Kokią pavėsinę pasirinkti savo sodui?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Pavėsinėje galima pusryčiauti, pietauti ir vakarieniauti, mėgautis tyla, paukščių čiulbesiu ir nuostabiu sodo gamtovaizdžiu. Sodo pavėsinėje galima susirinkti su draugais ir puikiai praleisti laiką kepant šašlykus ir mėgaujantis geru vynu…

Atvira pavėsinė. Šio tipo pavėsinės yra populiariausios. Kaip taisyklė, tokios pavėsinės būna grakščios kupolo formos, pagamintos iš medinių lentelių arba metalinių virbų. Atviros pavėsinės – puikus sprendimas tiems, kurie sode praleidžia tik šiltus vasaros mėnesius. Tokios pavėsinės puikiai apsaugo nuo lietaus ir karščio, leisdamos puikiai praleisti dieną, nepaisant oro. Atviros pavėsinės paprastai įrengiamos jose pastatant stalą ir aplink jį arba iš abiejų stalo pusių sustatant suolelius. Tokio tipo pavėsines labiausiai papuoš vijokliniai augalai.

 

Uždara pavėsinė. Šio tipo pavėsinės yra tarsi vidurys tarp pavėsinės ir sodo namelio. Tai tarsi paviljonai, sumažinti iki sodo pavėsinės dydžio. Uždaros pavėsinės padarytos iš grotuotų arba vientisų sienų, dėl to jose patogiai galima jaustis ir lietingą, ir vėjuotą dieną. Norint šiose pavėsinėse sukurti papildomą jaukumą, jose galima pastatyti židinį – tikrą arba dirbtinį. Židinio šiluma leis jums naudotis uždaro tipo pavėsine net ir žiemos laikotarpiu. Taip pat uždaro tipo pavėsinėje galima įrengti oranžeriją, kur net pačiu nejaukiausiu rudens-žiemos laikotarpiu bus galima mėgautis žydinčiomis gėlėmis.

 

Gyva pavėsinė. Originalus jūsų sodo papildymas gali būti gyvos pavėsinės. Jos kuriamos pasitelkiant vijoklinius augalus arba puskrūmius su persipinančiais stiebais, kurie išdėstomi ant metalinio arba medinio pavėsinės karkaso. Šiam tikslui puikiai tiks liepa arba sedula, pasodinti vienas nuo kito 40-50 cm atstumu.Tokios pavėsinės sienas galima papuošti ragane, apyniais, gebenėmis, dekoratyvinėmis vynuogėmis ir sausmedžiu. Suprantama, tokios pavėsinės tinka tik vasaros sezonui.

 

Klasikinė pavėsinė. Galima pasidaryti ir klasikinę sodo pavėsinę. Tokia pavėsinė pasižymės santūriu ir griežtu dizainui. Ši pavėsinė paprastai statoma ant stačiakampio arba ant šešiakampio pagrindo. Nuo kitokio stiliaus pavėsinių pastaroji skiriasi tiesiomis linijomis, griežtomis formomis, paprastu stogo kupolu, tiksliais kontūrais ir proporcijomis. Bet kokios įmantrybės ir dekoratyvinės detalės šiam pavėsinės stiliui visiškai netinka.

 

Rytietiška pavėsinė. Šio stiliaus pavėsinėms būdingi įmantrūs rytietiški ornamentai ir ryškūs dekoratyviniai elementai. Tokių pavėsinių statybinė medžiaga gali būti medis, akmenys, plytos ir stiklas. Dažnai tokios pavėsinės padalintos į dvi zonas – vidinę ir išorinę. Šiam tikslui aplink visą pavėsinę iš išorės yra padaromi papaildomi suoleliai. Ypatinga rytietiškų pavėsinių rūšis yra lengvi minimalistiniai statiniai, primenantys grakščius miniatiūrinius japoniškus namelius su stumdomomis durimis-širmomis arba rafinuotas kinietiškas pagodas.

 

Miško pavėsinė. Miško tipo pavėsinės stilius harmoningai įsilies į šiais laikais madingą natūralios gamtos sodą. Tai gali būti panašu į miško atsiskyrėlio namelį. Gražiai atrodys miniatiūrinė pavėsinė, panaši į miško paukščio lizdą, padaryta iš dirbtinai tarpusavyje supintų šakų. Tai bus labai neįprastas, netikėtas, tačiau pakankamai jaukus pavėsinės variantas.

Kaimiška pavėsinė. Įdomiai atrodo iš medžio padarytos kaimiško stiliaus pavėsinės. Šiuo atveju ūsų galimybės neribotos. Galima prisiminti jaukų ir svetingą senelės namelį ir pagal jį stilizuoti savo vasaros pavėsinės variantą.