Vidutinė sodybos kaina siekia 130 tūkst. litų

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Šiuo metu vidutinė sodybų kaina Lietuvoje siekia 130 tūkst. litų, o už brangiausiai parduodamas prašoma beveik 3 mln. litų. Tokias tendencijas pateikia nekilnojamojo turto skelbimų portalas Domoplius.lt, balandžio mėnesį išanalizavęs beveik 1,4 tūkst. Lietuvoje parduodamų sodybų skelbimų.

Didžiausia vidutinė parduodamų sodybų kaina užfiksuota Šiaulių, Utenos ir Vilniaus apskrityse – 131,2 tūkst. litų. Kiek mažiau – vidutiniškai 128,6 tūkst. litų – pageidauja Kauno, 128,3 tūkst. litų Panevėžio ir 121,1 tūkst. litų Klaipėdos apskrityse esančių sodybų pardavėjai.

Pasak Domoplius.lt projekto vadovo Evaldo Narbuntovičiaus, palyginus su praėjusių metų balandžio mėnesiu, daugiausiai – vidutiniškai apie 8 proc. – sodybos atpigo Utenos apskrityje, nežymiai kainos sumažėjo ir Vilniaus, Kauno bei Šiaulių apskrityse.

"Apskaičiavome, kad per metus sodybų kainos labiausiai pasistiebė Panevėžio apskrityje – vidutiniškai 5 proc. ir Klaipėdos apskrityje – apie 2 proc.", – į pokyčius rinkoje dėmesį atkreipia E. Narbuntovičius.

Jis pastebi, kad didžioji dalis sodybų parduodama po to, kai nepasiteisina pirkėjų puoselėti lūkesčiai – planuojamas ramus poilsis.

"Nemaža dalis pirkėjų tik nusipirkę sodybą pradeda suvokti, kad į jos įrengimą, priežiūrą ir apsaugą reikia investuoti ne tik lėšų, bet ir laiko. O jo ne visada pakanka. Dažnai sodybos parduodamos ir dėl pasikeitusios finansinės padėties, šeimos sudėties ar, pavyzdžiui, mirus sodybos šeimininkui", – sako projekto vadovas.

Nekilnojamojo turto specialistai pažymi, kad pastaruoju metu dažniausiai sodybas įsigyja vidutiniškai 40 metų amžiaus sutuoktiniai. "DNB būstas" brokerės Aušros Kriščiūnienės teigimu, jie gyvena daugiabučiuose, tačiau mėgsta aktyvų gyvenimo būdą, laisvalaikį praleidžia gamtoje.

"Todėl jiems sodybos tampa vienu iš būdų pabėgti iš miesto. Minėtosios šeimos dažniausiai turi mažamečių vaikų, taip pat augintinių – ypač šunų, kuriems bute trūksta erdvės", – teigia ji.

A. Kriščiūnienės teigimu, paklausiausios sodybos Lietuvoje yra iki 100 tūkst. litų, pageidautina – patogus susisiekimas, idealiu atveju norima, kad greta būtų vandens telkinys.

"Pastebime, kad žmones traukia tėviškė, todėl dzūkai ieško sodybų, pavyzdžiui, Alytaus ar Varėnos rajonuose, aukštaičiai – Molėtų ir Ignalinos rajonuose. Vertinant sezoniškumą, interesantų skaičius pradeda augti nuo balandžio mėnesio, o pagrindinis sodybų pirkimas vyksta nuo gegužės iki liepos vidurio", – sako A. Kriščiūnienė.

Ekspertai sodybų kainas analizavo ir pagal atskiras savivaldybes, iš kurių labai išsiskyrė Trakų rajonas. Ten sodybos vidutiniškai kainuoja 635 tūkst. litų. Kiek mažiau – vidutiniškai 515 tūkst. litų – pageidaujama už Druskininkų rajone, daugiau nei 400 tūkst. litų – už Ignalinos ir Zarasų rajonuose esančias sodybas.