Lauko baseinai – betoniniai, stiklo pluošto ir plastikiniai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Kaip "Super namams" sakė kraštovaizdžio architektė D. Ivanauskaitė, tiek erdvių, tiek kompaktiškų sklypų savininkai dažniausiai svarsto, ar įsirengti dekoratyvinį lauko baseiną, fontaną, kuris turėtų galimybę drėkinti aplinką, ar statyti didesnį baseiną, kuriame galima būtų ir paplaukioti. Planuojant ir vėliau projektuojant baseiną labai svarbi jo forma ir dydis. Ne mažiau svarbu, kad baseinas nebūtų svetimkūnis sklype. Baseino forma priklauso nuo to, ar sklypas terasuotas, ar lygus. Svarbus ir priėjimas prie baseino, lauko dušo vieta, taip pat apšvietimas, galiausiai – apželdinimas.

Lietuvoje paplitę kelių tipų baseinai. Didelį betoninių baseinų populiarumą lemia galimybė pasirinkti įvairias jų formas. Plastikiniai baseinai – labai universalūs, nes juos galima jungti su greta namo esančia terasa arba tiesiog įrengti bet kurioje patogioje sklypo vietoje. Tačiau nereikėtų delsti – polipropileno baseinus galima montuoti tik šiltuoju metų sezonu. Esant minusinei temperatūrai polipropilenas tampa trapus.

Betoniniai baseinai – nesenstanti klasika
Visų pirma reikia paminėti didelius betono konstrukcijos baseinus. Betoniniai baseinai gali būti įrengiami tiek lauke prie namo, tiek ir viduje statant namą. Betoninių lauko baseinų apdailai rekomenduojama naudoti PVC dangą, kuri atlieka ir hidroizoliacijos funkciją. Nedidelio betoninio baseino (3 x 6 metrų ploto ir 1,45 metro gylio) kaina gali siekti iki 13 tūkstančių litų. Toks baseinas turėtų būti komplektuojamas su filtravimo sistema, povandeniniu apšvietimu. Baseiną pasiūliusi kompanija jį sumontuos nemokamai, tačiau betonavimo darbais reikės pasirūpinti patiems.
Nedideli baseinai iš sintetinio pluošto
Individualių namų savininkai noriai renkasi greitai ir nesudėtingai įrengiamus baseinus. Sparčiai populiarėja stiklo pluošto baseinai, plastiko (polipropileno) baseinai, mini baseinai, kitaip vadinami SPA voniomis. Tokių nedidelių baseinų priežiūra nėra ypatingai sudėtinga – kas 2 savaites reikia išvalyti dugną, sieneles, specialiu tikrikliu pamatuoti cheminių medžiagų sudėtį. Priežiūra nėra sudėtinga ir žiemą. Dažnai manoma, kad iš baseino reikia išleisti vandenį – iš tiesų to daryti nereikia.

Stiklo pluošto baseinai
 Prieš savo sklype įrengdami baseiną pasikonsultuokite su statybos specialistu. Ypatingais nestabilaus ar išskirtinio grunto, šlaito ir kitų nestandartinių situacijų atvejais gali prireikti papildomų grunto ar baseino sutvirtinimų, kuriuos turi nurodyti statybos specialistas.
Stiklo pluošto lauko baseinai šiltinami gamykloje naujoviška poliuretano puta (PU), kuri naudojama šaldytuvų ir kaitintuvų (boilerių) šiltinimui. Todėl galima drąsiai teigti, kad stiklo pluošto baseinai – ekologiški. Juk pašildytas ar nuo saulės sušilęs vanduo ilgą laiką neatšąla ir saugo savyje sukauptą šilumos energiją. Poliuretano puta – tai geriausias apšiltinimo sprendimas įkastiems statiniams, nes ji yra visiškai atspari drėgmei.

