Studentams butai „nesimėto“

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Studentai, gavę kvietimus ir apsisprendę studijuoti Klaipėdoje, jau suskubo ieškotis gyvenamosios vietos. Jaunuoliai ieškosi, kur patogiau, pigiau ir linksmiau praleisti studentiškus mokslo metus. Kaip rasti šiuos poreikius tenkinančius laikinus namus? Ar neliks studentai iš viso be namų, artėjant Europos krepšinio čempionatui ir kylant kainoms?

Daugiau 200 litų už kambario nuomą nemokės

 

Klaipėdos nekilnojamo turto agentūros „Vestus“ direktorius Vytautas Šimanskis informavo, kad studentai dažniausiai pateikia pageidavimą išsinuomoti 3-4 kambarių butą su buitine technika ir baldais.

 

Kiekviename iš kambarių gyventų po studentą, o nuomą dalintųsi į lygias dalis. Kaip sako direktorius, tiksli statistika nevedama, tačiau, atsižvelgiant į reikalavimus, galima spėti, kad į šią agentūrą jau kreipėsi dešimtys studentų.

 

Šiemet nuomos kainos kilo, tačiau studentų poreikiai išliko tokie patys. Jie nenori mokėti daugiau kaip 200 litų per mėnesį, neįskaičius komunalinių mokesčių. Deja, tokių pasiūlymų yra labai mažai.

 

Studentams nenuomojam!

 

Studentui susirasti butą mokslo metams sudėtinga dėl keleto priežasčių. Pirmiausia todėl, kad artėjant Europos krepšinio čempionatui nuomotojai ruošiasi butus užleisti trumpalaikiams nuomininkams.

 

Kita priežastis – būsto savininkai siekia apsaugoti savo turtą, jie nepasitiki jaunuoliais ir ypač nėra linkę nuomoti naujų ar renovuotų butų.

 

Nuomotojai atsižvelgia net į studento lytį – labiau pageidaujama merginų. Dar viena kliūtis studentui nuomojantis butą – ilgalaikės nuomos sutarties pasirašymas arba išankstinis nuomos mokestis už keletą mėnesių į priekį. Studentų materialinė padėtis buto savininkų negraudina ir studentams nenuolaidžiaujama.

 

Skelbimai laikraščiuose – kas pirmesnis, tas gudresnis

 

Peržiūrėjus liepos 28 – rugpjūčio 3 dienos didžiausius Klaipėdos dienraščius, paaiškėjo, jog 3-4 kambarių buto Klaipėdoje išsinuomoti nesiūloma už mažiau kaip 1400 litų (trijų kambarių butas Mažajame kaimelyje).

 

Paskambinus kitu skelbime nurodytu telefono numeriu paaiškėjo, jog keturių kambarių butas jau išnuomotas, nors skelbimas tik vienos dienos „senumo“. Daugiau 3-4 kambarių butų nuomos skelbimų nepasitaikė. Graibstomi ir 1-2 kambarių butai.

 

Tokių butų kaina – nuo 400 litų, neįskaičiavus komunalinių mokesčių. Galima rinktis ir brangesnį, naujai remontuotą dviejų kambarių butą prie „Meridiano“ už 700 litų, neatskaičius mokesčių. Pietiniame Klaipėdos rajone butai pigesni, tačiau studentai jų nesirenka dėl tolimo atstumo nuo universiteto.

 

Mažiausiai pageidaujama yra nuomotis kambarį šeimininko bute ir gyventi kartu su juo. Toks kambarys Mokyklos gatvėje kainuoja 140 litų per mėnesį, neįskaičius komunalinių mokesčių.

 

Paskambinus dviems tokio tipo nuomotojams paaiškėjo, jog abu kambariai išnuomoti skelbimo įdėjimo dieną. Įdomu tai, kad iš vienos dienos šešių butų nuomos skelbimų du butai jau išnuomoti, kiti du nuomojami per nekilnojamo turto agentūras.

 

Tenka rinktis iš to, kas lieka, tačiau, kai esi studentas nėra taip paprasta. Pagal rastus skelbimus teiraujantis apie būstų kainas, išgirsdavome klausimą – „Ar jūs studentė? Kelinto kurso? Ateikite, norime jus pamatyti“. Akivaizdu, jog į studentus žiūrima pro padidinamą stiklą.

 

Norom nenorom į agentūrą

 

Skelbimų puslapiuose dažnai galima apsigauti. Nekilnojamo turto agentūros skelbimuose nenurodo, kad skelbiasi ne buto savininkas, o agentūra.

 

Nekilnojamo turto agentūros skelbimuose pateikia kambarių skaičių bute, adresą ir patrauklią nuomos kainą (o ji kartais netgi už dyka, neskaitant komunalinių mokesčių). Paskambinus dėl šių butų nuomos, atsiliepę nekilnojamojo turto agentūrų atstovai neprisipažįsta, kas esantys, jeigu nėra konkrečiai paklausiama.

 

Malonus balsas telefono ragelyje kviečia užeiti, pažiūrėti ir pasitarti, ir tik atsidūrus prie agentūros iškabos paaiškėja, jog tai nekilnojamojo turto agentūra. Prašoma sumokėti vidutiniškai 100 litų, duodami butų nuomotojų kontaktai, tuomet žmogus pats ieškosi, apžiūri, tariasi su savininkais.

 

Kitos agentūros klientų į gatvę vienų neišmeta, nuolat bendrauja, kartu eina pas butų šeimininkus. Jeigu keliami realūs reikalavimai, buto paieškos gali trukti nuo vienos dienos iki savaitės. Paprastai už šias paslaugas sumokami pinigai – pusė vieno mėnesio nuomos sumos.

 

Universiteto bendrabučiai gyvenantiems sunkiausiai

 

Klaipėdos universiteto studentai gali teikti prašymus gyventi Klaipėdos bendrabučiuose (Taikos pr. 30, Statybininkų pr. 43, Malūnininkų g. 4).

 

Kaip teigia Klaipėdos universiteto studijų prorektorius prof. dr. Vaidutis Laurėnas, šiemet laisvų vietų į bendrabučius yra numatyta 220.

 

Pirmenybė teikiama studentams, kurių socialinė padėtis sunkiausia, o gyvenamosios vietos atstumas nuo Klaipėdos reikšmės neturi. Tiesa, bendrabučius turėtų rinktis studentai, kurie nėra „išlepinti“ ir gali tenkintis prastesnėmis gyvenimo sąlygomis, dalintis virtuve, dušais ir nedideliu kambarėliu.