Sukurti aukštos klasės būstai vertinantiems sveikatą ir darnią bendruomenę

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Architektas Algirdas Kaušpėdas ir UAB „MG Valda" šiandien Vilniuje pristatė naujausią savo kūrinj - išskirtinės architektūros daugiabučių namų kompleksą „Antakalnio terasos". Šis darnios plėtros principų laikantis suprojektuotas kompleksas, anot vystytojų, būsto rinkoje išsiskirs ne tik architektūriniais ir inžineriniais sprendimais, bet ir tuo, kad bus idealiai pritaikytas sveikam gyvenimui bendruomeniškoje aplinkoje.

„Norėjome, kad šie butai būtų itin patogūs šeimai, kuri nori modernaus ir ekonomiško būsto mieste, tačiau vertina ramybę, erdvę, sveiką ir natūralią aplinką", – idėją, kuri jkvėpė „Antakalnio terasas", prisimena Lietuvos ir užsienio architektų grupei vadovaujantis Algirdas Kaušpėdas. Tokios architektų mintys sulaukė išskirtinio pirkėjų dėmesio ir pritarimo: nors statybos ką tik prasidėjo, jau parduota ketvirtadalis pirmojo „Antakalnio terasų" etapo butų.

Projektą įgyvendinančios UAB „MG Valda" direktorės Sigitos Survilaitės-Mekionienės teigimu, puikūs rezervacijų rezultatai pranoko lūkesčius. „Abejonė, kad žmonės vis dar nepasitiki statytojais ir bijo pirkti dar tik pradėtus statyti butus, išsisklaidė. Supratome, kad šiandien perka tie, kurie pastaraisiais metais to nedarė ne dėl finansinių priežasčių ar nepasitikėjimo, o tiesiog todėl, kad nerado jiems priimtino varianto. Vos atsiradus didesnei aukštos klasės butų pasiūlai, pirkėjai ėmė aktyviai naudotis galimybe jsigyti tokj butą", – sako nekilnojamojo turto vystymo bendrovės vadovė.

Aukštą klasę kuria vieta ir aplinka
„Antakalnio terasų" kūrėjai išskiria keletą kriterijų, kuriuos įvertinus šio komplekso būstai gali būti priskiriami aukštai klasei. Visų pirma tai – vieta mieste. „Antakalnio terasos" įsikūrusios viename žaliausių Vilniaus rajonų, vietoje, kur anksčiau buvo Lietuvos Didžiųjų kunigaikščių rezidencija, vadinama Viršupiu. Nuo čia – vos kelios minutės pėstute iki Valakupių giraičių, „Spalvotųjų šaltinių" parko ar Neries upės. O miesto centrą, kaip įsitikino ir projekto pristatymo dalyviai, tiek automobiliu, tiek viešuoju transportu galima pasiekti vos per keliolika minučių. Netoli komplekso vingiuoja svarbūs miesto keliai, o dviračių takai driekiasi visai čia pat.

A. Kaušpėdas pabrėžia, kad ne vien tik vieta mieste leis šio komplekso gyventojams jaustis visiškoje harmonijoje su gamta. „Svarstėme septynis galimus teritorijos užstatymo variantus, kol galiausiai buvo pasirinktas vienas, kuris neabejotinai geriausiai įsilieja į aplinką ir puikiai atitiks gyventojų poreikius. Tarp vienodomis sekcijomis išdėstytų vientisos kompozicijos namų bus įrengtas terasomis išdėstytas kiemas, kurio atskiros zonos išsiskirs į keturis skirtingų paskirčių kiemelius, pritaikytus bendruomenės poreikiams", – pasakoja architektas.

Viena zona – bendruomenės aikštė su medžio dangos grindiniu ir nuolat žaliuojančia didele egle, kuri ypač džiugins gyventojus Kalėdiniu laikotarpiu. Žemesnėje terasos bus įrengtas jaunimo bendravimui pritaikytas parkas, taip pat – gausiai dekoratyviniais augalais apsodintas sodelis senjorams. Vaikai galės džiaugtis erdvia, atrakcionų pilna žaidimų aikštele. Toks vientisas namų aplinkos pritaikymas bendruomenei, anot architekto, dar vienas aukštos klasės būsto bruožas.

