Šventinis laikotarpis – priežastis tvarkyti namus
Tvarkos darbams būtinas nusiteikimas
Pirmas žingsnis prieš pradedant nuobodžią namų tvarkymo rutiną yra tinkamas nusiteikimas bei pasiruošimas. Rekomenduojama, prieš ruošiantis valyti dulkes, gerai išvėdinti namus. Grynas oras namuose padės tvarkymosi entuziazmui greit neišblėsti. Kad tvarkymasis nebūtų visiška kančia, gali padėti ir namuose skambanti mėgiama muzika.
Atliekant namų ruošos darbus galima sugalvoti sau paskatinimą – apie susitikimą su drauge ar draugu, vonios malonumus ar kitą… Sukūrus deramą atmosferą tvarkymuisi, geriausia pradžia – daiktų sudėliojimas į savo vietas ar į specialias dėžutes. Tada jie nesimėtys namuose, o mažiau daiktų sukurs tvarkingesnės erdvės įvaizdį.
Rekomenduojama namus pradėti tvarkyti laikantis nuoseklumo. Jei pirmiausia nusprendėte tvarkyti virtuvę, iš jos nebėkite prie vonios. Geriau vieną namo erdvę sutvarkykite iki galo – geriau matysis švarinimosi rezultatas, kuris kaip užkrečiamas pavyzdys pastūmės tęsti darbus toliau.
Palengvinanti aplinkybė namų tvarkymuisi yra nuoseklumas. Nesiimkite vienu metu nuveikti visų darbų iš karto. Tvarkykite namus etapais Jei jūsų namai yra 1-2 kambarių butas, tuomet imkitės kiekvieno kambario atskirai nuo pradžios iki pabaigos ir tik tada pereikite prie kito kambario ar virtuvės. Pradėkite nuo daiktų, vėliau pereikite prie dulkių, langų ir užbaikite grindimis.
Tačiau jei tvarkomas dviejų aukštų namas, greičiausiai nespėsite visko padaryti per vieną dieną, todėl suskirstykite darbus etapais. Pavyzdžiui, vieną dieną skirkite daiktų bei drabužių peržiūrai ir rūšiavimui, kitą dieną langams. Dažnai tvarkant namus daug laiko užtrunka senų, pasiilgtų daiktų apžiūrėjimas. Tačiau tam laiko nereikėtų skirti, nes jei tvarkotės – jūsų tikslas, kad namuose įsivyrautų švara.
Nereikalingi daiktai kuria chaosą namuose
Tvarkyti namus, kaip jau minėjome, reikia pradėti nuo daiktų bei drabužių. Suprantama, kad maži daiktai, suvenyrai, nusidėvėję, bet širdžiai mieli apdarėliai yra brangūs, tačiau per didelis jų kiekis sukuria chaosą ir perkrauna namų interjerą. Nesezoninius drabužius bei retai naudojamus daiktus geriausia surūšiuoti bei sudėlioti į dėžes ar plastikinius maišelius, kuriuos kompaktiškai sudėti mažai naudojamoje patalpoje.
Surūšiuokite drabužius pagal paskirtį, spalvas ar medžiagą. Tvarkingai sulankstykite juos ir sudėkite į stalčius, tačiau palikite šiek tiek erdvės, taip drabužiai nebus suspausti ir geriau vėdinsis. Sutvarkyta spinta ar drabužinė atrodys estetiškai tvarkinga ir joje lengviau orientuositės.
Stalčiuose – papildomos dėžutės
Kiekvienuose namuose spintose ir komodose yra labai daug stalčių įvairiems daiktams laikyti. Tačiau dažnai į juos sumetami įvairiausi smulkūs daiktai, nuo paso iki nebeveikiančių šratinukų. Taip nutinka dėl to, kad per skubėjimą neturime laiko įvertinti, kurie daiktai reikalingi, o kuriuos reikia išmesti, todėl viskas atsiduria vienoje vietoje. Išverskite visą stalčių turinį į vieną krūvą, stalčius išvalykite drėgna šluoste, o daiktus surūšiuokite į kategorijas: sąskaitas, korteles, baterijas, šratinukus. Įsigykite įvairaus dydžio dėžučių, kuriose patogu laikyti panašios kategorijos daiktus, o sugedusius ar nereikalingus išmeskite.
Kova su dulkėmis
Sutvarkę daiktus bei drabužius pereikite prie dulkėtų paviršių. Nesvarbu, kokiomis priemonėmis valote, visuomet mūvėkite apsaugines pirštines. Valant dulkes reikia žinoti, jog ne visiems paviršiams valyti tinka tos pačios priemonės. Daugelis dulkes vis dar valo drėgna šluoste ar kempine, tačiau šiuolaikiškos švaros priemonės palengvina darbą ir yra efektyvesnės. Geriausia dulkes valyti mikrofibros šluostėmis, jos geriau nuvalo dulkes, todėl rečiau teks vėl prie jų grįžti. Negailėkite pinigų brangesnėms bei kokybiškesnėms valymo priemonėms – jas naudosite ilgiau nei pigius pakaitalus, be to, užtruksite mažiau laiko ir apsaugosite sveikatą. Dulkių siurblys – tai nepamainomas pagalbininkas namuose.
Šiuolaikiniai dulkių siurbliai atlieka kur kas daugiau funkcijų. Modernūs dulkių siurbliai gali plauti minkštus baldus bei kilimus, surinkti mažas šiukšles, valyti užsikimšusią kanalizaciją, plauti langus. Valant namus dulkių siurbliu, patartina atidaryti langus, o dulkių siurblį laikyti jau išvalytame grindų plote, kad išpučiamas oras iš dulkių siurblio vėdinimo sistemos nesukeltų dulkių debesies. Daugiausia dulkių susikaupia ten, kur oro srautai prispaudžiami prie grindų: po langais ir išilgai grindjuosčių.