Stebuklai? Šildymas – juokingai pigus

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Kai dalis gyventojų gavę sąskaitas už šildymą sako besistebintys jų dydžiu, Kretingoje vieno daugiabučio gyventojai nesuka sau galvos dėl mokėjimų dydžio.

Vienoje Kretingos gatvėje dažnai galima išgirsti dūzgiantį pjūklą ne individualaus, o daugiabučio namo kieme. Čia – ir malkų atsargos. Jomis ir kūrenami daugiabučio katilinėje įrengti katilai. Iš malkų gaunamomis dujomis apšildomi visi 32 butai.

 

Malkų į krosnį pridedama kas dvi tris valandos, tuo rūpinasi patys daugiabučio gyventojai.

„Namas yra labai didelis, apie 2400 kvadratinių metrų ir medienos reikia labai daug, apie 20 didelių mašinų per sezoną. O mes galim pasikūrent kada norim ir kada norim galim išjungti“, – sakė vienas namo gyventojas.

Apšildyti 1 kvadratinį metrą šiame daugiabutyje kainuoja vieną litą, o centralizuota šildymo sistema kretingiškiams kainuoja šešis ar septynis litus už kvadratą.

Taip šildomas tokio dydžio daugiabutis – vienintelis ne tik Kretingoje, bet, galbūt, ir visoje šalyje. Namas niekada nebuvo prijungtas prie centralizuotos šildymo sistemos, tad gyventojai išvengė biurokratinių kliūčių su kuriomis susiduria tie, kurie pageidauja atsijungti nuo centrinės šildymo sistemos.

„Prieš kokį porą–trejetą metų, galbūt, kai atsijungimo sąlygos būdavo paprastesnės ir statybos įstatymas šitą leisdavo ir atitinkami teisės aktai, kažkaip tokių prašymų kaip ir būdavo daugiau, o dabar, pastaruoju metu, per dvejus pastaruosius metus pvz., pernai turėjom tik vieną tokį prašymą“, – teigė Kretingos rajono savivaldybės Statybų skyriaus vedėja Rima Lukauskienė. Šilumininkai sako, kad įstatymuose nenumatyta daugiabučius šildyti bet kokiu kitokiu kuru, todėl gyventojams nebeišduodamos atsijungimo techninės sąlygos.

„Ruošiant specialųjį planą buvo ekologiškiausias, ekonomiškiausias šildymo būdas yra centralizuotas šildymas. Kas čia bus, kai kiekvienas namas ar butas pradės teršti aplinką, gamtą ir todėl, atsijungus daug namų, kitiems vartotojams išaugs šilumos kaina“, – aiškino UAB „Kretingos šilumos tinklai“ direktoriaus pavaduotojas šilumos realizacijai Rimantas Dulkys.

Šilumos tiekėjai pataria gyventojams patiems sukrusti ir pasirūpinti savo nuosavybe – renovuoti namus, jungtis į bendrijas. Tuomet esą šilumos kaina galėtų mažėti trečdaliu.