Už butą Klaipėdoje – septynženklė suma

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Namą Klaipėdoje neva įsigijusi Holivudo žvaigždė Goerge‘as Clooney Lietuvos pajūryje turėtų galimybę ne tik reklamoje paišlaidauti įsigydamas dar ne vieną prabangų pirkinį. Uostamiestyje nestinga būstų, kurių kainos siekia ne vieną milijoną litų. Ar jie verti tokių investicijų – jau kitas klausimas.

Nenuperka, tačiau pabrango

Ekspertai pripažįsta, jog pamažu stabilizuojantis nekilnojamojo turto rinkai viltingesnius lūkesčius puoselėja ir prabangių, vadinamųjų VIP būstų pardavėjai. Ekonominės krizės įkarščiu smukusios kainos kai kuriais atvejais vėl šoktelėjo į viršų.

Vienas tokių pavyzdžių – skandalingai pagarsėjusio Gintaro Einikio buvusiai žmonai po skyrybų tekęs namas, stūksantis netoli Olandų kepurės Karklėje.

Internetinėje erdvėje viešai prieinama informacija, jog 263 kv. m bendro ploto prabangi vila ant jūros kranto šiuo metu parduodama už 4 mln. litų, arba maždaug po 15 tūkst. litų už 1 kv. m. Tiesa, skelbiama, jog 30 arų sklypas nuomojamas iš valstybės.

Bent jau didžiųjų uostamiesčio nekilnojamojo turto agentūrų pateikiamais duomenimis, tai būtų brangiausiai šiandien Klaipėdos rajone siūlomas gyvenamasis namas.

Ne vienerius metus pardavinėjamo būsto kaina kadaise siekė 6,5 mln. litų, vėliau ji buvo kritusi iki 4,2 mln., galiausiai pastatą nesėkmingai bandyta parduoti už kiek daugiau nei 2 mln. litų.

Paminėjo ir kalvio tvorą

Už kitą Karklėje parduodamą 500 kv. m ploto namą jau prašoma „tik“ 2,7 mln. litų, o 570 kv. m ploto būstas Melnragėje jo savininko įvertintas 3,8 mln. litų suma, arba apie 6,6 tūkst. litų už 1 kv. m.

Tačiau pastarasis namas nėra brangiausias Klaipėdos mieste. Į tokį titulą, nekilnojamojo turto tarpininkų duomenimis, pretenduoja už 5,2 mln. litų uostamiesčio centre pardavinėjamas 570 kv. m ploto gyvenamasis pastatas. Nesunku suskaičiuoti, jog 1 kv. m potencialiam pirkėjui atsieitų per 9 tūkst. litų.

Teigiama, jog būstas prabangiai įrengtas, o uždara 12 a ploto teritorija esą aptverta kalvio darbo tvora. Be to, pirkėjai viliojami patalpų plėtros galimybe.

Už 4 mln. litų, arba per 4,4 tūkst. už 1 kv. m, Klaipėdoje, Malūnininkų gatvėje, parduodamas 898 kv. m ploto pastatas su rekonstrukcijos projektu. Anot pardavėjo, objektui priklauso nuosavas 12 a žemės sklypas, o esą rekonstruotą pastatą pageidaujant būtų galima pritaikyti komercinėms reikmėms.

Vilioja miesto panorama

Parduodamų VIP butų skelbimai byloja, kad daugiausiai vis dar prašoma už vadinamuosius penthauzo tipo būstus viršutiniuose aukštuminių pastatų aukštuose bei erdvias, prabangiai įrengtas gyvenamąsias patalpas Klaipėdos senamiestyje.

Štai naujos statybos daugiaaukščio Kauno gatvėje paskutiniajame 18 aukšte esantis 6 kambarių butas, jo savininko nuomone, vertas netoli 2 mln. litų. 248 kv. m ploto būstas pardavinėjamas už 1 mln. 850 tūkst. litų (apie 7,4 tūkst. litų už 1 kv. m).

