Sukurta nauja „išmaniųjų“ langų technologija

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Pietų Korėjos mokslininkai žurnale ACS Nano publikavo straipsnį apie naujos kartos technologiją, kuri padėtų konstruoti tobulesnio tipo langus. Tokie langai reaguotų į oro temperatūros pokyčius ir taip taupytų energiją.

Tokio tipo langai patamsėja, kai lauke oro temperatūra staigiai šokteli, ir tampa skaidrūs, kai ji sumažėja, kad galėtų sukaupti kuo daugiau saulės šilumos, rašo bbc.com.

Panašaus tipo langai jau egzistuoja, tačiau naujoji mokslininkų technologija – tobulesnė, leidžianti itin operatyviai sureaguoti į oro temperatūros lauke pokyčius.

„Tokia šviesos, patenkančios į namų vidų, kontrolės sistema – tai naujas būdas sutaupyti šildymo, vėsinimo ir apšvietimo kaštus“, – aiškina mokslininkai.

„Išmanieji“ langai ne tik apsaugo pastato vidų nuo perkaitimo, atspindėdami nereikalingą atsitiktinių vasaros saulės spindulių dalį. Kartu jie padeda išlaikyti kambario šilumą, absorbuodami saulės šviesą žiemos metu“.

Šią technologiją išrado mokslininkai iš Pietų Korėjos – Ho Sun Lim iš Korėjos Elektronikos technologijų instituto ir Jeong Ho Cho su Jooyong Kim iš Soongsil universiteto. Šie ekonomiški langai yra kur kas pigiau pagaminami, greičiau reaguojantys į temperatūros pokyčius ir mažiau kenksmingi nei jų pirmtakai, šiuo metu esantys prekyboje.

Naujieji „išmanieji“ langai geba iš visiškai pritemusių tapti skaidrūs per kelias sekundes. Tuo tarpu pagal senąsias technologijas pagaminti langai yra kur kas lėtesni, dažnai jų režimą reikia pakeisti perjungiant ranka.