Vilniuje iškils naujas socialinių būstų namas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Vilniaus miesto savivaldybė sveikina Seimą, priėmus LR paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymą. Tai reiškia, kad socialiai remtini asmenys, turintys teisę į paramą būstui išsinuomoti ir įrašyti į sąrašus, galės ir nuomotis socialinį būstą nustatyta eilės tvarka kaip buvo lig šiol, ir dar turės teisę į būsto nuomos ar išperkamosios nuomos dalies kompensaciją.

Žmogus galės rinktis, ar nuomotis socialinį būstą, ar pasinaudoti nuomos mokesčio kompensacija. Tai reiškia, kad asmuo ar šeima galės mieste išsinuomoti būstą, už kurio nuomą ar už dalį nuomos bus mokama iš valstybės biudžeto lėšų. Kiek bus skirta lėšų, tiek Savivaldybė galės patenkinti norinčių pasinaudoti šia paramos būstui išsinuomoti forma.

Įstatyme taip pat numatyta, kad atsiras daugiau galimybių ir asmenims, nuomojantiems būstą iki 2003 metų sausio 1 d., privatizuoti savo nuomojamą butą.

Taip pat svarbu pažymėti, kad pagal šį įstatymą Savivaldybės būsto fondą sudarys socialiniai būstai ir Savivaldybės būstai. Socialiniai būstai bus nuomojami sena tvarka. Jeigu asmens ar šeimos, nuomojančio socialinį būstą, deklaruotos pajamos ar turtas už kalendorinius metus daugiau nei 20 proc. viršys nustatytus pajamų ir turto dydžius, asmens prašymu, Savivaldybė galės nuomoti šį būstą kaip Savivaldybės būstą rinkos kainomis. Tai reiškia, kad Savivaldybės taryba galės reguliuoti nuomos mokesčio dydį, pritaikydami reikiamą koeficientą.

Tokiais atvejais Savivaldybės atsakingoms tarnyboms nereikės iškeldinti šeimų iš butų ir jie neatsidurs gatvėje. Taip pat Savivaldybės būstai galės būti nuomojami ir kitais Savivaldybės tarybos numatytais atvejais.

Šiuo metu statomas namas Naujojoje Vilnioje Linksmojoje gatvėje. Šiame name galės apsigyventi šeimos, įrašytos į sąrašus socialinio būsto nuomai. 2015 metų pradžioje jame turėtų apsigyventi beveik 80 nuomininkų.