Statybininkai Vilniaus centre gyvena palapinėse

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Keliaujančius pačiu Vilniaus centru besidriekiančia Lukiškių gatve glumina modernių namų apsuptyje įsikūrę lūšnynai. Pastatą griaunantys statybininkai palapines pasistatė ir gyvena miesto viduryje.

Palapinių miestelis įsikūrė vos per kelis šimtus metrų nuo visus šalies finansus tvarkančios Finansų ministerijos. Statybininkai čia miega, valgo, po darbo susėda pavakaroti.

6-uoju Lukiškių gatvės numeriu pažymėtą nedidelį mūrinį namuką griaunantys statybininkai "Vilniaus dienos" fotografą pasitiko piktai.

"Kas tau čia leido fotografuot? Ko nori? Ateik čia tik greit!" – dienraščio fotokorespondentą vos išvydę vyriškiai ėmė piktintis.

Šnektelėję su žurnalistais vyrai kiek nurimo ir paaiškino, kad šioje vietoje jie dirba, ir legaliai. Kadangi gyvena ne Vilniuje, palapines greta darbovietės nusprendė pasistatyti taupumo ir patogumo sumetimais.

"Mes čia dirbame, turime leidimus, mus firma samdo. Na ir kas, kad čia gyvenam? Mes tvarkingai. Neapsimoka važiuoti po darbo kiekvieną dieną namo. Tai čia ir gyvenam, kol šilta", – dėstė vidury dienos ne plušėję, o greta palapinės susėdę vyriškiai.

Kad daugiau nekiltų jokių klausimų, vyriškiai ištiesė ir kiek aplamdytą darbo sutartį. Paaiškėjo, kad leidimą griauti pastatą išdavusi miesto savivaldybė, dokumentą pasirašė savivaldybės administracijos direktorius Jonas Urbanavičius.

Darbininkai tvirtino esantys pasamdyti bendrovės "Eventus Pro". Statybininkai čia gali ir užsibūti, nes leidimas griauti galioja net iki 2013 m. pabaigos.

Taip ir liko neaišku, ką statybvietėje veikia ir moterys, kurios su visais sėdėjo prie lūšnynus primenančio medinio rentinio.

Dienraštis mėgino susisiekti su darbus atliekančia bendrove, tačiau nurodytu telefono numeriu visą dieną niekas neatsiliepė.

Be to, ant darbų leidimo lapo aiškiai parašyta, kad būtina užtikrinti darbų saugą, sutvarkyti aplinką, surinkti šiukšles. Tačiau užmetus akį į laikiną stovyklavietę aišku, kad nei apie saugą, nei apie higieną kalbos ir būti negali.