Uostamiestyje baigiamas šildymo sezonas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Šildymo sezonas uostamiestyje baigtas anksčiau nei planuota. Oficiali jo pabaiga paskelbta nuo ketvirtadienio. Nors nustatyta temperatūra nebuvo pasiekta, manoma, kad šiluma išjungta laiku.

Reikiamos temperatūros nesulaukė

Nuo ketvirtadienio šildymo sezonas oficialiai baigiamas visame mieste, išskyrus vaikų lopšelius-darželius, mokyklas ir socialines įstaigas.

Klaipėdos savivaldybės Butų ir energetikos skyriaus vedėjas Algis Gaižutis aiškino, kad pastarosiose šiluma nebus išjungta, nes jų patalpose turi vyrauti aukštesnė temperatūra nei gyvenamosiose.

„Švietimo ir socialinėse įstaigose dar stebėsime situaciją“, – teigė vedėjas.

Oficiali šildymo sezono pabaiga uostamiestyje paskelbta, nesulaukus nustatytos oro temperatūros. Pagal teisės aktus tai turi būti daroma, kai tris paras vidutinė temperatūra išsilaiko 10 ir daugiau laipsnių šilumos.

Pirmadienį ji siekė 9, antradienį – 11, trečiadienį – šiek tiek per 9 laipsnius šilumos.

„Pagal oficialias meteorologų prognozes artimiausiomis paromis vidutinė temperatūra išliks panaši. Sieks 9–10 laipsnių šilumos“, – komentavo vedėjas.

Orai išliks panašūs

Dar savaitės pradžioje savivaldybės specialistai, įvertinę prognozes, numatė, kad oficiali šildymo sezono pabaiga bus skelbiama balandžio 18-ąją, pirmadienį.

„Pasižiūrėjome, kad ateinančią savaitę numatomi orai panašūs į šios. Bus ir saulėtų dienų, ir atvėsimų. Tad nutarėme pirmadienio nelaukti ir neerzinti žmonių. Įtakos sprendimui turėjo ir šiltesnės naktys. Dar savaitės pradžioje rytais vyravo 2 laipsniai šilumos, o viduryje – jau 6. Kai naktys šiltesnės, o dieną vyrauja apie 10 laipsnių šilumos, visai kitoks pojūtis“, – pabrėžė vedėjas.

Prieš maždaug dešimtmetį šildymo sezono pabaigos paskelbimui buvo taikomi mažesni reikalavimai. Tą būdavo leidžiama padaryti, vyraujant vėsesniems orams – kai tris paras iš eilės vidutinė temperatūra siekė 8 ir daugiau laipsnių šilumos.

Sprendimą jau baigti šildymo sezoną mieste lėmė ir tai, kad patys gyventojai nesiryžta išjungti šilumos name, nors tokią galimybę turi.

A. Gaižutis tvirtino, kad tarp skambinusių klaipėdiečių dėl šildymo sezono vyravo skirtingos nuomonės. Vieni teigė, kad jau reikia išjungti šilumą, kiti – dar palikti.

„Daugiausia skambučių sulaukėme saulėtomis dienomis. Ūkanotomis su lietumi buvo ramu. Žmonėms atrodo, kad, jei šviečia saulė, yra šilta ir nereikia šildyti“, – tvirtino vedėjas.

Įsakymą parengė operatyviai

Šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojai paprastai šilumą daugiabučiuose namuose išjungia per vieną dieną, tačiau būna, kad prireikia ir daugiau laiko. Užbaigti šildymo sezoną specialistams yra paprasčiau nei pradėti.

„Svarstėme, kad gal būtų geriau šildymo sezono pabaigą skelbti penktadienį, tačiau tokios minties atsisakėme. Įsakymą paruošėme operatyviai, kad šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojai turėtų daugiau laiko darbams“, – komentavo vedėjas.

Šiemet šildymo sezonas baigtas 10 dienų anksčiau nei pernai. Prieš metus šildymo sezonas buvo baigtas balandžio 24-ąją. Pasibaigęs šildymo sezonas buvo pradėtas vienuolika dienų anksčiau nei prieš tai buvęs.

Iš didžiųjų miestų Klaipėda paskutinė baigė šildymo sezoną. Paprastai kasmet išsilaiko tokios tendencijos. Vilniuje ir Kaune šiluma išjungta praėjusią savaitę. Pirmajame – ketvirtadienį, antrajame – penktadienį.