Statybininkų pažadais tiki tik valdžia

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Remontai stringa Pirmadienį po pietų miesto Savivaldybės administracijos direktorius Vladas Damulevičius šį klausimą už uždarų durų sprendė su bendrovės „Rotonda“ vadovybe. Pastaroji turėjo siūlyti taikos sutartį, tačiau Savivaldybės pozicija yra tvirta ir aiški – bendrovė turi atlikti savo įsipareigojimus iki nustatyto termino, tai yra iki birželio 1 dienos, ir užbaigti visų renovuojamų mokyklų darbus.

„Ne kartą buvo kalbėta, kad tempai nepateisinami. Sutartyje numatytos poveikio priemonės, jomis ir vadovausimės. Reikalavimų suma viršija 300 tūkstančius litų, suprantame, kad įmonei sunku, bet kalta ne Savivaldybė. Liko neatsiskaityta ne tik su Savivaldybe, bet ir su mokyklomis. Savivaldybė lieka prie savo pozicijos. Padaryti nuostoliai ir bus siekiama jų išsireikalauti“, – spaudos konferencijoje pirmadienį prieš pietus kalbėjo V. Damulevičius.

Mokiniai mokosi tarp pastolių

Blogiausioje padėtyje šioje situacijoje lieka mokiniai ir pati mokykla. Dėl stringančių darbų „Romuvos“ progimnazijoje mokinukai jau nuo šių metų pradžios turi mokytis tarp pastolių, visą žiemą nebuvo įmanoma naudotis sporto sale, kadangi joje statybininkai laikė betono maišyklę.

Paprašyta pakomentuoti šią situaciją progimnazijos direktorė Stanislava Prazauskienė teigė, kad esanti labai nepatenkinta vykdomais darbais, nors ir sunkiai, bet pedagoginis darbas mokykloje vyksta, kol kas su viltimi yra laukiama birželio pirmos dienos.

„Bendrovė mano nuomonę žino, esu labai nepatenkinta tokia darbo kokybe. Darbai vos vyksta, už tokią kainą dirba du statybininkai, ką jie gali padaryti? Jie ne tik vos dirba, bet ir dirba nekokybiškai – anksčiau padarytus darbus jau dabar reikia taisyti, tinkas skeldėja, nekokybiškai išklotos plytelės“, – piktinosi progimnazijos direktorė.

Mokykla – situacijos įkaitė

„Renovaciją administruoja Savivaldybė, mes tokių klausimų spręsti neturime teisės, todėl nieko padaryti negalime. Laukiame birželio pirmos dienos ir tikimės, kad bendrovė statybas užbaigs, kaip ir yra įsipareigojusi. Jeigu ne, tada aš rašysiu raštą miesto Savivaldybės administracijos direktoriui“, – „Šiaulių naujienoms“ pasakoja S. Prazauskienė.

Direktorė pasakojo, kad į mokyklą mokinukai sugrįžo mokytis po Naujųjų metų, pavasarį su tėveliais darbuotojai tvarkėsi patalpas, kad būtų įmanoma vaikams mokytis. O nuo kovo mėnesio, pasak direktorės, statybų darbai nevyksta ir yra laikinai sustabdyti. Kitų mokyklų atstovai negailėjo žodžių remontą vilkinantiems „Rotondos“ statybininkams. „Pas mus remontai nevyksta, bet dėkui Dievui, nes jeigu reikėtų turėti reikalų su tokia statybų bendrove“, – savo minties nenorėjo baigti vienas kitos Šiaulių mokyklos pedagogas.

Kiek kainuos darbo broko ištaisymas?

Statybų bendrovė „Rotonda“ pagal palankius miesto Savivaldybės užsakymus „Romuvos“ progimnaziją turėjo baigti remontuoti dar praėjusių metų rudenį, tačiau nuolat problemų nestokojęs remontas vis stringa ir kol kas nėra aišku, ar bendrovė bus pajėgi įgyvendinti savo įsipareigojimus iki numatytos galutinės datos – birželio pirmosios. Jeigu įmonė vis dėlto „stebuklingai“ darbus užbaigs, nekreipiant dėmesio į tai, jog kaip tik tada baigiasi ir mokslo metai, liks neatsakytas klausimas dėl darbų kokybės. Kaip minėjo mokyklos direktorė S. Prazauskienė, jau dabar iš visų kampų kyšo darbo brokas, tad ar neteks pratęsti remonto taisymo darbų dar pusmečiui?

Kainavo milijonus litų

Beveik penkis milijonus litų kainavusi mokyklos renovacija gali pareikalauti dar daugiau pinigų, kai teks iš naujo tinkuoti sienas ar kloti plyteles. Ką jau kalbėti apie darbo eigoje paliktos netvarkos kuopimą – reikės sutvarkyti sporto salę, kiemą. Jeigu, pasak miesto Savivaldybės administracijos direktoriaus V. Damulevičiaus, tokia remonto darbų eiga buvo pastebima nuo pat pradžios, kodėl ši problema taip ir liko neišspręsta visus metus?