Sostinėje renovuojami 29 daugiabučiai. Daug ar mažai?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Šiandien Vilniuje jau vyksta realūs daugiabučių renovacijos darbai. Renovuotų namų butų savininkai dar šiais metais galės džiaugtis mažesnėmis sąskaitomis už šildymą. Šiuos namus šiandien apžiūrėjo ir Vilniaus meras Artūras Zuokas.

„Džiaugiuosi, kad šiuo metu 29 namai renovuojami ar ruošiami renovacijai, nors procedūros renovacijai per daug sudėtingos, reikalaujančios daug susitarimų, dėl ko procesas užtrunka. Paskaičiuota, kad renovuoto namo gyventojai gaus mažiausiai 40 procentų mažesnes sąskaitas už šildymą, tačiau realūs sutaupymai gali siekti ir daugiau nei 50-60 procentų.

Jeigu Seimas nuspręs padidinti PVM šilumai nuo 9 iki 21 proc., siūlyčiau, kad 12 proc. būtų skirti kaupti renovacijos darbams. Taip atsirastų papildomos lėšos renovuoti daugiabučius tiems, kas jų nelabai turi“, – sakė A. Zuokas.

Gerosios Vilties gatvės 18 daugiabutyje jau keičiami langai, stiklinami balkonai, šiltinamos sienos, stogas, supuvę vamzdynai, butuose keičiami radiatoriai, ant kurių bus sudėti nauji reguliatoriai – tai reiškia, kad gyventojai patys galės reguliuoti šilumą savo bute ir taip taupyti brangią šilumos energiją. Visi darbai bus baigti jau lapkričio mėnesį, ir gyventojai jau galės pajusti renovacijos efektą.

S. Stanevičiaus g. 22 daugiabutyje jau apšiltintos sienos, stogas, pakeisti langai, įstiklinti balkonai, sutvarkyti karšto vandens magistraliniai vamzdynai. Taip pat subalansuota šildymo sistema, dėl to nebeliks ir tos problemos, kai gyventojai, kurių butai išsidėstę prie išorinių sienų – šaldavo, o butų, kurių sienos bendros, gyventojai – atvirkščiai, piktindavosi, kad šildyti namą galima ir mažiau. S. Stanevičiaus daugiabutyje renovacijos darbai taip pat bus baigti lapkričio mėnesį.

„Daugiabučiams namams, kurie dalyvauja renovacijos programoje, investiciniai planai ir techniniai projektai paruošiami nemokamai, taip pat kompensuojama net 40 procentų darbų kainos. Numatyta, kad gyventojai moka ne didesnę sąskaitą už šildymą, kokią mokėdavo anksčiau, tačiau net pusė jos, kuri sutaupoma renovavus namą, naudojama padengti renovacijos kaštams“, – sakė VšĮ „Atnaujinkime miestą“ direktorius Vilmantas Jankūnas.

Paskaičiuota, kad renovacijos darbai atsiperka vidutiniškai per 10-12 metų, tačiau buto vertė renovuotame name iš karto pakyla maždaug 20 proc.

Iš viso Aplinkos ministerijos skelbtoje daugiabučių modernizacijos programoje šiais metais dalyvauti panoro 240 daugiabučių. Dėl 25 daugiabučių jau yra pasirašytos rangos darbų sutartys, dar maždaug 150 daugiabučių namų šiuo metu yra ruošiami renovacijai.

Primename, kad Vilniaus miesto savivaldybės svetainėje patalpintas interaktyvus žemėlapis – pastatų faktinio šilumos suvartojimo analizė ir rekomendacijos gyventojams. Šis interaktyvus žemėlapis yra puikus įrankis palyginti, kiek faktiškai šilumos suvartojo namas skirtingais šildymo sezonais, palyginti su analogiško projekto tipo pastatų vartojimu ar su kaimynystėje esančiais daugiabučiais ir susipažinti su pateiktomis rekomendacijomis.

Remiantis jo duomenimis, daugiau nei 3 tūkstančiai daugiabučių patenka į kategorijas bloga, labai bloga, ypatingai bloga – tai reiškia, kad norint sumažinti sąskaitas už šildymą, daugiabučius būtina renovuoti. Žemėlapis atsidaro paspaudus Vilniaus miesto savivaldybės svetainėje www.vilnius.lt kairėje pusėje esančią nuorodą Sumažinkite sąskaitas už šildymą.

Žemėlapyje pateikiami 4799 šilumos punktai pagal faktinį energijos suvartojimą gyvenamajame pastate ir kokiai klasei daugiabutis pagal šiuos duomenis priklauso. Iš viso yra 15 faktinio energijos suvartojimo klasių, kurios žemėlapyje yra sugrupuotos į 6 kategorijas pagal skirtingas spalvas: gera, vidutinė, bloga, labai bloga, ypatingai bloga ir renovuoti namai.