Skandalingame pastate gyvens turistai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Skambūs vieši užmojai griauti Laisvės alėjoje stiklainiu pravardžiuojamo statinio anstatą bliūkšta. Kol Kultūros paveldo departamento (KPD) siūlymą griauti stiklinį antstatą ant Laivės al. 90 pastato svarsto prokurorai, jame baigiamas įrengti viešbutis, kurį žadama netrukus atidaryti. Viešbučio pastate šiuo metu vyksta paskutiniai apdailos darbai, trūksta tik paveikslų, užuolaidų, patalynės.

Įstatymo spraga?

Naujosios Statybos įstatymo pataisos leidžia eksploatuoti statinį ir jo neužbaigus. Tai yra, kol jis nepriduotas valstybinei komisijai, kuri pripažįsta statinį tinkamu naudoti. Ik

i praėjusių metų spalio to padaryti teisės aktai neleido. Antradienį Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos atstovai nerado laiko paaiškinti pasikeitusio įstatymo subtilybių.

Būtent jomis ir pasinaudojo skandalingojo statinio Laisvės alėjoje šeimininkai. „Manome, kad dabartinėje situacijoje KPD ant protokolo nesirašytų, todėl pastato kol kas nepriduodame“, – net neslapukavo baigiamo statyti viešbučio savininkas Rimantas Meška.

Priduoti pastatą, mano verslininkas, pavyks tada, kai KPD atstovai pakeis savo nuomonę.

Jaučiasi teisus

KPD siūlymus stiklinį antstatą nugriauti ir detalųjį planą panaikinti R. Meška ir toliau vadina teisiškai nepagrįstais.

„Žmonės, kurie yra išlaikomi valstybės, savo sprendimais bando švaistyti biudžeto lėšas“, – galimas pasekmes įžvelgė savininkas. Jis teigė, kad jeigu statyba legali, įvykdyta pagal suderintus projektus, turint visus leidimus, neradus jokių pažeidimų, tai nuostolius padengsiantis atsakovas galimoje teismo byloje bus pati valstybė.

„Ne vieną kartą kreipėmės į KPD, siūlydami susitarti ir užbaigti šią istoriją draugiškai, nes negalima atsukti laiko atgal. Projektai derinami derinimo būklėje, bet ne tada reikia bandyti kažką pakeisti, kai išduotas statybos leidimas. Tai reiškia, kad viskas su visais suderinta“, – tikino pašnekovas.

Sustabdė priestato statybą

Viešbučio pastate šiuo metu vyksta paskutiniai apdailos darbai, trūksta tik paveikslų, užuolaidų, patalynės. Rugpjūčio 1-ąją įstaiga žada atverti duris turistams ir kitiems svečiams, neabejojama, kad čia apsistos ir krepšinio sirgaliai per Europos vyrų krepšinio čempionatą.

Kieme planuojamo statyti viešbučio priestato reikalai nejuda iš vietos, nes KPD šio projekto nepatvirtina. „Pirmame rašte jie (KPD atstovai – red. past.) atsakė, kad jis užgoš Laisvės alėjos išklotinę. Tai visiška nesąmonė“, – tikino skandalingai pagarsėjęs verslininkas.

Į pakartotinį kreipimąsi, kuriame prašoma suderinti projektą ir leisti statyti priestatą, atsakymas dar negautas.

„Jei atsakymas bus neigiamas, tikrai kreipsimės į teismą“, – neabejojo R. Meška.

KPD direktoriaus pavaduotojas Algimantas Degutis teigia, kad institucija pati stabdyti, naikinti leidimų negali.

„Žinoma, norėtume, kad prokuratūra padėtų mums ginti viešąjį interesą – panaikintų detalųjį planą ir įpareigotų nuardyti antstatą. Apie nuostolius – atskira kalba. Kam teismas priteistų, tas ir padengtų. O kas padengs visuomenės nuostolius? Viešbučio priestato statybos klausimas buvo svarstomas komisijoje, mes nepritarėme. Jie kreipėsi papildomai, bet tuo pačiu metu prasidėjo teismo procesas – savininkas mus padavė į teismą dėl to, kad rekomendavome nepritarti šiam projektui. Kadangi vyksta administracinis ginčas, negalime toliau svarstyti“, – „Kauno dienai“ sakė A. Degutis.