Pirkėjai renkasi iš daugiau nei 30 butų išplanavimo variantų
„Antakalnio terasų" butų pirkėjų individualumą pabrėžti leis individualūs pastatų fasadai bei funkcionalūs, skirtingiems gyvenimo scenarijams pritaikyti butai. Komplekso namų fasaduose bus sujungti penki gamtos elementai: metalą simbolizuos blizgi keramika, medį – faktūrinės lentos, vandenį – banguojantys žvynai, ugnį – blizgūs paneliai, žemę – matinė keramika.

Gamtos temą gyventojai galės tęsti ir įsirengdami butus. Jų siūloma daugiau nei 30 skirtingų išplanavimo variantų, tačiau visuose galima rasti erdvų vonios kambarį, patogų miegamąjį, šviesią virtuvę, kurią galima atskirti nuo svetainės. Projekto išskirtinumas – kiekvienas butas turės po erdvią terasą, kurioje lengvai tilps stalas, yra numatyta vieta jaukiems vasaros sodeliams, o įstiklintų terasų ir balkonų kombinacija leis laikyti vazonus su gėlėmis ar prieskoninėmis žolelėmis ištisus metus.

 

Komplekse aiškiai atskirtos ribos tarp visuomeninės, bendruomeninės ir privačios teritorijų, tad terasos išdėstytos taip, kad užtikrintų maksimalų privatumą. Pirmų aukštų gyventojams individualiai jaustis leis terasa su privačiu sodeliu.

Taupyti padės pažangūs energetiniai ir inžineriniai sprendimai
Šiuo metu statant naujus namus reikalaujama, kad jų energetinis efektyvumas atitiktų C klasę, tačiau „Antakalnio terasų" gyventojai džiaugsis dar mažesnėmis išlaidomis už šildymą, nes šių namų energetinis efektyvumas priskiriamas B klasei. Be to, energiją taupys ir namų fasadai bei dviejų kamerų, trijų stiklų langai su argono užpildu. Beje, langai pietinėje pusėje bus padengti nuo perkaitimo saugančia plėvele, o saulės kaitrą atspindės ir šviesus pabarstas ant stogų.

A. Kaušpėdas džiaugiasi ir kitais sprendimais, padėsiančiais šių namų gyventojams tausoti gamtą. Štai, pavyzdžiui, kiemo želdynų laistymui bus naudojamas nuo stogo į specialius po žeme įkastus rezervuarus surenkamas lietaus vanduo. O aukščiausią geriamo vandens kokybę, prilygstančią geram, buteliuose perkamam vandeniui, leis užtikrinti papildomai įrengti aukštos kokybės vandens filtrai.

Pirmieji gyventojai – 2012 m. viduryje
Numatoma, kad „Antakalnio terasų" projektas susidės iš trijų vystymo etapų. Pirmojo projekto etapo – uždaro gyvenamųjų namų komplekso „Eglių terasa" statybos jau pradėtos. Numatoma, kad aštuoniuose 4-6 aukštų pastatuose pirmieji gyventojai galės įsikurti jau 2012 m. viduryje. Šiame etape bus įrengta 180 butų, antrajame etape „Beržų terasa" -150 butų, trečiajame „Pušų terasa" – 250 butų.
UAB „MG Valda", be šiuo metu įgyvendinamo didžiausio būsto plėtros projekto „Antakalnio terasos", taip pat pradėjo gyvenamojo namo „Žirmūnų namai" statybos darbus. Bendrovė jau yra įgyvendinusi „North Star" Šiaurės miestelyje ir „Smėlio namų" Antakalnyje būsto projektus.

Specialūs pasiūlymai ir išsamesnė informacija apie projektą: www.antakalnioterasos.lt.