Fontano įrengimas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Lietuvoje fontanai buvo pradėti statyti tik renesanso laikotarpiu. Ilgą laiką juos pajėgdavo įsirengti tik labai turtingi mūsų šalies gyventojai. Tačiau dabar vis daugiau sodybų ir privačių namų šeimininkų Lietuvoje, sekdami Vakarų Europos pavyzdžiu, įsirengia įvairaus tipo fontanus.

Fontanai gali būti klasifikuojami įvairiai, tačiau pagrinde jie klasifikuojami pagal srovės kilmės šaltinį – į natūralius (jiems sąlygas sudaro natūralus vandens spaudimas tam tikroje grunto dalyje) ir dirbtinius (kai būtina srovės formavimo įranga), pagal įrengimo vietą – į interjerinius ir eksterjerinius, bei papal vandens srovę ir apšvietimą formuojančios įrangos darbo ypatumus – į statiškus ir žaidžiančius.
Net ir pats paprasčiausias fontanas yra pakankamai sudėtingas hidrotechninis įrenginys, todėl įrengti bet kurio tipo fontaną turėtų tik specialistai.

Fontaną sudaro trys pagrindiniai konstrukciniai elementai – vandens rezervuaras, fontano purkštukai ir siurblys. Likusieji konstrukciniai elementai yra tik papildomi. Tai įvairūs fontano puošybos bei aptarnavimą užtikrinantys elementai, kurių pasirinkimas priklauso nuo užsakovo norų, finansinių galimybių ir vietos kurioje bus įrengtas fontanas aplinkos ypatumų.

Fontanai gali būti įrengiami įvairiose, tiek namo interjero, tiek eksterjero, vietose. Paprastai žmonės nori turėti fontaną, kaip interjero detalę svečių priėmimo patalpoje, arba prieš pagrindinį namo fasadą esančiame sklypo plote, tačiau vis dažniau fontanai įrengiami tvenkiniuose, baseinuose ir ežeruose. Didesnio gylio vandens telkiniuose dažniausiai įrengiami plaukiojantys fontanai. Jie gali būti sumontuojami tiek atskiram renginiui papuošti, tiek veikti visą vasaros sezoną.

Šiuolaikinis fontanų įrangos lygis leidžia sumontuoti įvairių dydžių ir formų fontanų kompozicijas, kurias, priklausomai nuo atskiro sumanymo, gali sudaryti viena ar kita purkštukų, siurblių, vandens tiekimo ir vandens lygio kontrolės sistema. Kiekviena fontanų kompozicija gali turėti net kelias, susijusias su purkštukų tipu bei sumontavimo aukščiu, variacijas.

Fontano Apšvietimas parenkamas papal norus ir galimybes, įrengiamo fontano bei jo aplinkos ypatumus. Kartais gali pakakti tik fontano detales paryškinančio apšvietimo, kartais sukuriama sudėtinga daugiaspalvė pulsuojančios šviesos kompozicija. Šviesos efektas anksčiau buvo kuriamas įvairaus dydžio ir galingumo žibintų pagalba, dabar senuosius žibintus keičia LED apšvietimo sistemos, užtikrinančios plačios apšvietimo dizaino, tekstūros bei spalvų gamos galimybes.

Visų tipų fontanai reikalauja pastovios ir profesionalios priežiūros. Užtikrinant fontanų, techninių ir higienos reikalvimų vykdymą, fontanams periodiškai privalu atlikti techninę profilaktiką, jų vanduo yra filtruojamas bei dezinfekuojamas specialiomis cheminėmis medžiagomis.

Fontanų įrengimo technologijos ir toliau tobulėja, leisdamos realizuoti net pačias išskirtiniausias užsakovo idėjas.