Strategiškai gera vieta ir įspūdinga miesto panorama vilioja ir buto „Pilsoto“ dangoraižyje pardavėjai. 29-ajame 34-ių aukštų pastate esančio 3 kambarių būsto plotas siekia 119 kv. m, ir už šį objektą prašoma 1,3 mln. litų (beveik 11 tūkst. litų už 1 kv. m). Be kitų privalumų, neužmiršta paminėti, jog viename vonios kambarių įrengta garinė pirtis.

Po daugiau nei 1 mln. (arba nuo 16 iki 16,5 tūkst. litų už 1 kv. m) įvertinti ir du 99 bei 96 kv. m ploto butai senamiestyje, Danės krantinėje.

Į brangiausiai uostamiestyje parduodamų butų sąrašą pateko ir Giruliuose esantis apie 144 kv. m ploto apartamentas. Už šį būstą per du aukštus prašoma 1 mln. 250 tūkst. litų, arba beveik 8,7 tūkst. litų už 1 kv. m.

Aklai nebesišvaisto

Bendrovės „Ober-Haus“ Vakarų Lietuvos regiono vadovas Linas Juozaitis pripažino, jog potencialių VIP būstų pirkėjų gretos daugiau nei menkos. Pašnekovui buvo sunku prisiminti, kada įmonės Klaipėdos padalinyje buvo parduotas daugiau nei 1 mln. litų kainavęs gyvenamosios paskirties objektas.

„Pardavinėti būstus už milijonus litų – viena, o ar pirks – kita. Pirkėjai milijonais nesišvaisto, – kalbėjo specialistas. – Žmonės, kurie pageidauja prabangesnio būsto, reikalauja ir atitinkamo kainos bei kokybės santykio. Nebėra taip, kaip anksčiau – jei brangus, vadinasi, geras. Dabar jei būstas kainuoja milijoną ir daugiau litų, jis išties turi būti to vertas.“

Bendrovės „Ober-Haus“ atstovas neneigė, jog maždaug trečdalį nekilnojamojo turto objekto kainos sudaro jo išskirtinė vieta. Pašnekovas kaip pavyzdį pasitelkė vėlgi su buvusio krepšininko G.Einikio vardu siejamą namą Karklėje.

„Pats namas iš esmės nėra labai įspūdingas, didžiausia vertybė šiuo atveju – jo vieta “, – konstatavo ekspertas.

Pašnekovo teigimu, tradiciškai brangiausiai namai pardavinėjami Giruliuose, butai – senamiestyje. „Vargu ar prabangus, per milijoną kainuojantis butas bus pietiniame miesto rajone“, – vaizdžiai palygino L.Juozaitis.

Pirkėjai – savi

Pašnekovo pastebėjimu, net pats ištaigingiausias būstas, tikėtina, iki galo neįtiks naujiesiems šeimininkams. Esą pirkėjai pagal savo poreikius jį pakeis bent minimaliai.

„Kažkada vieni klientai įsigijo namą už porą milijonų litų, tačiau vis tiek kažką persistatė. Nors namas kainuoja milijoną, du ar daugiau, nebūna taip, kad žmogui jame viskas įtiktų, norisi panaikinti buvusių šeimininkų “kvapą", – juokavo pašnekovas.

L.Juozaičio pastebėjimu, brangiai kainuojantį nekilnojamąjį turtą Klaipėdoje renkasi vietos gyventojai, dažniau tai yra žmonės, susiję su uosto veikla. Pasiturinčių Rusijos, Baltarusijos atstovų tokie pasiūlymai nedomina – paprastai jie investuoja į atostogų būstus kurortuose.

Anot pašnekovo, nereikėtų kategoriškai teigti, jog jau verčiau už tuos pačius pinigus įsigyti nekilnojamąjį turtą užsienyje, nei mokėti milijonus už būstą uostamiestyje.

„Jeigu didžiąją dalį gyvenimo praleidi Klaipėdoje, vargu ar pirksi už tokius pinigus būstą užsienyje, jei ten praleisi 20–30 proc. savo laisvalaikio. Bet kokiu atveju tai jau bus antrasis, atostogų būstas. O prabangą norisi turėti ten, kur gyveni“, – įvertino specialistas.