Šiuolaikiniame interjere rankų darbas vėl tampa vertybe

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Šiemet parodoje „Jūsų namai“ vyraus vertybės, kurios vis labiau skverbiasi į mūsų modernų gyvenimą – rankų darbas, natūralių vietinių medžiagų naudojimas, kūryba, į kurią įsitraukia visa šeima. Visa tai jungiama su modernia buitimi ir šiuolaikiniais interjerais. Šios tendencijos atsispindės parodos dalyvių stenduose, Kūrybinių namų studijos zonoje, kur vyks edukaciniai renginiai, praktiniai užsiėmimai visai šeimai.

Pasak parodos projekto vadovės Lilijanos Dirsienės, nors parodoje vyraus moderniems namams skirtos priemonės, pirmą kartą tiek daug dėmesio susilauks unikalūs rankų darbo gaminiai: tekstilė, inkrustuota tapybos ant šilko elementais, kilimai, interjero detalės, puošmenos, net šachmatai iš marmuro .„Rankų darbas siejamas su kūryba, kuri gali suteikti daug džiaugsmo, į bendrą veiklą sujungti visus šeimos narius. Kūrybinis procesas skatina originaliau mąstyti, ieškoti naujų sprendimų, džiaugtis atradimais ir juos realizuoti savoj aplinkoj. Taip vėl šiuolaikiniuose namuose atsiranda pačių megztos, nertos, siūtos, drožtos ar kaip kitaip pasidarytos puošmenos, kalėdiniai žaisliukai, atvirukai, net šviestuvai. Jie ne tik „sušildo“ modernų, funkcionalų interjerą, bet sukelia daug teigiamų emocijų “, – sako L. Dirsienė.

Vieną iš didžiausių interjero stendų parodoje turėsianti bendrovė „Dubingiai“ lankytojus papildomai kvies į edukacinius seminarus, praktinius užsiėmimus. Bendrovės komercijos direktorė Rima Rūtalienė jų metu supažindins su rankų darbo kilimų gamybos ypatumais, pritaikymu šiuolaikiniuose interjeruose ir 2013 metų tendencijomis. Pasak R. Rūtalienės, ji didžiausią dėmesį šįkart skirs Nepale, Indijoje, Kinijoje gaminamiems kilimams, ten naudojamoms senoviškoms technikoms, spalvoms. „Dabar interjeruose vyrauja eklektika – jungiama sena ir nauja, rytietiški raštai su geometrinėm detalėm, moderniais tapybiniais elementais ir pan. Senosios rankų darbo kilimų spalvos taip pat nebetinka šiuolaikiniuose interjeruose, todėl naudojama senoviška jų gamybos technika, bet visiškai kitokios spalvos nei anksčiau“, – pasakoja R. Rūtalienė.

Kalbėdama apie kitų metų tendencijas, R. Rūtalienė sako, kad vyraus keletas pagrindinių. Pirma, tai etninių motyvų ir šiuolaikinio dizaino jungimas, antra, eklektika, kai jungiami keli visiškai skirtingi raštai, trečia, gėlėti kilimai – vintažinis stilius. „Kilimų struktūra taip pat bus atitinkama. Vyraus įvairūs spurgai, kilimuose atsiras mezginių imitacijos. Svarbu pabrėžti, kad turtingas ir sudėtingas kilimų dizainas neužgoš jų funkcionalumo. Jie bus praktiški ir lengvai prižiūrimi“, – teigia interjero specialistė.

Kita užsiėmimų tema – namų dekoravimas ir namų puošmenos Bendrovė JAUKU.lt ir savo stende, ir užsiėmimuose pademonstruos, kaip iš medžio, šieno, kartono, veltinio ir kitokių vietinių medžiagų galima pasigaminti kalėdinius žaisliukus, įvairias interjero detales. „Svarbu tai, kad tokie kūrybiniai užsiėmimai suburia visą šeimą, suartina visus šeimos narius“, – teigia JAUKU.lt padavimų vadybininkė Raimonda Papukaitė.

Bendrovė „Siuvimo stilius“ mokys siūti ir siuvinėti, demonstruos naujausias technologijas bei unikalius išradimus, įdiegtus siuvimo, siuvinėjimo bei mezgimo mašinose.

.“Dubingių“ interjero salono vadovė Irena Petrauskienė parodoje atkreips dėmesį į tai, jog namai prasideda ne kambaryje, o laiptinėje, kieme. „Supažindinsiu su įvairiomis gėlių lovelių idėjomis. Juk juos galima panaudoti ir žiemą. Ir nieko daug nereikia – galima naudoti vietines medžagas, kurios ne tik nieko ar beveik nieko nekainuoja, tačiau yra lengvai atsinaujinančios. Šias idėjas šeimos tikrai galės panaudoti Kalėdoms“, – sako I. Petrauskienė.

Šiuolaikinį interjerą pristatančioje parodos dalyje dalyvaus ne tik bendrovė „Dubingiai“ ar JAUKU.lt. Interjero puošmenas, detales, namų tekstilę pristatys namų dekoravimo salonas „Krispo“, interjero tekstilės salonas „Audrineta“, baldų ir interjero salonas „Sandu Comfort“, meno terapijos ir socializacijos institutas „Vyta“ bei kiti.

Bus pristatomi net rankų darbo šachmatai, įvairūs muzikos instrumentai.

Kita parodos dalis skirta virtuvei. Dalyvių stenduose čia bus demonstruojami funkcionalūs namų apyvokos reikmenys, priemonės, palengvinančios namų ruošą, indai, kavamalės, sulčiaspaudės ir kita smulki buitinė technika.

Iš viso parodoje dalyvaus 75 įmonės. Paroda „Jūsų namai“ vyks Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO lapkričio 23-25 dienomis.
 

Rasa Keliuotytė
LITEXPO atstovė spaudai
Tel. (8 5) 2686821
r.keliuotyte@litexpo.lt