Tarptautinis QS reitingas: statybą ir architektūrą geriausia studijuoti VGTU

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Šiandien tarptautinis universitetų reitingas „QS World University RankingsbySubject“ jau penktą kartą įvertino aukštąsias mokyklas skirtingose studijų kryptyse. Architektūros ir urbanistikos bei statybos inžinerijos studijų kryptyse geriausiu universitetu Baltijos šalyse pripažintas Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU).

Architektūros kryptyje VGTU užima 51–100 vietą iš 475 vertintų universitetų, o statybų inžinerijos – 101–150 vietą iš 486 įvertintų aukštųjų mokyklų.

Tarp geriausiųjų šiose kryptyse nepateko daugiau nė vienas universitetas iš Baltijos šalių. Iš viso šiuose reitinguose įvertinta daugiau nei 3500 universitetų, tačiau tarp geriausiųjų 36 skirtingose studijų kryptyse patekotik 894 aukštojo mokslo institucijos.

„Aukšti statybos ir architektūros studijų pasiekimai atitinka universiteto įdirbį ir ilgametę patirtį šiose srityse. Tarptautinis įvertinimas įpareigoja ir toliau stengtis, tad daug dėmesio skiriame fundamentaliam šių krypčių pagrindui,stipriname ryšius su verslo ir socialiniais partneriais, bendradarbiaudami su jais kasmet peržiūrime studijų programas ir jų modulius bei taikomės prie naujausių rinkos reikalavimų ir studentų poreikių“, – sakė VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.

Tarptautinis VGTU įvertinimas sutampa ir su lietuvišku – žurnalo „Reitingai“ studijų krypčių reitinge architektūros bei statybos inžinerijos ir statybų technologijos kryptys buvo įvertintos kaip geriausios Lietuvoje.

Aukštosios mokyklos „QS World University RankingsbySubject“ reitinge buvo vertinamos pagal jų reputaciją tarp akademikų ir darbdavių bei publikacijų citavimo rodiklius. Rengėjai teigia, kad šių indikatorių procentinė reikšmė kiekvienoje kryptyje skiriasi dėl jos specifikos, pavyzdžiui, mokslinių straipsnių skaičius gyvybės ir humanitariniuose moksluose smarkiai skiriasi, darbdaviai skirtingai vertina ekonomikos ir filosofijos absolventus ir t.t.

Praėjusiais metais į tarptautinį „QSWorld University RankingsbySubject“ reitingą nepateko nė vienas Lietuvos universitetas. Tą kartą buvo paskelbti geriausių universitetų TOP 200 sąrašai pagal 30 skirtingų studijų krypčių.

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) – inovatyvi aukštoji mokykla, ugdanti kūrybiškus ir kvalifikuotus specialistus. 2014–2015 m. „QS University Rankings: EmergingEuropeandCentralAsia“ reitinguose VGTU užima 47 vietą ir yra Lietuvos techninių universitetų lyderis. VGTU užtikrina šiuolaikines, į darbo rinką orientuotas studijas ir atlieka daugybę įvairių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbų – jie vykdomi 14 institutų, 2 mokslo centruose, 33 laboratorijose.

 

Universitete veikia moderniausias Rytų Europoje Civilinės inžinerijos mokslo centras ir didžiausia Lietuvoje Mobiliųjų aplikacijų laboratorija. Turėdamas daugiau kaip 400 partnerių tarp užsienio aukštųjų mokyklų, VGTU suteikia plačias tarptautinių studijų bei praktikų galimybes.