Tikimybė prarasti turtą vasarą padidėja dvigubai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Norvegiško kapitalo ne gyvybės draudimo bendrovė „Gjensidige Baltic“ skaičiuoja, kad dėl vasarą išaugančio vagysčių skaičiaus ir dažniau kylančių gaisrų bei stichinių nelaimių dvigubai padidėja turto žalų skaičius. Bendrovė įspėja gyventojus, prasidėjus atostogų sezonui, pasirūpinti savo namų ir juose esančio turto apsauga.

„Gjensidige Baltic“ duomenimis, vasarą, palyginus su kitais metų laikais, maždaug du kartus padidėja vagysčių, gaisrų ir stichinių nelaimių tikimybė. Praėjusiais metais dėl vasarą siautėjusių audrų turto žalų rodiklis buvo didesnis nei įprasta ir išaugo net trigubai, lygiai tiek kartų šoktelėjo ir bendrovės draudimo išmokų suma. Dėl vagysčių iš būsto patirti nuostoliai šiuo sezonu vidutiniškai sudaro apie 15 tūkst. Lt, o dėl stichinių nelaimių patiriama žala dažnai viršija ir 100 tūkst. Lt.

„Palyginus su rudeniu, vasarą turto žalų tikimybė padidėja maždaug 70 proc., o palyginus su žiema – daugiau nei dvigubai. Šiuo metų laiku išaugantį vagysčių skaičių ir didelius dėl jų patiriamus nuostolius lemia tai, jog vagišiai neskubėdami gali išnešti daugiau ir vertingesnių daiktų, mat yra tikri, kad atostogaujantys šeimininkai jų neužklups. Gaisro ar stichinių nelaimių sukelti nuostoliai padaro dar didesnės žalos, nes ugnis ar audra dažnai negrįžtamai sunaikina visą žmogaus turtą“, – teigia „Gjensidige Baltic“ Lietuvos filialo Turto draudimo skyriaus produktų vadovė Sigita Galaunytė.

Vasarą padidėjantį vagysčių skaičių pagrindžia ir Informacijos ir ryšių departamento prie Vidaus reikalų ministerijos statistika. Remiantis ja, praėjusiais metais Lietuvoje įvykdytos 33 495 vagystės, iš kurių beveik 15 proc. sudaro vagystės įsibraunant į gyvenamąsias patalpas. Vasarą bendras įvykdomų vagysčių skaičius, palyginus su žiemos sezonu, išauga apie 30 proc., o vagysčių iš gyvenamųjų patalpų – beveik 20 proc.

Pasak Sigitos Galaunytės, klaidinga manyti, kad įsirengus šarvuotas duris, turto apsaugos ar gaisro signalizaciją, vagys į namus nepateks ar gaisras nekils. „Visos šios apsaugos priemonės kiek sumažina tokių nelaimių tikimybę, bet nuo jų pasekmių neapsaugo. Siekdami apsaugoti gyventojus nuo vasarą padidėjančios rizikos patirti nuostolių, šiuo metu siūlome palankias turto draudimo sąlygas. Dabar kiekvienam gyventojui, apdraudusiam savo turtą bendrovėje „Gjensidige Baltic“, vienerių metų draudimo įmoka užtikrins turto apsaugą pusantrų metų laikotarpiui“, – teigia S. Galaunytė.

„Gjensidige Baltic“ primena gyventojams, išvykstantiems atostogauti, nepalikti būsto be priežiūros – pasirūpinti, kad į jį nuolat užsuktų patikimi kaimynai ar artimieji, kurie nepamirštų iš pašto dėžutės išimti pašto, nes tai gali išduoti, jog namų savininkai išvažiavę ilgam. Taip pat labai svarbu prieš išvykstant ilgesniam laikui įsitikinti, kad langai ir balkonų durys sandariai uždarytos, o visi buitiniai prietaisai išjungti.

Norvegijos kapitalo draudimo bendrovė „Gjensidige Baltic“ priklauso „Gjensidige“ finansinei grupei, kuri valdo trečdalį Norvegijos ne gyvybės draudimo rinkos ir veikia Danijoje, Švedijoje, Latvijoje, Estijoje bei Lietuvoje. Norvegijoje „Gjensidige“ grupė taip pat teikia bankininkystės, investicijų, pensijų fondų valdymo ir kitas finansines paslaugas.