklostė, kad įėjimo durys visada buvo atidaromos į vidų ir kaimuose šios tvarkos laikomasi iki šiol. Priežastis labai paprasta – jeigu žiemą sniegas užpustys įėjimą, tai duris atidaryti bus įmanoma tik į vidų. Be to, taip svetingiau ir tikėtina, jog nesužeisti už durų laukiančio svečio.
Pasak Feng šui, rekomenduojama, kad įėjimo durys atsidarytų į vidų, nes būtent per jas į patalpą patenka gerosios sėkmės energija. Jeigu durys atsidaro į išorę, jokia geroji sėkmė nepateks, mat įėjimas jai užblokuojamas.
Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į gaisro atvejį. Jeigu laiptinėje visų durys atsidarys į išorė, tai tikrai nepadės panikos ištiktiems žmonėms sėkmingai pasišalinti iš pastato.
● Vidinės durys mažose patalpose.
Vien dėl patalpų dydžio, senai žmonės įsirenginėja duris, kurios atsidaro į išorę, pavyzdžiui, tualeto ar vonios. Žinoma, iškyla pavojus, kad kam nors sulaužysite nosį. Todėl viešbučiuose būtent taip ir yra įrenginėjamos durys – į vidų ir jokios priešgaisrinės saugos taisyklės negalioja (žmogaus nosis daug svarbiau).
● „Kairinės“ ar „dešininės“ durys
Deja, kai kur A yra B. Todėl vienose šalyse „kairinės“ durys, kitose gali būti suprantamos kaip „dešininės“, ir priešingai. Europos šalyse „dešininėmis“ durimis vadinamos tos, kurios atidaromos dešine ranka (jų vyriai yra dešinėje pusėje) nuo savęs. O štai, pavyzdžiui, Rusijoje, „dešininėmis“ durimis laikomos tokios durys, kurios atidaromos dešine ranka, bet į save.
Svarbiausia, įrenginėjant duris, atkreipkite dėmesį, kad durys nesusikirstų atidarinėjant. Tokiu atveju vienas duris įrengti atsidarinėjančias į išorę, o kitas – į vidų.
Rekomenduojame pasitarti su specialistais bei dizaineriais, kad kartu rastumėte Jumstinkamiausią sprendimą.
Visuomet pasiruošę padėti,
E-DURYS
+370 614 99 812
vilnius@e-durys.com