VMI skatina būstą nuomoti legaliai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Panevėžio AVMI) primena, kad gyventojai, norintys Europos vyrų krepšinio čempionato („EuroBasket 2011“) metu už atlygį nuomoti patalpas ar teikti apgyvendinimo paslaugas, tai gali daryti įsigiję verslo liudijimą ir sumokėję fiksuotą pajamų mokestį iš anksto, arba metams pasibaigus (iki 2012 m. gegužės 2 d.) deklaruoti šiųmetes pajamas ir sumokėti 15 proc. gyventojų pajamų mokestį.

Gyventojai, norintys už atlygį suteikti patalpų nuomos ar apgyvendinimo paslaugas atvykėliams, raginami įsigyti verslo liudijimą šiai veiklai vykdyti.

Panevėžio AVMI primena, jog patalpų nuoma ir apgyvendinimo paslaugos yra skirtingos veiklos rūšys. Jų įregistravimas bei mokesčiai taip pat yra nevienodi. Jeigu gyventojas patalpas nuomoja tik gyventojams, jis gali įsigyti patalpų nuomos verslo liudijimą „Patalpų nuoma" (veiklos rūšis, suteikianti teisę teikti šias paslaugas tik gyventojams ir draudžia teikti paslaugas įmonėms), sumokėdamas fiksuoto dydžio pajamų mokestį.

Jeigu krepšinio aistruoliams gyventojas išnuomos patalpas neįsigijęs verslo liudijimo patalpų nuomai, tai 2011 metais gautas pajamas jis privalės deklaruoti (teikdamas metinę gyventojo pajamų deklaraciją) ir 15 proc. gyventojų pajamų mokestį (toliau – GPM) sumokėti metams pasibaigus – iki 2012 metų gegužės 2 dienos.

Teikti krepšinio „sirgaliams" apgyvendinimo paslaugas galima ir įsigijus apgyvendinimo paslaugų verslo liudijimą, t. y. arba „Apgyvendinimo paslaugų (nakvynės ir pusryčių paslaugos) teikimas", arba „Apgyvendinimo paslaugų (kaimo turizmo paslaugos) teikimas". Atkreipiame dėmesį, kad šiuo atveju turi būti įvykdyti ir Turizmo įstatyme nustatyti reikalavimai.

Panevėžio miesto savivaldybės taryba 2011 m. verslo liudijimui „Patalpų nuoma" nustatė 480 Lt metinį fiksuotą mokestį, o verslo liudijimui „Apgyvendinimo paslaugų (nakvynės ir pusryčių paslaugos) teikimas" nustatytas 120 Lt. pajamų mokestis metams. Verslo liudijimui „Apgyvendinimo paslaugų (kaimo turizmo paslaugos) teikimas" nustatytas 360 Lt metinis fiksuotas mokestis. Be to, Panevėžio m. savivaldybės taryba, atsižvelgdama į Vyriausybės rekomendacijas, yra nustačiusi, kad atskirais atvejais įsigyjant verslo liudijimą gali būti taikomas 50 proc. sumažintas fiksuoto pajamų mokesčio dydis.

Tuo pačiu primename, kad verslo liudijimai gali būti išduodami pageidaujamam paslaugų teikimo laikotarpiui, bet ne trumpesniam kaip 5 dienų (šios dienos neprivalo eiti paeiliui). Taip pat gyventojai, vykdantys individualią veiklą įsigijus verslo liudijimą, privalo mokėti ir privalomojo sveikatos draudimo (toliau – PSD) įmokas bei valstybinio socialinio draudimo (toliau – VSD) įmokas, o metams pasibaigus iki gegužės 1 dienos (už 2011 metus iki 2012 m. gegužės 2 dienos) mokesčių administratoriui privalo pateikti metinę gyventojo pajamų deklaraciją, deklaruoti gautas pajamas ir sumokėtus mokesčius.

Kadangi nuo 2010 m. sausio 1 d. gyventojų nekilnojamojo turto nuoma nebepriskiriama individualiai veiklai, įsigyjant verslo liudijimą „Patalpų nuoma" tereikia sumokėti savivaldybės tarybos nustatytą fiksuoto dydžio pajamų mokestį, o vykdant individualią veiklą su verslo liudijimu „Apgyvendinimo paslaugos", mokamas fiksuoto dydžio pajamų mokestis ir PSD bei VSD įmokos (prievolė deklaruoti pajamas išlieka visais atvejais).

Gyventojas, įsigijęs verslo liudijimą, privalo turėti ir paslaugų gavėjams pageidaujant išrašyti pirkimo – pardavimo kvitą, kuriuos gyventojai, teikiantys minėtas paslaugas, gali atsispausdinti iš mokesčių inspekcijos interneto svetainės (www.vmi.lt), o pagamintus spaustuviniu būdu įsigyti blankų leidyklų parduotuvėse.

Panevėžio AVMI primena, kad visą informaciją dėl konkrečių teikiamų paslaugų apmokestinimo galima gauti paskambinus Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882 arba atvykus į Panevėžio AVMI.