Statybų ekspertai: renovuoti pastatus galima pigiau ir efektyviau

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Artėjant statybų sezonui, daugelio žmonių dėmesys krypsta į renovaciją, po kurios pastatai turėtų tapti bent kelis kartus ekonomiškesni. Tačiau statybų ekspertai pastebi, jog tam, kad renovacijos rezultatai patenkintų žmonių lūkesčius, reikia ne tik efektyvaus renovacijos proceso valdymo modelio, tačiau ir pasirinkti tinkamus technologinius sprendimus bei efektyviausias statybines medžiagas.

Šį ketvirtadienį, vasario 28 dieną įvairių sričių statybos ekspertai, valstybės tarnautojai bei politikai bursis į apvalaus stalo diskusiją „Renovacija 2013 – misija (ne)įmanoma?“, kurioje gvildens svarbiausias statybų, renovacijos, pastatų šiltinimo problemas, kalbės apie pagrindines politines bei technologines renovacijos bėdas ir iššūkius.

Renginio dalyviams bei didelių sąskaitų už šilumą kamuojamiems Lietuvos gyventojams ypač aktualus turėtų būti Respublikinių būsto valdymo ir priežiūros rūmų prezidento Juozo Antanaičio pranešimas, kuriame ekspertas pasidalins mūsų kaimyninių valstybių gerąja patirtimi, o taip pat apžvelgs renovacijos politines ir technologines problemos, daugiabučių namų savininkų bendrijų požiūriu.

Tuo tarpu Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkai atskleis, kokios pastatų šiltinimo sistemos šiuo metu yra pačios efektyviausios. „Atlikti tyrimai rodo, kad tinkamai pasirinkus šiltinimo medžiagas galima gauti patikimas ir nebrangias pastatų šiltinimo sistemas. Tačiau kyla klausymas, kodėl vis dar renkamės brangiausias medžiagas ir mažiau efektyvias šiltinimo sistemas? Racionaliai šiltindami pastatus ne tik neleistume pinigų vėjais, tačiau ir sutaupytume lėšų kitiems būtiniems daugiabučių namų modernizavimo veiksmams“, – teigia VGTU vyresnysis mokslo darbuotojas ir mokslų daktaras – Česlovas Ignatavičius. Ekspertas pabrėžia, jog tik rinkdamiesi kokybiškiausius bei efektyviausius sprendimus, galime tikėtis gerų rezultatų ir tik tada žmonės patikės renovacijos nauda.

Ekspertų diskusija inicijuoja Putų polistirolo gamintojų ir vartotojų asociacijos (PPGVA), bendradarbiaudama su Lietuvos statybos inžinierių sąjunga, Lietuvos projektavimo įmonių asociacija bei Respublikiniais būsto valdymo ir priežiūros rūmais. Renginys vyks vasario 28 d., ketvirtadienį Vilniuje esančiame viešbutyje „Conti“.