Plastikiniai polipropileno baseinai
Šiuo metu savo kieme pigiausia įsirengti plastikinį arba karkasinį baseiną. Karkasinių baseinų kaina yra gerokai žemesnė, tačiau plastikiniams baseinams suteikiama 10 metų garantija, o tai rodo, kad šie baseinai yra tikrai kokybiški. Karkasiniai baseinai įrengiami tiesiog ant žemės – nereikia kasti duobės, atlikti sudėtingų ir brangių betonavimo darbų.
Baseinėlių filtravimo sistemos silpnai atlieka savo funkciją. Jei baseinas yra medžiais apsuptoje vietovėje, būtinai rekomenduojame jį uždengti, kai juo nesinaudojate. Polipropileno baseinus reikia įkasti bent 135 cm, po jais turi būti ne plonesnė nei 22 cm armuota betoninė atraminė plokštė. Po betonine plokšte turi būti sutankintas drenažinis skaldos sluoksnis. Tokiu būdu baseino pagrindas bus daug stabilesnis ir atsparesnis galimam gruntinių vandenų poveikiui. Visi polipropileno baseinai užkasami žvyro ir cemento mišiniu, kuris dar vadinamas sausuoju betonu. 

Užkasto baseino betoninė atrama per kelias dienas sustingsta nuo natūralios žemės drėgmės. Apvalūs plastikiniai baseinai gali būti montuojami kaip ir karkasiniai baseinai – tiesiog ant žemės. Kad baseinas ilgiau tarnautų, rekomenduojame jį užkasti 135 cm į žemę. Jei norite, kad baseine vanduo būtų šiltas, baseiną visų pirma reikia apšiltinti. Polipropileno baseinai šiltinami į standumo briaunas įspraudžiant polistireno putplasčio lapus (5 cm), o po baseino dugnu paklojant kietojo polistireno lapus (3 cm). Kadangi karkasiniai baseinai visada montuojami virš žemės paviršiaus, jie nėra šiltinami. Be abejo, svarbu, kad kiekvienas baseinas būtų saulėtoje vietoje, tada jo vanduo natūraliai įšils – vasarą jo nereikės papildomai šildyti.

Svarbu!
Lauko baseiną žiemai privaloma palikti su vandeniu, o vandenyje įrengti atitvarus, kurie atskirtų ledą.

Svarbu!
Esant aukštiems gruntiniams vandenims būtinas drenažas po visu baseino perimetru.

Komentaras dėl kainos. Mėlynos spalvos stiklo pluošto baseino (3 x 6 metrų ploto ir 1,45 metro gylio) su filtravimo sistema kaina gali siekti iki 25 tūkstančių litų. Už šią kainą klientas gaus kokybišką, poliuretanu apšiltintą baseino vonią, kurios nereikia betonuoti, – ją tereikia užkasti kieme vadovaujantis specialia instrukcija. Su baseinu taip pat bus pristatyta visa filtravimo sitema, kurią sudaro kvarcinio smėlio filtras ir cirkuliacinis siurblys. Komplekte taip pat bus visi vamzdynai, elektros įrangos dalys ir aptarnavimo komplektas dugnui, sienoms valyti bei lapams nuo vandens paviršiaus surinkti.

Baseinams suteikiama 10 metų garantija, jei jie įrengiami pagal šiuos reikalavimus:
1. Stiklo pluošto baseinas turi būti įkastas 135 cm į žemės paviršių;
2. Jei baseinas gamykloje nebuvo apipurkštas poliuretano puta, rekomenduojame apšiltinti jį 30 mm storio poliuretano putų lapais;
3. Baseino išorinę dalį užpilti akmens skalda (frakcija – 8-32 mm), kurios sluoksnio storis – ne mažesnis kaip 300 mm nuo baseino sienelės;
4. Būtinas 5 cm išlyginamasis smulkaus žvyro-skaldos sluoksnis;
 5. Po baseino dugnu turi būti 300 mm sutankintos akmens skaldos (frakcija – 8-32 mm) padas.

Parenkta pagal UAB "FiberPool' medžiagą

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.